102. Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı tarafından, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış ruhunu yansıtacak şarkı sözü ve bestesinin üretilmesi ve söz yazarları ve bestecilere özgün eserler verme imkânı sunmak amaçlarıyla 102. Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması düzenleniyor. Ödüllü söz ve beste yarışması başvuruları devam ediyor.

102. Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması

Düzenleyen:Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı tarafından,
Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğinde.
Kategori:Beste Yarışması, Edebiyat Yarışması, Müzik Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Tüm T.C. vatandaşları.
Son Başvuru Tarihi:18 MART 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:8 NİSAN 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 25.000 ₺
İkincilik Ödülü: 20.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 15.000 ₺
Mansiyon Ödülü: 5.000 ₺
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Amacı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl düzenlenecek “23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması”yla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış ruhunu yansıtacak, şarkı sözü ve bestesinin üretilmesi ve söz yazarları ve bestecilerimize özgün eserler verme imkânının sunulması hedeflenmektedir.

102. Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması Başvuru Koşulları

 • Eserler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı olacaktır.
 • Yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları katılabilir. 18 yaşından küçükler veli muvafakatnamesi ile katılabilirler.
 • Yarışmanın düzenlenmesinde ve Seçici Kurulda yer alanlar ile birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.
 • Eserlerde, Türkiye Büyük Millet Meclisi veya Meclis, Ata, Atatürk, 23 Nisan, Çocuk, Bayram, Milli Egemenlik kelimeleri bulunması tercih sebebi olacaktır.
 • Eserler çocuklara hitap edecek formatta olacaktır.
 • Eserlerde, her türlü enstrüman kullanılabilecektir.
 • Birden fazla kişi ortak eserle yarışmaya katılabilir. Ortak katılımcıyla gönderilen eserlerin dereceye girmesi durumunda eser sahiplerine tek bir ödül verilecektir.
 • Katılımcılar, yarışmaya birden çok eserle katılabilir.
 • Eserlerin sözleri, Türkçe dil bilgisi kurallarına uygun biçimde kullanılacak, kaba, yaralayıcı, olumsuz ve siyasi ifadelere yer verilmeyecektir.
 • Yarışmaya gönderilen eserler yarışma sonuçları açıklanıncaya kadar hiçbir yerde yayımlanmayacaktır.
 • Birden fazla kişinin ortak eserle yarışmaya katılması durumunda başvuru formu, taahhütname ve 18 yaşından küçükler için veli muvafakatnamesi her bir katılımcı tarafından ayrı ayrı düzenlenecektir.
 • Katılımcıların, yarışmaya birden çok eserle katılması durumunda başvuru formu, taahhütname ve 18 yaşından küçükler için veli muvafakatnamesi her bir eser için ayrı ayrı düzenlenecektir.
 • Katılımcılar eserlerini gönderirken 5 harf ve 2 rakamdan oluşan rumuz kullanacaktır.
 • Birden fazla eser gönderen yarışmacılar her bir eser için ayrı ayrı rumuz kullanacaktır.
 • Ortak eserle yarışma katılanlar besteci rumuzu ile eserlerini gönderecektir.
 • Eserlerin, daha önce hiçbir yerde ve hiçbir şekilde (Dijital platformlarda, CD, kaset, albüm ve benzeri) yayımlanmamış olması gerekmektedir. Alıntı olan eserin yasal sorumluluğu katılımcıya aittir.
 • Türkiye Büyük Millet Meclisi, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun ilgili maddelerinde belirtilen şekilde dereceye girip girmemesine bakılmaksızın yarışmaya gönderilen tüm eserlerin; her türlü kullanım işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ile yayımlama hakkına herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır.
 • Eserler, yarışma takviminde belirtilen süre içerisinde güftesi (sözleri) (PDF formatında), notası (PDF formatında), seslendirilmiş kaydı (mp3 formatında), taahhütname (PDF formatında ve ortak eserlerde tüm katılımcılar imzalayacaktır) ve 18 yaşından küçükler için veli muvafakatnamesi (PDF formatında) ile beraber www.tbmm.gov.tr adresine 5 harf ve 2 rakamdan oluşan besteci rumuz adı girilerek yüklenmeli veya Ziyaretçi Kabul Salonu 3. Kat Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu Sekretaryası Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı – Türkiye Büyük Millet Meclisi – Çankaya – Ankara-Türkiye adresine güftesi, notası ve seslendirilmiş kaydı (CD veya USB bellekte mp3 formatında) ile beraber 5 harf ve 2 rakamdan oluşan rumuz adının yer aldığı zarf içerisinde iadeli taahhütlü posta veya kargo ile gönderici ödemeli olarak gönderilmelidir. Posta veya kargo ile gönderilmesi durumunda katılımcıların kimlik bilgilerinin yer aldığı 102. Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması Başvuru Formu, Taahhütname (Ortak eserlerde tüm katılımcılar imzalayacaktır) ve 18 yaşından küçükler için Veli Muvafakatnamesi küçük kapalı zarf içerisinde mutlaka yer almalıdır.
 • Posta ve kargo kaynaklı gecikmelerden Türkiye Büyük Millet Meclisi sorumlu değildir.
 • Seçici Kurul değerlendirmesi sonucunda ödüle değer eser bulunmaması halinde ödül verilmeyecektir.
 • Dereceye giren eserler Türkiye Büyük Millet Meclisinin onayı olmadan hiçbir yerde yayımlanmayacaktır.

Seçici Kurul

Yarışmaya katılacak eserleri değerlendirecek Seçici Kurul, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile alanında uzman üyelerden oluşturulacaktır.

Yarışma Sonuçları ve Ödül Töreni

Seçici Kurulu değerlendirmesinin ardından yarışma sonuçları ve ödül töreni kesin tarihi www.tbmm.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

Yarışma İletişim

Adres: Türkiye Büyük Millet Meclisi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı
e-posta: kultur.sanat@tbmm.gov.tr

Tel: +90 312 420 77 55
+90 312 420 77 38
Çalışma Saatleri: 09.00-12.00 / 13.30-18.00

102. Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 25.000 ₺
İkincilik Ödülü: 20.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 15.000 ₺
Mansiyon Ödülü: 5.000 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 18 MART 2022

Sonuç Açıklanma Tarihi: 8 NİSAN 2022

Ödül Töreni: 18 – 23 NİSAN 2022 tarihleri arasında.

102. Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://tbmm.gov.tr/23-nisan-cocuk-sarkisi-soz-ve-beste-yarismasi

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun 0verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.167 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap