TEKNOFEST 2024 Sürü İHA Yarışması

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda bireyleri desteklemek, toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmak, ilkokul, ortaokul, lise, lisans ve üzeri, mezun-girişimci ve özel sektör katılımcılarının fikirlerini destekleyerek hayallerine ulaşmalarına katkı sunmak amaçlarıyla TEKNOFEST 2024 Sürü İHA Yarışması Yarışması düzenleniyor. Bu yıl Adana’da düzenlenecek TEKNOFEST teknoloji yarışmaları 2024 başvuruları devam ediyor.

TEKNOFEST 2024 Sürü İHA Yarışması

Düzenleyen:Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Kategori:Teknoloji Yarışmaları, Proje Yarışmaları, Fikir Yarışmaları,
Öğrenci Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve mezunlar.
Son Başvuru Tarihi:20 ŞUBAT 2024
Sonuç Açıklanma Tarihi:2024
Ödüller:Birincilik Ödülü: 150.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 120.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 100.000 ₺

- Advertisement -

Yarışma Hakkında

TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında Sürü İHA Yarışması düzenlenmektedir. Yakın geleceğin en kritik teknolojilerinden biri olan Sürü İnsansız Hava Araçları (Sürü İHA), gün geçtikçe artan bir öneme sahiptir. Sürü İHA’lar, hem sivil hem de askeri uygulamalarda giderek daha fazla ihtiyaç duyulan bir teknoloji olarak kendini göstermektedir.

Sürü İHA Yarışması, temelde, belirlenen görevleri sürü halinde yerine getirebilen İHA’lar için yazılım ve algoritmalarının geliştirilmesini amaçlamaktadır. Bu algoritmaların başarıları, gerçek dünya koşullarında Sürü İHA’lar kullanılarak gösterilecektir. Bu yarışmanın genel hedefleri arasında, Sürü İHA’lar ile ilgili yazılım algoritmalarının pratikte nasıl işlediğini anlamak, teknolojinin sivil ve askeri uygulamalardaki potansiyelini keşfetmek ve genç yetenekleri bu alanda teşvik etmektir. Sürü İHA’lar, hem günlük yaşantımızı hem de savunma stratejilerimizi kökten değiştirebilecek bir potansiyele sahip olduğu için bu yarışma, bu teknolojinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Yarışmaya üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri veya mezunları bireysel veya takım halinde katılabilecektir. Takımlar en az 3, en fazla 15 kişiden oluşmalıdır. Mezun Seviyesinde firmalar veya girişimler takım olarak yarışmamıza başvuru yapabilirler.

TEKNOFEST 2024 Sürü İHA Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 150.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 120.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 100.000 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 20 ŞUBAT 2024

Sonuç Açıklanma Tarihi: 2024

TEKNOFEST 2024 Sürü İHA Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.teknofest.org/tr/yarismalar/suru-iha-yarismasi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap