Toplu Taşımada Olaylar Fotoğraf Yarışması

Anadolu Gençlik Derneği Üsküdar tarafından toplu taşımada yaşanan duygusal, ironik veya güldürücü anların fotoğraflanması amacıyla Toplu Taşımada Olaylar Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Toplu Taşımada Olaylar Fotoğraf Yarışması

  Düzenleyen: Anadolu Gençlik Derneği Üsküdar
  Kategori: Fotoğraf Yarışmaları, Kültür-Sanat Yarışmaları, Diğer Yarışmalar, Lise Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: İstanbul (Yerel Yarışma)
  Kimler Başvurabilir:

İstanbul ilinde bulunan, milli eğitim bakanlığına bağlı liselerin (Hazırlık, 9-10-11 ve 12. sınıflar) öğrencileri.

  Son Başvuru Tarihi: 5 ŞUBAT 2021 
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 23 MAYIS 2021
  Ödüller:

Her Kategoride;

Birincilik Ödülü: 1.000 ₺
İkincilik Ödülü: 500 ₺
Üçüncülük Ödülü: Mansiyon

   

Yarışma Hakkında

Anadolu Gençlik Derneği Üsküdar organizasyonudur.
İstanbul ilinde bulunan, milli eğitim bakanlığına bağlı liselerin (Hazırlık, 9-10-11 ve 12. sınıflar) öğrencileri katılabilir.

Yarışmanın Amacı

Yarışmamızın amacı, mega kentleşmenin vazgeçilmez bir parçası olarak sıkça kullanılan toplu taşıma araçlarına farklı bir gözle bakarak monotonlaşan kullanımda aslında her seferinde farklı olayların, pozlanmaya değer karelerin olduğunu fark etmek.

Yarışmanın Konusu

Toplu taşıma araçlarındaki her türlü duygusal, güldürücü veya ironik anlar.

Başvuru Koşulları

  • İki farklı kategori mevcut olup birinci kategoride ayarları ile oynanmamış fotoğraflar, ikinci kategoride filtre ve diğer ayarları ile oynanmış fotoğraflar kabul edilir.
  • Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece, mansiyon, özel ödül) almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren ve/veya renk değiştirme uygulanmış görüntüleri yarışmaya katılamaz.
  • Fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması katılım açısından engel değildir. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, ilgili fotoğraf yarışma dışında tutulur.
  • Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahalelere müsaade edilir. İstenen ölçülere uymak şartı ile yeni kadrajlama yapılabilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır. (1. Kategori için)
  • Her katılımcı, iki kategoride de günde en fazla 1 (bir) adet sayısal renkli veya Siyah- Beyaz eserle yarışmaya katılabilir.
  • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
  • Panorama fotoğraflar , cep telefonu ile çekilen fotoğraflar, HDR ( High Dynamic Range ) ve insanlı veya drone vb. insansız hava araçlarıyla çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir.
  • Bireysel yada toplu katılım mümkündür. Katılımcılar, tarafımıza gönderilen fotoğrafların tümüyle kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler.
  • Kadrajda görünen katılımcı/katılımcılar harici kişilerin kimliği ayırt edilip tanınacak şekilde ön planda olmamalıdır aksi halde fotoğraf değerlendirmeye alınmayacaktır. Fotoğrafınız değerlendirmeye alınmadığı takdirde 5 iş günü içerisinde tarafınıza mail yolu ile bildirilecektir.

İletişim

Link üzerinden yapılan ön başvurunun ardından Katılımcının agduskudar.liseler@gmail.com adresine, isim-soyisim, doğum tarihi (Gün.Ay.Yıl şeklinde) ve fotoğraf kategorisini(birinci veya ikinci kategori) belirterek çektiği fotoğrafı göndermesi ile başvuru tamamlanır. 

Toplu Taşımada Olaylar Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Her Kategoride;

Birincilik Ödülü: 1.000 ₺
İkincilik Ödülü: 500 ₺
Üçüncülük Ödülü: Mansiyon

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 5 ŞUBAT 2021
Jüri Değerlendirmesi: 8-12 ŞUBAT 2021

Sonuçların Açıklanması ve Ödül Töreni: 23 MAYIS 2021

Toplu Taşımada Olaylar Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeLpYtYodE0B1c-UIpErbZ0HfzxRxCfLyijWZZLFgDm_e_9OA/viewform

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.220 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap