Türkiye – Azerbaycan Resim Yarışması

Türkiye Gençlik Vakfı Lise Koordinatörlüğü tarafından “Karabağ Zaferi” konulu Türkiye – Azerbaycan Resim Yarışması düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Türkiye – Azerbaycan Resim Yarışması

  Düzenleyen: Türkiye Gençlik Vakfı Lise Koordinatörlüğü
  Kategori: Resim Yarışması, Kültür-Sanat Yarışmaları, İlkokul-Lise Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

MEB’e bağlı tüm lise öğrencileri (9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri)

  Son Başvuru Tarihi: 24 OCAK 2021 
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 13 ŞUBAT 2021
  Ödüller:
Birincilik Ödülü: Azerbaycan Gezisi 
 
İkincilik Ödülü: Azerbaycan Gezisi
 
Üçüncülük Ödülü: Azerbaycan Gezisi
   

Yarışmanın Konusu

2020-2021 Türkiye – Azerbaycan Resim Yarışması konusu “Karabağ Zaferi” olarak belirlenmiştir. Yarışmacıların çizecekleri resimlerin konusu belirtilen konu üzerinden yapılacaktır.

Yarışmanın Amacı

Karabağ Zaferi isimli proje Türkiye ve Azerbaycan liseli öğrencileri arasında tertip ettiği bir resim yarışmasıdır. Karabağ zaferini gençlerin gözünden görüp, kardeşlik duygularımızı pekiştirmektir.

Resim Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışma, Türkiye’deki Liselerde öğrenim gören tüm öğrencileri ( T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 9,10,11 ve 12. Sınıflarında okuyan öğrenciler) kapsamaktadır.
 • Yarışmaya lise öğrencileri, büyüklüğü en az A4 ölçülerinde kâğıtlara yapılmış resimler ile katılabilir.
 • Yarışmacılar, istedikleri boya malzemeleri ve tekniği kullanmakta serbesttir. Resimler el yapımı olacak, kesinlikle bilgisayar vb. teknolojik ürünler kullanılarak ya da dijital ortamlarda üretilmeyecektir.
 • Yarışmaya her öğrenci en fazla 1 çalışma ile katılacaktır.
 • Yarışmaya katılacak öğrencilerin başvuru için TÜGVA web sitesindeki (www.tugva.org) başvuru formu doldurulmalıdır. Resim başvuru formundaki ilgili kısma eklenecektir.

Not: Online başvuru formuna resim yüklemesi yapılmaması halinde başvuru geçersiz sayılacaktır.

 • Resimler, daha önce sergilenmemiş ya da ödül almamış olmalıdır.
 • Yarışmacıya ait olan resmin ön ve arka yüzünde hiçbir bilgi bulunmayacaktır.
 • Türkiye- Azerbaycan Resim Yarışması için son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.
 • Türkiye derecesine giren resimleri sergilenecek olan öğrencilerin isimleri sosyal medya ve internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.
 • Yarışmaya katılan tüm katılımcılar yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılır. Yarışma şartlarına uymayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Belirlenen tema dışında farklı bir konu referans alarak çizim yapılması durumunda, eser derecelendirmeye tabii tutulmayacaktır.
 • Dereceye girmeye hak kazanan kişilerin yurtiçi konaklama, yol ücretleri ve benzeri harcamalar katılımcılar karşılayıp, yurtdışı konaklama, yol ücretleri ve benzeri harcamaları Türkiye Gençlik Vakfı Tarafından karşılanacaktır.
 • 13. Yarışmaya katılan resimlerin tüm kullanım hakları Türkiye Gençlik Vakfı’na aittir. Türkiye Gençlik Vakfı, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun ilgili maddeleri şekilde yarışmaya katılan tüm eserlerin; işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkının yanı sıra sergilemek ve katılan tüm eserlerin başka kamu kurumlarına devretmek üzere herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır.
 • Türkiye Gençlik Vakfı, yarışma başvuru yöntemi ve süresi, eserlerin değerlendirme şekli ve eserlerin ödüllendirilme yönteminde değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.
 • Türkiye Gençlik Vakfı Türkiye Azerbaycan Resim Yarışmasıyla ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Bu şartnamede belirtilen hususlara aykırı olduğu tespit edilen resimler değerlendirme dışı bırakılacaktır. Resmin şartname hükümlerine aykırı olduğu sonradan tespit edilmesi durumunda dereceye girmiş ise ilgili katılımcıya verilen ödül/ödüller iptal edilecek ve bunun/bunların iadesi istenecektir. Dereceye giren resimlerin jüri önünde tekrar çizilmesi istenebilir.

Seçici Kurul

Türkiye Gençlik Vakfı tarafından alanında uzman kişilerin bulunduğu jüri tarafından belirlenecektir.

Türkiye – Azerbaycan Resim Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: Azerbaycan Gezisi 

İkincilik Ödülü: Azerbaycan Gezisi 

Üçüncülük Ödülü: Azerbaycan Gezisi

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 24 OCAK 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 13 ŞUBAT 2021
Ödül Töreni ve Sergisi: 2021 yılı içerisinde.

Türkiye – Azerbaycan Resim Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://tugva.org/karabag-zaferi-resim-yarismasi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.220 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap