Gençlik Kupası League of Legends Turnuvası Yarışması

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye E-Spor Federasyonu iş birliğinde The Academys tarafından, ülkemizde e-sporun gelişimine katkıda bulunmak ve gençlerin çalışkan, kararlı ve azimli bireyler olarak uluslararası platformlarda başarı elde etmelerine katkı sunmak amaçlarıyla Gençlik Kupası League of Legends Turnuvası Yarışması düzenleniyor. Ödüllü turnuva yarışması başvuruları devam ediyor.

Gençlik Kupası League of Legends Turnuvası Yarışması

Düzenleyen:Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye E-Spor Federasyonu iş birliğinde,
The Academys tarafından.
Kategori:Lise Yarışmaları, E-spor Yarışması, Dijital Yarışmalar
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:16 yaş ve üzeri kişiler.
Son Başvuru Tarihi:25 MART 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:1 NİSAN 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 12.000 ₺
İkincilik Ödülü: 5.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
Dördüncülük Ödülü: 1.000 ₺

Turnuvaya Uygunluk

1.1.     Yaş Sınırı

Turnuvada yer alan takımların tüm oyuncuları 16 yaşını doldurmuş olmalıdır.

1.2.     Oyun Hesapları

Oyuncular, yalnızca sahip olduğu hesaplar ile turnuvaya katılabilirler. Bir başka oyuncu hesabından oynamak veya bir başkasını kendi hesabında oynatması yasaktır. Oyuncuların hesabında/hesaplarında şüpheli işlemler var ise kendisine yaptırım uygulanabileceğini bilmelidir.

1.3.     Ceza Durumu

Oyuncular, Riot Games tarafından turnuvalara katılmalarını engelleyecek bir ceza almamış olmalıdırlar.

1.4.      Katılımcı Şartları

Turnuvaya kayıt olan katılımcıların Türkiye sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekmektedir. Katılımcıların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması zorunlu değildir. Yurt dışında yaşayan katılımcıların özel izin için The Academys yetkililerine mail atması gerekmektedir. Turnuvaya katılım için VFŞL ve Akademi takımlarının aktif olarak rekabet eden takımlardasözleşmeli olarak yer alan oyuncuların turnuvaya dahil olabilmeleri için, takımda sorumlu kişinin Riot Games Lig Yönetimi’ne turnuvadan en az 2 hafta önce ulaşması ve oyuncuların katılımıyla ilgili izin alması gerekmektedir. Bu iznin The Academys yetkililerine ulaştırılması gerekmektedir.

Takım Yönetimi ve Kadro Kuralları

2.1.     Kadro Genişliği

Takımlar, kadrolarında turnuva formatına uygun sayıda oyuncu bulundurmalıdırlar. Her takımın 1 adet yedek oyuncu hakkı mevcuttur.

2.2.      Yedekler

Takımlar, yedek oyuncu değişikliklerini maç başlangıcından 10 dakika önce hakemlere bildirerek yapmalıdırlar.

2.3.      Takım Kaptanı

Takımı adına, turnuva organizatörü ile iletişimden sorumlu olan kişidir. Takım kaptanın bazı sorumlulukları; fkstürü ve duyuruları takip etmek, maç sonucunu Discord kanalında bildirmektir. Ayrıca kaptan yedekoyuncu olabilir.

2.4.      Takım ve Sihirdar Adı

Oyuncuların, kişisel olarak herhangi bir ilgileri bulunmayan takım isimlerini, takım etiketlerini veya oyuncu isimlerini kullanmaları yasaktır.

Oyuncuların herhangi bir bağlantısının bulunmadığı takım, kurum, organizasyon, marka ve benzeri her tür kuruluşun adını “takım adı” veya “oyun içi ad” olarak kullanmaları yasaktır.

Din, dil, ırk, milliyet, cinsiyet ve cinsel yönelim gibi herhangi bir ayrımcı unsurun, kullanımı yasaklı maddelerin, alkol ürünlerinin ve benzeri kelimelerin oyuncu adı veya takım adı olarak kullanılmasına izin verilmemektedir.

(A vs B | C vs D)

Kurallara uygun olmayan takım adı veya oyuncu adlarını gizlemeye çalışmak adına sayı, şekil veya harferin yerini değiştirmek, farklı harf kullanmak ve kısaltma kullanmak da yasaktır.

Turnuva içerisinde aynı organizasyona ait 2 farklı takım yer alıyor ise takım isimleri farklı olmak zorundadır. (Örnek: Takım A – Takım A Akademi)

Oyuncuların ve takımların, kayıtlar kapandıktan sonra takım adları, tag(kısaltma) ve logolarında herhangi bir değişiklik yapılamaz, takımlar veya oyuncular farklı bir takım bünyesine giremezler.

2.5.      İsimlerin Onaylanması

Tüm takım isimleri, takım kısaltmaları ve sihirdar isimleri kayıt aşamasında kontrol edilerek turnuva yetkilileri tarafından incelenecektir. Turnuva yetkilileri uygun bulmadıkları bir takım/oyuncu adını reddetme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda, takıma yetkililer tarafından bilgi verilecek ve takımın/oyuncunun adını değiştirmesi istenecektir. Turnuva başladıktan sonra isim değişikliğine hiçbir durumda izin verilmemektedir.

Turnuva Yapısı

3.1.      Terimlerin Anlamları

Seri: Bir takımın toplam maçların çoğunluğunu kazanana kadar oynanan oyunların bir setidir.

Tek Maçlık Seri (BO1): Bir Maçın en iyisi, oynanan maçın kazanılması.

Üç Maçlık Seri (BO3): Üç Maçın en iyisi, oynanan üç maçın ikisinin kazanılması.

Beş Maçlık Seri (BO5): Beş Maçın en iyisi, oynanan beş maçın üçünün kazanılması.

Kazanan takım turnuva formatında bir sonraki raunda ilerleyecektir.

3.2.      Takım Sınırlaması

The Academys Turnuvası en iyi espor deneyimini yaşatmak adına 512 takımla sınırlandırılmıştır. 256 Takımın üstünde bir başvuru geldiğinde 32 ve/veya katlarına ulaştığında diğer başvurular değerlendirilecektir.

Turnuva kayıtlarının 64, 128, 256 takım sayısı arasında bir kayıt sayısı olması durumunda, en yakın takım sayısında uygulanacak kurallara kayıtlar yuvarlanacaktır. Bu durumda gruplardaki takım sayısı değişiklik gösterebilir.

Örneğin: 96 takımın katılım sağladığı durumda, 128 takım katılımında uygulanacak kuralları uygulanmış olacak. Grup sayısında değişiklik olmadan 32 takım yerine 24 takım ile tüm gruplar turnuvada oynayacaktır.

3.3.      Turnuva Formatı

3.3.1.      256 takım katılımında uygulanacak kurallar

Eleme Aşaması: 64 takımlı A, B, C, D adlarıyla 4 farklı grup oluşturulur. Her grup içerisinde tüm maçlar tekli eleme sistemi ile birlikte BO1 formatı üzerinden oynanır. Her gruptan bir takım üst tura çıkar ve bu takımlar Yarı Final aşamasına yükselmiş olur.

Yarı Final: Eleme aşamasından yükselen 4 takım BO3 formatı üzerinden tekli eleme usulü mücadele eder. Takımlar grup sırası ile birbiriyle eşleşir (A vs B | C vs D)

Final: Yarı Finallerden yükselen 2 takım BO3 formatı üzerinden tekli eleme usulü mücadele eder.

Final turuna kadar tüm turlar online olacaktır. Yalnızca Final turu offine gerçekleşecektir.

3.3.2.       128 takım katılımında uygulanacak kurallar

Eleme Aşaması: 32 takımlı A, B, C, D adlarıyla 4 farklı grup oluşturulur. Her grup içerisinde tüm maçlar tekli eleme sistemi ile birlikte BO1 formatı üzerinden oynanır. Her gruptan bir takım üst tura çıkar ve bu takımlar Yarı Final aşamasına yükselmiş olur.

Yarı Final: Eleme aşamasından yükselen 4 takım BO3 formatı üzerinden tekli eleme usulü mücadele eder. Takımlar grup sırası ile birbiriyle eşleşir (A vs B | C vs D)

Final: Yarı Finallerden yükselen 2 takım BO3 formatı üzerinden tekli eleme usulü mücadele eder.

Final turuna kadar tüm turlar online olacaktır. Yalnızca Final turu offine gerçekleşecektir.

3.3.3.       64 takım katılımında uygulanacak kurallar

Eleme Aşaması: 16 takımlı A, B, C, D adlarıyla 4 farklı grup oluşturulur. Her grup içerisinde tüm maçlar tekli eleme sistemi ile birlikte BO1 formatı üzerinden oynanır. Her gruptan bir takım üst tura çıkar ve bu takımlar Yarı Final aşamasına yükselmiş olur.

Yarı Final: Eleme aşamasından yükselen 4 takım BO3 formatı üzerinden tekli eleme usulü mücadele eder. Takımlar grup sırası ile birbiriyle eşleşir (A vs B | C vs D)

Final: Yarı Finallerden yükselen 2 takım BO3 formatı üzerinden tekli eleme usulü mücadele eder.

Final turuna kadar tüm turlar online olacaktır. Yalnızca Final turu offine gerçekleşecektir.

3.4.       Turnuva Takvimi

 • Kayıt bitişi: 25 Mart 23.59
 • Fikstür duyurulması: 26 Mart
 • Gruplar aynı anda maça başlayacak ve maçlar arka arkaya oynanacaktır.

3.4.1.      Eleme Aşaması

Grup A/B/C/D eleme mücadeleleri – 28 Mart 18.00

3.4.2.       Yarı Final Aşaması

Yarı Final 1. Karşılaşma – 29 Mart **

Yarı Final 2. Karşılaşma – 29 Mart **

3.4.3.       Final Aşaması

Final – 1 Nisan tarihinde Fiziksel (Offine) olarak gerçekleştirilecektir.

Fiziksel Etkinlik Kuralları’na 8. maddeden ulaşabilirsiniz.

(**): Bu turların canlı yayın ile birlikte oynanacağını ve yazılan saatlerin tahmini maç başlangıç saatleri olduğunu göstermektedir. Maçlar belirtilen saatten önce veya geç olabilir. Takımların, belirtilen maç başlangıç saatinin 1 saat öncesinden itibaren Discord’da hazır durumda beklemeleri gerekmektedir.

3.5.      Program Değişiklikleri

The Academys’in, kendi takdirine göre belirli bir gündeki maç programını tekrar düzenleme, bir maçı başka bir tarihe çekme veya maç programını değiştirme hakkı bulunmaktadır. The Academys’in maç programını değiştirmesi halinde, uygun olan en kısa zamanda tüm takımlar bilgilendirilecektir.

Maç İşleyişi

4.1.   Online Maçlarda Kurulum ve Oyuncu Sorumlulukları

Tüm oyuncuların, belirlenen maç saatinden en az 15 dakika önce Discord’da maça başlamaya hazır şekilde beklemesi gerekir.

4.2.       Gecikme Süresi

Bir maça gecikme süresi 10 dakika olarak belirlenmiştir. Turnuva maçına zamanında gelmemek, hükmen mağlubiyetle sonuçlanır.

4.3.       Duraklatma Süreci

Çevrimiçi oynanan karşılaşmalarda takımlar oyunu sadece çözülmesi gereken bir sorun olması halinde duraklatabilir. (“/duraklat” komutu). Duraklatma alındıktan sonra, bir hakeme derhal duraklatmanın sebebi belirtilmelidir.

Ancak bazı durumlarda alınan duraklatmalar yaptırıma tabi olacaktır.

Yaptırım uygulanacak haller ise şu şekildedir:

 1. Takım savaşında alınan duraklatmalar, (En az 3v3 oyuncunun bulunduğu savaşlar)
 • Rakip takımın baron, vadinin alameti ve ejderde olduğuna dair bilgisi olup alınan duraklatma,
 • İki şampiyon arasında gerçekleşen takaslar sırasında alınan duraklatmalar,
 • Açık bir baskın sırasında alınan duraklatmalar, duraklatma alan takımın ceza almasına neden olabilir.

Karar verilmeden önce pozisyonlar hakem tarafından izlenir ve avantaj sağlayıp sağlamadığına bakılır.

Oyun tekrar başlatılmadan (”/devam” komutu) önce, iki takım da oyun içi sohbetten hazır olduklarını belirtmelidir (“ready”, “r”, “hazırız”). Eğer takımlar hatalı bir duraklatma alındığını düşünüyorsa, duraklatma süresince hakeme ulaşıp bilgilendirmelidir. Hakem de duraklatma süresince pozisyonu izleyerek karar vermelidir.

4.4.       Duraklatma Süresi

Takımlar oyunu bir maç boyunca yalnızca 1 defa ve 5 dakika (takım başına) durdurabilirler.

4.5.       4v5 Oyun

Bir takımın maça başlamaya hazır sayılması için 5 oyuncusunun da hazır olması gerekmektedir, 5 kişi olarak mücadeleye devam edemeyecek ise teslim olmak zorundadır. Eğer oyun esnasında bir oyuncu oyundan düşerse takım oyuna devam edebilir veya duraklatma alabilir.

4.6.       Teknik Problemler

Tüm oyuncular hem donanım hem de ağ ile ilgili kendi teknik sorunlarından sorumludur. Maçlar, herhangi bir oyuncunun bağlantısı kesildiğinde yeniden başlatılmayacaktır.

Sorunların oyun veya oyunun oynandığı platform üzerinde çok sayıda oyuncuyu etkilediği bir durumda turnuva hakemi tarafından nasıl ele alınacağına karar verilecektir.

4.7.       İzleyiciler

Oyun lobisine sadece takımların ilk beşinin girmesine izin verilir. Her ne sebeple olursa olsun, oyun lobisine izleyici alınmayacaktır. Bu kurala istisna olarak turnuva hakemleri lobide izleyici kısmına istedikleri zaman katılabilirler.

4.8.       Canlı Yayın

Oyuncuların oynadıkları karşılaşmalarda yayın açması durumunda, yayın sebebiyle ortaya çıkabilecek tüm durumların sorumlulukları oyuncuya aittir ve oyuncular yalnızca The Academys hakem ekibinden izin alarak

yayın açabilirler.

Hiçbir maç, izleyici modu kullanarak yayınlanamaz. Eğer bir maçın yayını turnuva organizatörleri tarafından yapılıyorsa, bu maçın kişisel yayınını yapmak yasaktır.

4.9.       Oyun Hazırlığı

4.9.1.      Oyun Lobisinin Kurulması ve Lobi Ayarları

Fikstürde üst tarafta olan takım A takımı , alt tarafta olan takım B takımı olarak tanımlanır. Fikstürde üstte olan takım lobi kurulumunu tamamladıktan sonra rakibine lobi adı ve şifresini iletmelidir.

Lobi ayarları;

 • Harita: Sihirdar Vadisi
 • Ad: A Takımı vs. B Takımı
 • Takım Büyüklüğü: 5
 • Şifre: Şifre oluşturulmalı
 • Oyun Tipi: Turnuva Çekilişi
 • İzleyiciye izin Ver: Yalnızca Lobi

4.9.2.       Taraf Seçimi

Turnuva ağacında üstte yer alan takım taraf seçimi hakkına sahiptir. BO3 ve BO5 formatlarında ise taraf seçimini sırasıyla takımlar belirler. İlk seçimi turnuva ağacında üstte yer alan takım yapar.

4.9.3.       Seçim Hataları

Grup aşamasında; yanlış bir şampiyonun seçilmesi veya yasaklanması halinde, lobi kesinlikle bozulmayacaktır. Seçim ve yasaklama işlemi kaldığı yerden devam edecektir.

Final aşamasında; yanlış bir şampiyonun seçilmesi veya yasaklanması halinde, hatayı yapan takım, rakip takım bir sonraki seçimini kilitlemeden önce seçim ekranının ekran görüntüsünü almalı ve seçim aşamasını bozup, turnuva yetkililerini bilgilendirmelidir. Böyle bir durumda, işleyiş baştan başlatılacak ve hatanın meydana geldiği andaki duruma getirilecektir. Turnuva yetkilileri bilgilendirilmeden önce bir sonraki oyuncunun seçtiği şampiyonu kilitlemesi halinde hatalı seçimden geri dönülemeyecektir.

4.9.4.       Placeholder Kuralı

Placeholder* seçim yapmak yasaktır. Placeholder seçim yüzünden bozulan bir oyun, bahsi geçen takımın diskalifyesiyle sonuçlanabilir.

*Placeholder seçim: Takımınızın seçmeyi düşündüğü bir şampiyonun, seçimi yapan oyuncuda olmaması ve bu yüzden söz konusu şampiyon yerine geçici olarak farklı bir şampiyon seçme durumu.

4.10.      İletişim

Turnuvaya kayıt olan her oyuncunun kayıt formunda vermiş olduğu mail adresinin kontrolünden kendisi sorumludur. Discord #duyuru kanalı ana

iletişim kanallarından biri olarak kabul edildiğinden oyuncuların Discord’da duyuru ve ilgili kanalları takip etmesi gerekmektedir.

4.10.1.      Ek

Turnuva Discord sunucusunda hakemler ve turnuva yetkilileri haricinde gönderilen linklere tıklamak oyuncuların sorumluluğundadır.

4.11.     Maç Sonucu

Maç sonundaki sonuç tablosunun bir ekran görüntüsü alınmalı ve takım kaptanı tarafından Discord #lol-maç-sonuç kanalında “A takımı vs. B takımı, kazanan A takımı” şeklinde paylaşılmalıdır. Ekran görüntüsündeşampiyonları, eşyaları veya istatistikleri gizlemek veya bir maçın sonucunu yanlış göstermek maçın geçersiz sayılmasına veya hükmen mağlubiyete yol açabilir.

Kural İhlalleri ve Cezalar

5.1.      Hatalar ve Açıklar

Haksız avantaj kazanmak üzere oyunun hataları veya açıklarından faydalanmak kesinlikle yasaktır. Oyundaki bir mekaniğin kasti mi yoksa hatalı mı olduğundan emin değilseniz, lütfen o mekaniği kullanmadan önce turnuva hakemleri ile iletişime geçin.

5.2.      Cezalar

The Academys’in kendi takdirine göre dürüst oyun çerçevesinin dışına çıkan davranışlar sergileyen veya sergilemeye çalışan bütün kişiler cezaya tabi tutulacaktır. Bu tür davranışlar nedeniyle verilen cezaların türü ve kapsamı, tamamen The Academys Yöneticilerinin takdirine bırakılmıştır.

5.3.      Hile

Herhangi bir kişiye avantaj sağlayan, tüm üçüncü parti yazılımlar yasaktır. Hile olduğunu düşündüğünüz oyuncuların video kayıtlarını alarak turnuva hakemleri ile iletişime geçin.

Kuralların Özü

6.1.   Kararların Kesinliği

Oyuncu uygunluğu, uygunsuz davranış nedeni ile verilen cezalar, turnuvanın planlaması ve yürütülmesine ilişkin bütün kararlar nihai olarak The Academys’e aittir. Maç sırasında bir hakemin yanlış bir karar vermesihalinde, kararı ancak Baş Hakem değiştirilebilir. Yetkililer, adil karar verilmesi için, verilen bir kararın doğruluğunu maç sırasında veya maç sonrasında değerlendirebilir. Eğer verilen karar yanlışsa, yetkililer hakemin verdiği kararı hükümsüz kılma hakkını saklı tutar. Turnuvanın yetkilileri, turnuva boyunca verilen bütün kararlarda son sözü söyleme hakkına sahip olacaklardır.

6.2.       Kural Değişiklikleri

Bu Kurallar, The Academys tarafından turnuvanın bütünlüğünün ve adaletli oyunun sağlanması için zaman zaman değiştirilebilir, düzenlenebilir veya bu kurallara ilave getirilebilir. Bu değişiklikler Discord Duyuru kanalından duyurulacak olup Discord Duyuru kanalında duyurulmamış kural değişikliği hükümsüz sayılacaktır.

6.3.       Turnuvanın/Organizasyonun Menfaatlerinin Gözetilmesi

Turnuva yetkilileri, her daim, turnuvanın menfaatlerini gözetmek için gerekli otorite ile hareket edeceklerdir. Herhangi bir konuya bu kural seti içerisinde değinilmemiş olması bu yetkiyi engellemez. Turnuva yetkilileri, takdiri kendilerine ait olmak üzere, hareketleri turnuvanın menfaatleriyle çatışan kişiler hakkında cezai işlemler uygulayabilir.

Gizlilik

Yapılan itirazlar, itirazlar sırasında kullanılan dosyalar ve hakemler tarafından iletilen dosyalar, tartışmalar, turnuva yetkilileri ve hakemler ile olan konuşmalar, sesli iletişim ve bunlar dahil olmak üzere bunlar harici tüm dökümantasyonlar gizli niteliktedir. Bu sayılan tüm kayıtların ve materyallerin The Academys yönetiminin yazılı izni olmadan yayınlanması yasaktır. Katılımcı bu kaynakları ifşa etmeyeceğine, yayınlamayacağına ve dışarıya aktarım veya kayıt altına alım yapmayacağına turnuvaya katılımıyla birlikte taahhüt verir. Aksi senaryoya sebep olan katılımcı hakkında hukuki işlem başlatılması hakkı ve oyuncunun/takımın turnuvadan ve turnuva yetkilileri tarafından diğer turnuvalardan men edilmesi hakkı mevcuttur.

Fiziksel (Offine) Etkinlik Kuralları

8.1.      Ekipmanların Değiştirilmesi

Oyuncular​ veya turnuva yetkilileri ekipmanlarla ilgili bir teknik sorundan herhangi bir zamanda şüphelenirse, oyuncu veya Turnuva yetkilisi durumun teknik tespitini talep edebilir. Turnuva teknisyeni gerekli olduğu şekilde sorunu belirleyecek ve giderecektir. Teknisyenler kendi takdirlerine göre turnuva yetkililerinin ekipmanları değiştirmesini talep edebilir. Bir ekipmanın değiştirilmesine yönelik kararlar yalnızca The Academys’in takdirindedir. Eğer oyuncu kendi yedek ekipmanını kullanmak isterse, söz konusu ekipman turnuva yetkililerinin onayından geçmelidir, kullanılmak istenen ekipmanın onaydan geçmemesi halinde turnuva yetkilileri oyuncuya alandaki mevcut ekipmanı sağlayacaktır.

8.2.       Sesli Konuşma

Sesli konuşma, oyuncuların yanlarında getirecekleri kulaklıklar kullanılacaktır. Üçüncü parti sesli konuşma yazılımlarının (örneğin, Skype) kullanılması yasaktır. Turnuva yetkilileri takdirlerine göre takımın sesli konuşmalarını kontrol edebilir.

8.3.       Sosyal Medya ve İletişim

The Academys’e ait maç bilgisayarlarını herhangi bir sosyal medya veya iletişim sitesi açmak veya sitede paylaşımda bulunmak için kullanmak yasaktır. Bu durum, sayılanlarla kısıtlı kalmamak üzere; Facebook, Twitter, çevrimiçi forumlar/mesaj platformları ve e-postaları da kapsamaktadır.

8.4.       Ses Kontrolleri

Oyuncular ses seviyelerini turnuva yetkilileri tarafından belirlenen minimum ayarların üzerinde tutmalıdır. Turnuva yetkilileri, ses seviyesinin

çok düşük olduğuna karar verirlerse kendi takdirlerine göre oyunculardan ses seviyelerini yükseltmelerini isteyebilirler.

Mikrofonlu kulaklıklar doğrudan oyuncuların kulakları üzerine yerleştirilmeli, oyun boyunca orada kalmalıdır. Oyuncular mikrofonlu kulaklıkların yerleştirilmesini herhangi bir metotla engelleyemez veya mikrofonlu kulaklıklar ile kulakları arasına şapka, eşarp veya diğer giysi nesneleri dâhil hiçbir şey yerleştiremezler.

8.5.       Etkinlik Yerine Genel Erişim

Finalist Takımlarının resmi maçlar için sınırlandırılmış maç alanına erişimleri, aksi yönde karar önceden The Academys tarafından izin verilmedikçe Takım Üyeleri ile sınırlıdır.

8.6.       Maç Alanı

“Maç alanı”, maç sırasında kullanılan yetkililerin belirlediği oyuncuların bulunduğu alanı ifade eder. Maç sırasında, maç alanında Takım Üyesi olarak sadece oyundaki takımların Başlangıç Oyuncuları bulunabilir.

8.6.1.      Takım Menajerleri

Menajerler maça hazırlık sürecinde maç alanında bulunabilirler, ancak mücadele evresi başlamadan ayrılmalıdırlar ve ardından maç bitinceye kadar bu alana dönemezler.

8.6.2.       Elektronik Cihazlar

The Academys yetkilileri maç alanına geçişte, üzerinde alana girişi yasak olan cihazları alan dışında bırakmalarını veya yetkiliye teslim etmelerini, cihaz sahibinden alana giriş kontrolü sırasında talep edecektir. Toplanılan cihazların her biri ayrı şeffaf poşetlerde muhafaza edilecek maç bitiminden sonra cihaz sahiplerine iade edilecektir.

8.6.3.       Yiyecek İçecek Sınırlamaları

Maç alanına yiyecek sokmak yasaktır. İçecekler, maç alanında sadece The Academys yetkililerinin temin edeceği kapaklı bardaklar kullanılmak şartıyla serbesttir. The Academys yetkilileri bu bardakları talep üzerine oyunculara verecektir.

8.6.4.       Maç Alanına Ulaşım

Etkinliğe katılan takımın üyeleri, alana The Academys yetkilileri tarafından belirlenen zamandan sonra gelmemelidir.

8.7.       Hakemlerin Rolü

8.7.1.      Sorumluluklar

Hakemler oynanan maçın öncesinde, maç sırasında ve sonrasında

maçla alakalı her konuda, soruda ve durumda karar vermeye yetkili olan turnuva yetkilileridir. Hakemlerin görevi bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla aşağıdakileri kapsar:

Maç öncesinde takım dizilimini kontrol etmek Maç başlangıcını ilan etmek

Maç sırasındaki kural ihlallerine ceza vermek Maçın bitimini ve sonucunu onaylamak

8.7.2.       Hakem Davranışları

Hakemler her zaman profesyonel bir tutum içinde olmalıdır ve kuralları tarafsızca uygulayacaktır. Herhangi bir oyuncu, takım, takım yöneticisi,

koç, takım sahibi veya başka bir kişiye karşı hırs veya önyargıya sahip olmayacaktır.

8.8.       Maç Öncesi Kurulum

8.8.1.      Kurulum Zamanı

Oyuncular, maça tamamen hazırlanmış olmaları için maç saati öncesinde belirlenmiş zaman dilimlerine sahip olacaklardır. Oyuncular kendilerine maç öncesi iletilmiş olan listede belirtilmiş olan bütün kontrolleri gerçekleştirmiş olmak zorundadır. The Academys yetkilileri, oyuncuları ve takımları maç programlarının bir parçası olarak belirlenmiş kurulum zamanları ve süreleri hakkında bilgilendirecektir. The Academys yetkilileri, programı her zaman değiştirebilir. Kurulum zamanı oyuncular maç alanına girdiklerinde başlamış sayılır. Oyuncuların alandaki The Academys yetkilisinin veya hakemin izni olmadan ve başka bir The Academys yetkilisi eşlik etmeden alandan ayrılamazlar. Kurulum aşağıdakilerden oluşmaktadır:

The Academys tarafından sağlanan bütün ekipmanların çalıştığından emin olmak

Ekipmanların bağlanması ve ayarlanması

Sesli iletişim sisteminin düzgün çalıştığından emin olmak Oyun içi ayarları yapmak

Sınırlı oyun içi ısınma

8.8.2.       Ekipmanların Arızalanması

Eğer oyuncu kurulum süresi boyunca ekipmanlarla alakalı bir sorunla karşılaşırsa, derhal bir hakem veya The Academys yetkilisi çağırmalı ve bilgilendirmelidir.

8.8.3.       Maç Öncesi Test Onayı

Bir The Academys yetkilisi, maçın programa göre başlama zamanından beş dakika öncesine kadar her bir oyuncunun kurulumunu tamamladığını onaylayacaktır.

8.8.4.       Oyuncunun Hazır Olması Durumu

Maç öncesi tüm oyuncuların tamamı kurulumun tamamlandığını onayladıktan sonra, oyuncular ısınma oyununa giremezler, devam edemezler.

Gerekli Belgeler

Kayıt olan kişilerin kayıtlarını eksiksiz ve doğru olarak doldurması zorunludur. Yanlış veya aldatıcı olması durumunda diskalifye işlemi uygulanmaktadır. Ödül gönderimleri ile ilgili kazanan takımlardan ad-soyad, ikamet adresi, telefon numarası, TC kimlik no ve IBAN numarası bilgileri istenecektir.

Gençlik Kupası League of Legends Turnuvası Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 12.000 ₺
İkincilik Ödülü: 5.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
Dördüncülük Ödülü: 1.000 ₺

Yarışma Takvimi

Evrak Teslimi ve Video Başvuruları: 25 MART 2022

Final Tarihi: 1 NİSAN 2022

Gençlik Kupası League of Legends Turnuvası Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://genclikkupasi.com/index.php/turnuva-detaylari-league-of-legends/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun 0verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap