GSB Gençler Arası Bilgi Yarışması 2023

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, gençlerin bilgiyi edinmelerini ve bilgiyi kullanmalarını teşvik etmek amaçlarıyla GSB Gençler Arası Bilgi Yarışması 2023 düzenleniyor. Ödüllü bilgi yarışması başvuruları devam ediyor.

GSB Gençler Arası Bilgi Yarışması 2023

Düzenleyen:Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Kategori:Bilgi Yarışması, Lise Yarışmaları Üniversite Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:13-25 yaş aralığındaki tüm gençler.
Son Başvuru Tarihi:10 OCAK 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi:2023
Ödüller:Birincilik Ödülü: Yurt Dışı Hareketlilik Programı Ödülü
İkincilik Ödülü: Dizüstü Bilgisayar
Üçüncülük Ödülü: Akıllı Telefon
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

 Bilgi Yarışması Kategorileri ve Katılma Şartları

  • Yarışma; “Lise” ve “Üniversite” olmak üzere iki kategoride düzenlenecek olup yarışmaya, lise ve üniversitede aktif eğitim gören gençler katılabilir.
  • Lise kategorisine başvuru yapacak gençlerin 01.01.2023 tarihi esas alınarak 13-17 yaş aralığında (02.01.2005 – 01.01.2010 arasında doğanlar) olması gerekmektedir.
  • Üniversite kategorisine başvuru yapacak gençlerin üniversitelerin lisans ya da ön lisans programlarında öğrenim görmesi ya da 01.01.2023 tarihi esas alınarak 18-25 yaş aralığında (02.01.1997 – 01.01.2005 arasında doğanlar) olmak şartıyla üniversite sınavına hazırlanan ve yarışmaya katılmak isteyen gençler “Üniversite” kategorisinde yarışmaya katılım sağlayacaktır.

 GSB Bilgi Yarışması Başvurusu Şekli

  1. Yarışma başvuruları 10 Ocak 2022 tarihine kadar gencizbiz.gsb.gov.tr internet sayfası üzerinden veya gençlik merkezleri aracılığıyla yapılacaktır.
  2. Gençlik Merkezlerine gelip yarışmaya başvurmak isteyen tüm gençlere gerekli kolaylık gösterilecek ve yarışmaya başvurmaları sağlanacaktır.
  3. Sistemde oluşabilecek bir aksaklıktan dolayı başvuru yapamayan katılımcılar EK-1’de yer alan “Başvuru Formunu” en yakın gençlik merkezinden temin ederek doldurduktan sonra yarışmaya katılabilirler.
  4. Her takım 3 kişiden oluşacaktır.

Yarışma Aşamaları

Yarışmalar; İl, Bölge ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirilecektir.

Diğer Hususlar

  • Yarışmaya katılacak takımlar 3 (üç) kişiden oluşacaktır. Takım üyeleri aynı okulda okuyan kişiler olmak zorunda değildir. Ancak bir takımda lise ve üniversitede okuyan gençler bir arada bulunamaz (Üniversite takımında sadece üniversite öğrencisi, lise takımında ise sadece lise öğrencisi yer alır).
  • 2022 yılında Türkiye Birincisi olan takımlar/yarışmacılar, yarışmaya katılamazlar.
  • Yarışma sırasında takımlara; “genel kültür, görsel ve işitsel sanatlar, coğrafya, anayasa ve vatandaşlık, sayısal mantık, tarih, spor kültürü, güncel konular, teknoloji ve uzay bilimleri” konularından sorular yöneltilecektir.

GSB Bilgi Yarışması 2022 Ödülleri

Birincilik Ödülü: Yurt Dışı Hareketlilik Programı Ödülü
İkincilik Ödülü: Dizüstü Bilgisayar
Üçüncülük Ödülü: Akıllı Telefon

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 10 OCAK 2023

Sonuç Açıklanma Tarihi: 2023

GSB Gençler Arası Bilgi Yarışması 2023 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://e-genc.gsb.gov.tr/EGenc/Content/NewsDetail?contentId=85

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.235 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap