Edebiyatevi Ödüllü Şiir Yarışması

Edebiyatevi platformu tarafından, MCU Kurumsal Finansman Yönetimi sponsorluğunda şairleri desteklemek ve başarılı eserleri ödüllendirmek amaçlarıyla Edebiyatevi Ödüllü Şiir Yarışması düzenleniyor. Ödüllü şiir yarışması başvuruları devam ediyor.

Edebiyatevi Ödüllü Şiir Yarışması

Düzenleyen:Edebiyatevi Platformu tarafından,
MCU Kurumsal Finansman Yönetimi sponsorluğunda
Kategori:Şiir Yarışması, Edebiyat Yarışması, Sanat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve Türk Dünyası Ülkeleri
Kimler Başvurabilir:İlgilenen herkes.
Son Başvuru Tarihi:20 TEMMUZ 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:1 EYLÜL 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 5.000 ₺
İkincilik Ödülü: 3.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
Mansiyon Ödülü: 500 ₺ (2 Adet)
+ Plaket
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Şiir Yarışması Başvuru Koşulları

 • Anayasamızın 3. Maddesinde( Değiştirilemez) olduğu gibi şiir yarışmamızın dili Türkçedir. Türkiye Türkçesiyle yazılmış olması kaydıyla, Türkiye ve Türk Dünyasından gerçek kişiler yarışmaya katılabilir. Devletimizin bütünlüğünü, Türk aile yapısını bozucu ve zedeleyici, şiirler yarışma dışı bırakılacaktır.
 • Yarışmada biçim ve ölçü sınırlaması yoktur. Yarışmacı istediği biçimi tercih edebilir.
 • Bir yarışmacı 2 adet eserle katılabilir.
 • Yarışmaya gönderilen eser herhangi bir yarışmaya katılmamış/ödül almamış olmalıdır. Yarışmacı, yarışmaya gönderdiği eserin daha önce hiçbir yarışmaya katılmadığını/ödül almadığını kabul ve taahhüt eder. Tespit edilen şiirler ödül alsa bile değerlendirme dışı bırakılır.
 • Yarışmaya gönderilen eser matbu ya da dijital ortamda yayımlanmamış olmalıdır.
 • Eser özgün olmalı, eser içerisinde alıntı bulunmamalı ve herhangi bir şiirin taklidi olmamalıdır. Yarışmaya gönderilen eserin uzunluğu 50 satırı aşmamalıdır.
 • Yarışmaya katılan şiirlerden uygun bulunanlar duruma ve imkânlara göre kitaplaştırılacaktır. Yarışmacı gönderdiği eserin ödül almasa da www.edebiyatevi.com’un hazırlayacağı kitapta yer alması hususunda telif haklarını mecra ve süre kısıtı olmaksızın www.edebiyatevi.com’a tam ruhsatlı devrettiğini kabul ve taahhüt eder.
 • Yarışmaya www.edebiyatevi.com’da üye olup 20 ve üzeri şiiri yayınlanmış olmalı. Çeşitli yazılarda 50 ve üzeri yorumu bulunmalı.
 • www.edebiyatevi.com ‘ un sahibi, birinci derece akrabaları, jüri ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.
  Ödüller, www.edebiyatevi.com’un düzenleyeceği bir etkinlikte (YERİ VE ZAMANI DAHA SONRA BİLDİRİLECEKTİR) eserin sahibine veya eser sahibinin yetkilendirdiği kişiye verilecektir. Yarışmaya, eser göndererek katılan tüm yarışmacılar, “Yarışmaya Başvuru ve Katılım Koşulları”nda belirtilen bütün yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır.
 • Şiirler https://yarisma.edebiyatevi.com’ adresinden, iletişim  bilgileri tam ve eksiksiz olarak ayrı, ayrı gönderilecektir. Şiirlerin içinde katılımcının adı bulunmayacaktır.
 • Yarışmanın konusu serbest olarak belirlenmiştir.

Edebiyatevi Ödüllü Şiir Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 5.000 ₺
İkincilik Ödülü: 3.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
Mansiyon Ödülü: 500 ₺ (2 Adet)
+ Plaket

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 20 TEMMUZ 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi: 1 EYLÜL 2022

Ödül Töreni: 2 EKİM 2022

Edebiyatevi Ödüllü Şiir Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://edebiyatevi.com/duyuru/350_odullu-siir-yarismasi.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.236 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap