Bir Hikayesi Var Kısa Film Yarışması

Habitat Derneği tarafından üniversiteli öğrencilerin finansal okuryazarlık becerileri kazanması ve geliştirilmesi amacıyla Bir Hikayesi Var Kısa Film Yarışması düzenleniyor. Ödüllü kısa film yarışması başvuruları devam ediyor.

Bir Hikayesi Var Kısa Film Yarışması

  Düzenleyen: Habitat Derneği
   Kategori: Kısa Film Yarışmaları, Kültür-Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

Türkiye genelinde üniversite (lisans – yüksek lisans) öğrenimi gören tüm T.C. vatandaşı öğrenciler

  Son Başvuru Tarihi: 11 MAYIS 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: Belirtilmemiştir.
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 7.500 ₺ 
İkincilik Ödülü: 5.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 3. 000 ₺ 
değerinde teknoloji hediye çeki

   

- Advertisement -

Yarışmanın Amacı

Paramı Yönetebiliyorum projesi kapsamında düzenlenecek “Bir Hikayesi Var” kısa film yarışması ile üniversite öğrencilerine finansal okuryazarlığın kazandırılması amaçlanmaktadır.

Bu yarışma ile finansal okuryazarlığı anlatan özgün, yaratıcı ve eğitici içeriklerin çıkartılması hedeflenmektedir.

Yarışmanın Organizasyonu

Bu sanat yarışması, Habitat Derneği organizasyonunda gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Koşulları

 • Yarışma Türkiye genelinde üniversite (lisans – yüksek lisans) öğrenimi gören tüm öğrencilere açıktır. İlgili eserin başvuru sahiplerinin T.C. vatandaşı olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin ve sahiplerinin Paramı Yönetebiliyorum Projesi kapsamında gerçekleştirilen Bireyler için Finansal Okuryazarlık eğitimine katılmış ve katılım belgesini almış olması gerekmektedir.
 • Yarışmaya birden fazla eser ile başvuru yapılamaz.
 • Yarışmaya 1’ den fazla takım üzerinden başvuru sağlanamaz. Her takım üyesinin sadece 1 kısa film ile başvurma hakkı vardır.
 • Yarışmaya sadece daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş ve ödül almamış eserler ile başvuru yapılabilir.
 • Yarışma formuna takım üyelerinin tamamının bilgileri eklenmelidir. Takım’ da bulunan herkesin bireyler için finansal okuryazarlık eğitimine katılması gerekmektedir.
 • Tüm takım üyelerinin eğitim sonrası alacakları katılım belgelerinde ki seri numarasını son başvuru formuna eklemeleri gerekmektedir.
 • Yarışmacıların film teslimini, 11 Mayıs 2021 tarihinde en geç saat 23:59’a kadar online formu eksiksiz olarak doldurarak başvurularını tamamlamak zorundadırlar.
 • Başvuru yapacak kişi/kişiler kısa filmi dosya.co’ ya yüklemesi gerekmektedir. Aldığı bu linki ise son başvuru formunda gerekli yere kopyalayarak başvurusunu tamamlaması gerekmektedir.
 • Başvuru sahipleri beyan ettikleri bilgilerin doğruluğunu taahhüt eder. Belirtilen bilgiler nedeniyle doğacak hukuki sorumluluk, başvuru sahiplerine aittir. Bilgilerde yanlış ve/veya eksik bilgi tespit edildiği takdirde, kişi ödül almış dahi olsa, ödül iptal edilir ve ödül alsa dahi geri tahsil edilir.
 • Başvurular yalnızca py.kisafilm.habitatdernegi.org web sitesi üzerinden online başvuru alınarak yapılacaktır. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Son Başvuru yapılırken; Formda öğrenci belgesi ve Bireyler için Finansal Okuryazarlık eğitimi katılım belge numarasının yer alması zorunludur.

Ön Değerlendirme Şartları

Gelen kısa filmler Ön Değerlendirme Kurulu olan proje ortakları tarafından değerlendirilecek ve bu değerlendirmenin ardından kısa film kriterlerine ve yarışma şartnamesine uymayan eserler elenecektir. Ön değerlendirme kurulu tarafından kısa filmler ön değerlendirmeye alınacaktır. Bu ön değerlendirme sonucunda 10 kısa film seçilerek ön değerlendirme aşamasını geçmeye hak kazanacaktır. Aşağıda bulunan şartları yerine getirmeyen katılımcılar ve kısa filmler ön değerlendirmeden geçmeyecektir.

 • Eser, başvuru tarihleri arasında eğitimde verilen ipuçları çerçevesinde çekilmiş olmalıdır.
 • Kısa filmin süresi en az 1 dakika en fazla 5 dakika olmalıdır.
 • Filmler Türkçe dilinde olmalıdır.
 • Filmin hiçbir bölümünde reklam içerikli veya sponsora ait olabilecek logo ve herhangi bir markayı temsil edebilecek veya çağrıştıracak görsel ve sesli içerik kullanılamaz.
 • Filmlerde kullanılan müzik ve benzeri görsellerin telifiyle ilgili tüm yasal sorumluluk film sahibi / sahiplerine aittir.
 • Eserlerde kaynak belirtilmeden alıntı yapılmamalıdır. Yapıldığı takdirde bildirilmesi zorunludur.
 • Kısa filmde markalaşmış kurum ismi kesinlikle kullanılmamalıdır.
 • Markalaşmış ürün logoları gösterilmemelidir.
 • Metafor/Viral ile anlatılmaya çalışılan eserler kabul edilmemektedir.
 • Kısa filmde Bireyler için Finansal Okuryazarlık eğitimi içerisinde yer alan ipuçlarının tamamını filmde görsel veya işitsel olarak kullanmanız gerekmektedir.

Diğer Koşullar

 • Başvuru sahipleri başvuru aşamasında online olarak KVKK gereği aydınlatma metni ve/veya açık rıza metinlerini onaylamalıdır.
 • Başvuru sahibi filmin telif hakları konusunda her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yarışmaya gönderilen eserlerdeki özgün olmayan ve/veya alıntı-çalıntı metin, görüntü, müzik vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakları ile ilgili konu ve cezai sorumluluk eser sahibinin sorumluluğundadır. Paramı Yönetebiliyorum Projesinin ortakları bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz.
 • Kısa filmde yer alan oyunculardan ve oyuncular haricinde sesi, görüntüsü veya herhangi bir kişisel verisi yer alan kişilerden 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili diğer düzenlemeler gereğince aydınlatmanın yapılması ve/veya açık rızalarının alınmasına, işlenmesine ve Habitat Derneği’ ne aktarılmasına ilişkin her türlü yükümlülük eser sahibine aittir. Başvuru sahibi, kısa filmde yer alan oyuncuların ve oyuncular haricinde sesi, görüntüsü veya herhangi bir kişisel verisi yer alan kişilerin söz konusu veri işleme faaliyetine ilişkin onaylarını Habitat Derneği tarafından kendisine gönderilecek olan onay metinleri aracılığıyla temin edeceğini ve bu metinleri Habitat Derneği’ne ileteceğini taahhüt eder.
 • Eserlerin içeriğinde ve hazırlanma aşamasında kullanılan her türlü malzemenin (resim, senaryo, müzik vb.) bizzat katılımcı/katılımcılar tarafından üretilmiş veya telif haklarına uygun olduğu veya kullanım haklarının katılımcıda/katılımcılarda olması, özgün ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.
 • “Bir Hikayesi Var Kısa Film Yarışması Düzenleme Komitesi” bu yönetmelik ve yarışmaya katılma koşullarında değişiklik yapma hakkına, ek koşullar talep etme hakkına veya sonucun ilan edilmesinden önce herhangi bir aşamada, sebep göstermeksizin yarışmayı erteleme / iptal etme hakkına sahiptir. Yarışmanın düzenlenmemesi halinde, yarışmaya gönderilen hiçbir eser Paramı Yönetebiliyorum Projesi ortakları tarafından kullanılamaz.
 • Yarışma jürisi dereceye layık eserler bulamadığı durumda ödül vermeyebilir.
 • Ödüle layık görülen kişilerle mail ve iletişim bilgileri üzerinden iletişime geçilecektir. 1 ay içinde geri bildirim alınamayan / ulaşılamayan kişiler ödül töreninden sonra hak talep edemezler.
 • Finale kalan eserlerin yönetmeni ve/veya yapımcısı, filmin ticari amaç gözetmeksizin, eser sahiplerinin adı belirtilerek Paramı Yönetebiliyorum Projesi ortakları tarafından internet, sosyal medya, yurtiçi/yurtdışı etkinlikler ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla her türlü mecrada sınırsız süre ile gösterilmesine müsaade eder.
 • Yarışma şartlarına uymayan çalışmalar değerlendirme dışı tutulacaktır.
 • Yarışma hakkında duyurular habitatdernegi.org ve py.kisafilm.habitatdernegi.org web adreslerinden ve Paramı Yönetebiliyorum Proje ortaklarının sosyal medya hesaplarından yapılacaktır.

Jüri Üyeleri

Hansın DOĞAN- UNDP Türkiye Özel Sektör Programı Yöneticisi

Faik UYANIK – UNDP Türkiye İletişim Bölümü Başkanı

Merve TEZEL – VISA Türkiye Genel Müdürü

Sezai HAZIR – Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Doç. Dr. Melis BEHLİL – Kadir Has Üniversitesi TV ve Sinema Bölümü Başkanı

Ahmet AKIN – Marka ve İletişim Danışmanı

Yarışma Sekreteryası

Adres: Maslak Mah. Ahi Evran Cad. No:6 Kapı No:200 Sarıyer

E-posta: py@habitatdernegi.org

Telefon: 0549 424 54 84

Web Sitesi: paramiyonetebiliyorum.net – habitatdernegi.org

Bir Hikayesi Var Kısa Film Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 7.500 TL değerinde teknoloji hediye çeki
İkincilik Ödülü: 5.000 TL değerinde teknoloji hediye çeki
Üçüncülük Ödülü: 3.000 TL değerinde teknoloji hediye çeki

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 11 MAYIS 2021
Ödül Töreni: Belirtilmemiştir.

Bir Hikayesi Var Kısa Film Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://py.kisafilm.habitatdernegi.org/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap