Haldun Taner Öykü Ödülü 2022

Milliyet Gazetesi tarafından, Türk Edebiyatı’nda tiyatro sanatının ve öykücülüğün önemli isimlerinden Haldun Taner’in anısına Haldun Taner Öykü Ödülü 2022 düzenleniyor. Bu yıl 33.’sü düzenlenen geleneksel öykü yarışması başvuruları devam ediyor.

Haldun Taner Öykü Ödülü 2022

Düzenleyen:Milliyet Gazetesi
Kategori:Hikaye Yarışması, Öykü Yarışması, Edebiyat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve Yurtdışı
Kimler Başvurabilir:İlgilenen 18 yaş ve üzeri herkes.
Son Başvuru Tarihi:30 EYLÜL 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 25.000 ₺
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Türk Edebiyatı’nın en saygın ödüllerinden biri olan Haldun Taner Öykü Ödülü’nün 33’üncüsü bu yıl sahibini bulacak. Tiyatro sanatının ve öykücülüğün ustalarından Milliyet Yazarı Haldun Taner’in anısına bu yıl 33.’sü düzenlenecek yarışma için başvurular başladı.

Haldun Taner Öykü Ödülü 2022 Başvuru Koşulları

  • Ödüle aday olacaklar, kısa öykülerinden oluşan yayımlanmış bir kitapla başvurabilirler. Kitabın 01 Ocak 2021- 31 Aralık 2021 tarihleri arasında yayımlanmış ve Türkçe yazılmış olması gerekir. Yayımlanmamış dosyalarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Yazarlar kendi imzalarıyla doğrudan başvurabilecekleri gibi yayınevi, üniversiteler, eğitim ve sanat kurumları, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri de ödül için aday gösterebilir. Bu durumda başvuruya yapıt sahibinin imzalı onay yazısı da eklenmelidir.
  • Adayların, ödüle başvuracakları kitaptan 7 adet göndermeleri gerekmektedir. Başvuru için eser sahibinin imzalı bir adet başvuru yazısı, fotoğrafı ile birlikle gönderilmelidir. Başvuruda, adayın açık adresi, telefon numarası, e-posta adresi bulunmalıdır. Başvuru yazısı www.milliyet.com.tr adresinden temin edilmelidir.
  • Doğrudan ya da dolaylı başvurularda adayın özgeçmiş, kitabın içinde bulunsa dahi, A4 kağıdına yazılmış biçimde ayrıca bir zarfa konulmalıdır. Özgeçmiş, maddeler halinde değil, paragraf halinde yazılmış olmalıdır.
  • Ödüle başvuranlar açıklanmaz, Aday yapıtlar kazansın ya da kazanmasın iade edilmez.
  • Ödül olarak 25 bin TL’nin yanı sıra bir ödül belgesi verilir. Ödül tek olarak verilir, bölüştürülemez, mansiyon yoktur.
  • Seçici Kurul uygun görürse bir finalist listesi belirleyerek duyurur. Ödül Seçici Kurul’un sonraki toplantısında bu listeden birine verilir.
  • Aday kitaplar en geç 30 Eylül 2022 günü saat 17.00’a kadar – Milliyet Ödülleri, Milliyet Gazetesi, Demirören Medya Center Yüzüncü Yıl Mah. 2264 Sokak No: 1 Bağcılar / İstanbul adresine teslim edilmelidir. Yapıtlar, elden teslim edilebileceği gibi yurt içinden bu tarihten en az 3 gün önce yurt dışından 2 hafta önce kargoya verilmiş olmalıdır.

Yarışma İletişim

Ayrıntılı bilgi için: (0212)3379829

www.milliyet.com.tr

beyza.ilcin@demirörenmedya.com

Haldun Taner Öykü Ödülü 2022 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 25.000 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 EYLÜL 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi: 2022

Haldun Taner Öykü Ödülü 2022 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.milliyet.com.tr/kultur-sanat/oyku-odulu-sahibini-ariyor-6808926

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun 0verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.235 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap