Üniversite Öğrencileri Arası İYTE Instagram Fotoğraf Yarışması

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından pandemi sürecinde evde kalınan süreçte hayatın içerisinden yeni yaşam biçimine dair karelerin yarışacağı Üniversite Öğrencileri Arası İYTE Instagram Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Tüm üniversite öğrencilerinin online olarak katılım sağlayabileceği ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Üniversite Öğrencileri Arası İYTE Instagram Fotoğraf Yarışması

  Düzenleyen: İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  Kategori: Fotoğrafçılık, Kültür-Sanat, Mobil Fotoğrafçılık
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir: Tüm Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans öğrencileri.
  Son Başvuru Tarihi: 15 HAZİRAN 2020 Saat 23:00
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 1 TEMMUZ 2020
  Ödüller:

Birinci: 2.000 ₺

İkinci 1.000 ₺

Üçüncü 500 ₺

Sergileme: 100 ₺ (15 Adet)

Yarışmanın Konusu

Pandemi Günlerinde Yaşamın Sürdürülebilirliği

Yarışmanın Amacı

Sosyal mesafeler ve duvarlar ardındaki yeni yaşamımız, bireylerin dünya algısını kökten değiştirmiş ve gündelik hayatı yeniden şekillendirmiştir. İYTE Sürdürülebilir Yeşil Kampüs ekibi, düzenlediği Instagram fotoğraf yarışması ile pandemi günlerinde insanın dünyayı algılama ve görme biçimindeki değişimlerin fotoğraf üzerinden nasıl aktarılabileceğinin cevabını aramaktadır.

Yarışmacılar, bu dönemde en çok duyduğumuz “kısıtlama, tecrit, evde kalmak, maske kullanımı, hijyen, dayanışma, paylaşım, temas, sosyal mesafe, uzaktan eğitim, sağlık çalışanları, balkon konserleri/sohbetleri, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı, 23 Nisan, sanatla hayata tutunmak” gibi sözcükleri düşünerek fotoğraflar üretebilecekleri gibi, pandemi sürecinde kendi gördüklerini ve yaşadıklarını fotoğraf karelerine dönüştürebilirler.

Katılım Şartları

1. Yarışmaya katılım ücretsizdir ve yarışma örgün eğitimdeki tüm üniversite öğrencilerine (önlisans, lisans ve lisansüstü) açıktır.

2. Yarışmaya seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları katılamaz.

3. Instagram ortamında gerçekleştirilecek olan yarışmada fotoğraflar #karantinakadraji etiketi kullanılarak ve @surdurulebilir_iyte Instagram hesabı etiketlenerek paylaşılmalıdır.

4. İYTE ödül kazanan fotoğrafları 1 Temmuz 2020 tarihinde; İYTE resmi Instagram hesabından @iyteedutr, İYTE Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Instagram hesabından @surdurulebilir_iyte ve İYTE resmi internet sayfasından http://iyte.edu.tr duyuracaktır.

5. Fotoğraflar herhangi bir mobil cihaz veya fotoğraf makinesiyle 10 Mart – 15 Haziran 2020 tarihleri arasında çekilmiş olmalıdır.

6. Yarışma sonrası düzenlenecek sergide kullanılmak üzere, ödül ve sergileme alan fotoğrafların yüksek çözünürlüklü halleri yarışma sekretaryasına jpeg formatında (kısa kenarı en az 2000 piksel olacak şekilde) teslim edilecektir.

7. Her katılımcı yarışmaya en fazla 4 (dört) adet renkli veya siyah beyaz fotoğrafla katılabilir. Dörtten fazla fotoğrafla katılınması durumunda belirtilen Instagram etiketi ile yüklenen ilk dört fotoğraf yarışmaya dâhil edilecektir.

8. Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri ve Instagram hesaplarının herkese açık olması gerekmektedir. Gönderileri gizli olan kullanıcılar @surdurulebilir_iyte ve #karantinakadraji etiketlerini kullanarak hesaplarından fotoğraf paylaşsalar dahi, fotoğrafı görünmeyeceği için yarışmaya katılmamış sayılacaklardır.

9. Renk, keskinlik, kontrast, doygunluk gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği/çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

10. İnsanlı veya insansız hava araçlarıyla (drone) çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Bu araçların kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluk katılımcıya aittir.

11. Katılımcılar paylaştıkları fotoğrafı kendilerinin çektiğini taahhüt eder. Aksi halde doğacak hukuki sorunlardan, paylaşımı yapan fotoğrafçı sorumludur. Yarışma sonrasında kendilerine ait olmadığı ya da şartnamede belirtilen kurallara uymadığı tespit edilen ödül veya sergileme alan fotoğraflar diskalifiye edilecek, verilen ödülün iadesi istenecek ve diskalifiye edilen ödülün yeri boş bırakılacaktır.

12. Yarışmada ödül ya da sergileme kazanan katılımcıların her birinden öğrenci belgeleri talep edilecektir. Öğrencilik durumlarını belgeleyemeyen katılımcılar yarışma dışı kalacaklardır.

13. Katılımcılar; ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların İYTE’nin her türlü çevrimiçi ve/veya basılı yayınlarında, resmi internet sayfasında, sosyal medya hesaplarında ve muhtelif yerlerde katılımcının adı belirtilerek kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ederler.

14. Katılımcılar yarışma şartlarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Düzenleme Kurulu

İYTE Rektörlüğü ve Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü

(Sorularınızı surdurelebilir@iyte.edu.tr e-posta adresi üzerinden 15 Haziran 2020 tarihine kadar iletebilirsiniz.)

Üniversite Öğrencileri Arası İYTE Instagram Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Birinci: 2.000 ₺

İkinci 1.000 ₺

Üçüncü 500 ₺

Sergileme: 100 ₺ (15 Adet)

Yarışma Takvimi

Son Katılım Tarihi: 15 HAZİRAN 2020 Saat: 23:00

Sonuç Bildirimi: 1 TEMMUZ 2020

Üniversite Öğrencileri Arası İYTE Instagram Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://iyte.edu.tr/etkinlikler/universite-ogrencileri-arasi-iyte-instagram-fotograf-yarismasi/

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.220 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap