Uluslararası Kar Film Festivali Ödülleri

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından, deneysel, belgesel, kurmaca, reklam ve animasyon alanlarında yeni bakış açılarının getirilmesi, bilgi ve tecrübenin kuşaklara aktarılması, değişik kamera hareketlerinin uygulanması, çarpıcı seslendirme biçimlerinin kullanılmasını teşvik etmek amaçlarıyla Uluslararası Kar Film Festivali Ödülleri düzenleniyor. Ödüllü film yarışması başvuruları devam ediyor.

Uluslararası Kar Film Festivali Ödülleri

Düzenleyen:Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi
Kategori:Film Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve Yurtdışı
Kimler Başvurabilir:Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü öğrencileri.
Son Başvuru Tarihi:3 ARALIK 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:ARALIK 2021
Ödüller:Her kategori için:
Başarı Ödülü
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında ve Yarışma Amacı

İlki 2004 yılında olmak üzere bugüne dek 16 kez düzenlenen Geleneksel Kar Film Festivali’nde altı ayrı kategoriye (kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon, reklâm, kamu spotu) uygun olarak hazırlanmış öğrenci çalışmaları yarışmaktadır.

Her yıl değerlendirme sonucunda ödüle layık görülen öğrenciler ödül töreninde buluşarak festival kapsamında düzenlenen çeşitli etkinliklere katılmaktadır. Festival kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle amatör ve profesyonel sinemaseverler buluşturulmuş, yeni eserlerin yapılmasına olanak sağlanmıştır.

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin gelenekselleşen etkinlikleri arasında yer alan Uluslararası Kar Film Festivali, ülkemizde filmlerin internet üzerinden izlenerek değerlendirildiği, ulusal ve uluslararası düzeyde katılıma olanak tanıyan “ilk ve tek on-line film festivali” olma özelliğine sahiptir. Tümüyle sanal ortamda gerçekleşen bir film festivali düzenlenerek çağımızın önemli uğraşları arasında yer alan “yedinci sanat”ı gelişen yeni iletişim teknolojileriyle buluşturmak amaçlanmaktadır.

Festival kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerle deneysel, belgesel, kurmaca, reklam ve animasyon alanlarında yeni bakış açılarının getirilmesi, bilgi ve tecrübenin kuşaklara aktarılması, değişik kamera hareketlerinin uygulanması, çarpıcı seslendirme biçimlerinin kullanılması ve hem ulusal hem de uluslararası boyutta sinemasal yaşamdan sinema eğitimi almış yönetmen adaylarının pay alabilmeleri, projenin umulan sonuçları arasında yer almaktadır.

Film Yarışması Başvuru Koşulları

 • Katılımcılar Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü öğrenci statüsünde olmalıdırlar.
 • Katılımcılar; Kurmaca, Belgesel, Deneysel, Kamu Spotu, Animasyon, Reklam Filmi ve Senaryo kategorilerinden birine birden fazla eser gönderebilirler.
 • Katılımcılar farklı veya aynı kategorideki her bir başvuru için ayrı bir başvuru formu doldurmalıdırlar; birden fazla olan başvuru formlarını ve eserlerini tek bir kargo veya posta zarfı/paketi içerisinde gönderebilirler.
 • Yarışmaya katılacak eserler HD, 2K, 4K veya XDCAM formatlarından herhangi biri ile çekilebilir; ancak festivale katılım (kayıt) formatı HD Mpeg2 formatında olmalıdır. (HD MPEG, 4:2:2, 30MB/S)
 • Yarışmaya katılacak eserler CD ya da USB bellekle 2 adet olarak gönderilmelidir.
 • Bozuk kayıt yapılmış eserler değerlendirmeye alınmadan yarışma dışı bırakılır.
 • Sinopsis en fazla 60 kelime, Senaryo en fazla 20 sayfa, Amerikan senaryo yazım formatında, Courier fontunda 12 punto olarak A4 sayfa biçiminde ve Word dosyası olarak CD ya da USB bellekle 2 adet olarak gönderilmelidir. 
 • Gönderilen senaryolar henüz bir filme çekilmemiş olmalıdır.
 • Katılımcılar birden fazla senaryo ile yarışmaya katılabilirler.
 • Yarışmaya katılacak eser, başvuru formu ve öğrenci belgesi tek bir zarfın içerisinde gönderilmelidir.
 • Eserden doğabilecek özgün senaryo, görüntü ve müzik ile ilgili tüm hukuki sorumluluklar eser sahibine aittir.
 • Katılımcılar başka film festivallerine gönderdikleri eserler ile katılabilirler; ancak daha önce Kar Film Festivali’ne katılmış olan eserler ile katılamazlar.
 • Yarışmaya katılacak olan eser tek yönetmen adıyla gönderilmelidir. Ödül eserin yönetmenine takdim edilir.
 • Katılımcılar başvuru formunun çıktısını imzalayarak eserlerini kargo veya posta ile en geç 03 Aralık 2021 tarihine kadar göndermiş olmalıdırlar. 03 Aralık 2021 tarihinden sonra kargo veya postaya verilen eserler dikkate alınmayacaktır.  

Yarışma İletişim

Adres: Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı – Erzurum /Türkiye

Telefon: +90 442 231 7363

E-Posta:  iletisim@atauni.edu.tr

Uluslararası Kar Film Festivali Ödülleri Ödülleri

Her kategori için:
Başarı Ödülü

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 3 ARALIK 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: ARALIK 2021

Uluslararası Kar Film Festivali Ödülleri Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://karfilm.atauni.edu.tr/index.php/basvuru-formu/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun 0verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.169 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap