ZONSES Liseler Arası Müzik Yarışması

Zonguldak Belediyesi tarafından, gençlerin yeteneklerini ortaya koymalarını teşvik etmek ve müzik alanında başarılı gençleri ödüllendirmek amaçlarıyla ZONSES Liseler Arası Müzik Yarışması düzenleniyor. Ödüllü müzik yarışması başvuruları devam ediyor.

ZONSES Liseler Arası Müzik Yarışması

Düzenleyen:Zonguldak Belediyesi
Kategori:Lise Yarışmaları, Sanat Yarışması, Müzik Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Zonguldak
Kimler Başvurabilir:Zonguldak ili sınırları içindeki tüm lise ve dengi okullar.
Son Başvuru Tarihi:22 NİSAN 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:21 MAYIS 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 10.000 ₺
İkincilik Ödülü: 6.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 4.000 ₺
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Müzik Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışma, ön eleme ve final olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek olup; ön elemeyi kazanan okullar finalde yarışma hakkını elde edecektir. Yarışma; Zonguldak ili sınırları içindeki tüm lise ve dengi okullarına açıktır.
 • Öğrenciler, ailelerinden yarışmaya katılabileceklerine ilişkin veli izin belgeleri alacaktır.
 • Yarışmaya başvuru, HD formatında (16:9) video ile yapılacaktır. Bu videolar, yarışma komisyonu tarafından değerlendirilecek olup; değerlendirme sonunda finalist olmaya hak kazanan okullar belirlenecektir.
 • Yarışma komisyonu, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilecek 4 öğretmen ve bir şube müdürü ile Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce görevlendirilecek bir kişi olmak üzere toplam 6 kişiden oluşacaktır.
 • Yarışma komisyonu, okullardan gelen talepleri değerlendirerek karar verme yetkisine sahiptir.
 • Final jürisi, üniversiteden alanında uzman bir akademisyen, müzik alanında yerel ve ulusal çapta topluma mal olmuş bir sanatçı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen alanında uzman bir kişi ve Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce görevlendirilecek bir kişi olmak üzere toplam 4 kişiden oluşacaktır.
 • Okullar, 22 Nisan 2022 tarihine kadar; başvuru formlarının bir(1) adet kopyasını, şarkının sözlerini, okul yönetimince imzalanarak onaylanmış şartnameyi, fotoğraflı öğrenci belgeleri ve veli izin belgelerini İl Milli Eğitim Müdürlüğü Orta Öğretim Bölümüne elden teslim edecektir.
 • Okullar, 22 Nisan 2022 tarihine kadar; bestenin önceden kaydedildiği HD video dosyası ve okulları adına sahne alacak topluluğun bir arada çekilmiş fotoğrafını zbkm67@gmail.com e-posta adresine wetransfer yolu ile gönderecektir.
 • Ön eleme için yapılan başvuru videolarının tamamı, Zonguldak Belediyesi Liseler Arası Müzik Yarışması Şartnamesi’nin 9. maddesinde belirlenen kriterler de dikkate alınarak yarışma komisyonu tarafından incelenecek ve değerlendirilecektir. Yarışma komisyonu tarafından 9. maddeye aykırı bir durum içermeyen tüm ön eleme başvuru videoları, Zonguldak Belediyesi youtube kanalında yayınlanacaktır.
 • Okullar, yarışmaya Türkçe eserler ile katılacaklardır. Yarışma, enstrümanların standart kullanımı ile canlı performans esasına dayanmaktadır.
 • Şarkı sözleri, etkinlikler ve kostümler; milli iradeyi zedeleyici, uygunsuz olamaz ve herhangi bir politik içerik taşıyamaz. Tüm şarkı sözleri, etkinlikler ve kostümler; Türk Milli Eğitimi’nin genel amaçları ve ilkelerine uygun olacak ve katılımcı okulların idarelerinin kontrolü ve onayıyla yarışmada yer alacaklardır. Bu konuda gerekli hassasiyet gösterilmediği takdirde, bu okullar yarışma dışı bırakılacaktır. Bu madde, ön elemede olduğu gibi finalde de geçerli olacaktır.
 • Topluluklarda bulunan öğrenci sayısı en az 3 kişiden (orkestra, koreografi vb. dahil olmak üzere) oluşmalıdır. Yarışmacılar, adına katıldıkları okulun öğrencisi olmak zorundadır.
 • Ön elemelerin sonuçları, son başvuru tarihinden beş(5) iş günü sonra (Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü sosyal medya hesaplarında (http://www.zonguldak.bel.tr/, faceboook.com/zonguldakbelediyesi.bkm, Instagram/zbkm67, twitter/zbkm67) açıklanacaktır. Organizasyon merkezi, finale kalan okullarla; sosyal medya hesapları, telefon veya e-posta aracılığıyla irtibata geçip, sonuçları ilgili öğretmenlere bildirecektir.
 • Ön elemeyi geçen okul sayısı 10 okuldan fazla olmayacaktır. Yarışma komisyonu 10+1 okulu finale katılmaya davet edebilir.
 • Ön elemeyi geçen okullar, 20 Mayıs 2022 tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde saat 10:00’da başlayacak “soundcheck” için hazır bulunacak olup, kendilerine bildirilen saatlerde sahnede yer almadığı takdirde “soundcheck” yapamayacaktır. “Soundcheck” ses kontrolü olup, süresi kısıtlıdır; prova anlamı taşımamaktadır. “Soundcheck” sırasında salonda o okulun görevli öğretmenleri ve öğrencileri dışında kimse bulundurulmayacaktır.
 • Final, 21 Mayıs 2022 tarihinde saat 19:00’da Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
 • Finalist okulların her biri için sahnede kalma süresi en fazla 10 dakika olacaktır. 10 dakika sahnede kalma süresini aşan okullar ise jüri değerlendirmesinde eksi puan alacaklardır.
 • Finalist okulların sahneleri sırasında standart davul seti, klavye (piyano), ses düzeni, jak, kablo ve ışık düzeni Zonguldak Belediyesi tarafından sağlanacaktır. Bunun dışında kalan enstrüman ve bunlara bağlı her türlü ekipman öğrenciler tarafından getirilecektir. Aynı ses düzeni bütün finalist okullar tarafından kullanılacaktır.
 • Ön elemeyi geçerek finale kalan okullar, gösteri içerikleriyle (kostüm, koreografi, enstrüman vb) ilgili değişiklik istemesi halinde; bu değişikliklerin yer aldığı yeni bir videoyu, açıklaması ile birlikte 13 Mayıs 2022 tarihine kadar yarışma komisyonuna (zbkm67@gmail.com) wetransfer yolu ile göndererek onay almalıdır.
 • Final günü, önceden verdikleri bilgiler dışında başka şarkı ve içerikle gösteri yapan yarışmacılar, yarışma dışı kalacakları gibi her türlü sorumluluk kendilerine ve dolayısıyla okullarına aittir. Organizasyon kendi bilgisi dışında gerçekleşen bu tip olayların sorumluluğunu hiçbir şekilde paylaşmaz.
 • Yarışma sırasında öğretmen ve eğitimciler öğrencileriyle sahneye çıkamaz, eşitsizlik yaratacağından dolayı kendileri ses kontrolü yapmayı talep edemezler. Organizasyon komitesi, konusunda bilgi sahibi bir görevliyi teknik destek amacıyla sahnede bulunduracaktır.
 • Yarışmaya katılan tüm okulların sorumlu öğretmen ve öğrencileri, Zonguldak Belediyesi tarafından kendilerine verilecek olan yaka kartlarını iki günlük etkinlik süresince takacak olup; sadece sahne aldıklarında yaka kartlarının çıkartılmasına izin verilecektir.
 • Okullarını desteklemeye gelen öğrencilerin başında, okul idaresi tarafından görevlendirilmiş
 • öğretmen bulunacaktır. Bu öğretmenlerin isimlerinin ve telefon numaralarının 22 Nisan 2022 saat 17.30’a kadar, yazılı olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Orta Öğretim Bölümüne bildirilmesi gerekmektedir.
 • Salon içi taşkınlık, uygunsuz davranış ve diğer yarışmacı okulların performansını etkileyecek çirkin tezahürat diskalifiye nedeni sayılacaktır. Bu konuyla ilgili olarak yarışmacılar ve okul temsilcileri gerekli uyarıları yapmakla sorumludur.
 • Organizasyon komitesi ve yarışma komisyonu, yarışmanın yapılacağı tarih ve saate kadar her türlü ara karar, değişiklik ve düzenleme ile bunların katılımcılara duyurulması konusunda tam yetkili ve sorumludur. Başvuruda bulunup yarışmaya katılacağı kesinleşmiş bütün okullar, bu şartları peşinen kabul etmiş sayılır.
 • Yarışmada güvenlik, Zonguldak Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından sağlanacaktır.
 • Belediyemizce Zonguldak Valiliğine gönderilen izin-onay yazısı, okul idareleri ve görevli öğretmenler tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine sorularak takibi yapılacaktır.
 • Yarışmaya katılan yarışmacıların video görüntülerinin her türlü yayın hakkı Zonguldak Belediyesi’ne aittir. Yarışmacılar, videolarının bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın Zonguldak Belediyesi tarafından sosyal medya, internet, tv gibi yayın organları ile yazılı, görsel ve duysal mecralarda kullanılmasını kabul etmiş sayılır.
 • Yarışmada dereceye giren okulların, ilimizde düzenlenen festivalde ve bunun gibi etkinliklerde sahne alması sağlanacaktır.
 • Yarışmada ilk 3’e giren okullara Zonguldak Belediyesi tarafından belirlenecek hediyeler takdim edilecektir.
 • İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ödüllerin içeriği ve takdimi hususunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Okulları adına sahnede görev alan tüm öğrencilere Zonguldak Belediyesi tarafından katılım belgesi verilecektir.
 • Şartnamenin tüm sayfaları Okul Müdürü tarafından paraflanarak, son sayfası okul mührü ile imza altına alınacaktır.

ZONSES Liseler Arası Müzik Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺
İkincilik Ödülü: 6.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 4.000 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 22 NİSAN 2022

Final Tarihi: 21 MAYIS 2022

ZONSES Liseler Arası Müzik Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.zonguldak.bel.tr/dokuman?Dokuman.Tip=ZONSES%20Liseler%20Aras%C4%B1%20M%C3%BCzik%20Yar%C4%B1%C5%9Fmas%C4%B1

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun 0verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.167 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap