Hisarlı Ahmet Türk Halk Müziği Ses Yarışması 2022

Kütahya Belediyesi tarafından, kültür sanat faaliyetleri kapsamında Kütahya ilinin sembol isimlerinden Hisarlı Ahmet anısına Hisarlı Ahmet Türk Halk Müziği Ses Yarışması 2022 düzenleniyor. Ödüllü müzik yarışması başvuruları devam ediyor.

Hisarlı Ahmet Türk Halk Müziği Ses Yarışması 2022

Düzenleyen:Kütahya Belediyesi
Kategori:Müzik Yarışması, Ses Yarışması, Sanat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:16 yaş ve üzeri tüm T.C. vatandaşları.
Son Başvuru Tarihi:15 ARALIK 2022 Saat 17.30
Sonuç Açıklanma Tarihi:19 ARALIK 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 10.000₺
İkincilik Ödülü: 8.000₺
Üçüncülük Ödülü: 6.000₺

Yarışma Hakkında

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 2022 Kültür sanat faaliyetleri kapsamında Kütahya ilimizin sembol isimlerinden Hisarlı Ahmet anısına, Hisarlı Ahmet T.H.M. ses Yarışması düzenlenecektir.

Müzik Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışma ulusal çapta bir yarışma olup Türkiye’nin her yöresinden katılım sağlanabilir.
 • Yarışmaya katılabilmek için 16 yaşından gün almış ve T.C. vatandaşı olma şartı vardır. (2007 ve daha eski doğumlu olanlar) 18 yaşından küçük olanların yasal veli ya da vasisinin yazılı onayı gerekmektedir. Tüm yarışmacılar Kimlik belgelerini ve 18 yaş altında olanlar yasal vasisinin yazılı onayını vasisinin kimlik kartının fotokopisi ile birlikte yarışma günü yarışma saatinden önce ilgili birime ibraz etmek zorundadırlar.
 • Yarışmaya katılacak olan yarışmacılar 1 adet THM parçası seslendireceklerdir. Seslendirilecek türkünün TRT repertuvarında kayıtlı olma şartı bulunmamaktadır.
 • Yarışmaya Profesyonel anlamda müzikle iştigal eden kimseler katılamazlar. Yarışma amatör ses yarışmasıdır. Profesyonel olarak müzikle iştigal ettiği tespit edilen yarışmacı yarışma dışı bırakılır.
 • İlk eleme 17 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 14.00 da Kütahya belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilecektir.
 • Yarışmaya katılacak yarışmacılar ilk elemeye bizzat katılabilecekleri gibi, başka şehirlerden katılacak olan yarışmacılar bir adet görüntülü ses kaydı ile de müracaat edebileceklerdir. Jüri bizzat katılım sağlayan yarışmacıları sahnede dinleyecek, video ile katılan yarışmacıların görüntülü ve sesli performanslarını izleyip dinleyerek değerlendirme yapacaklardır.
 • İlk eleme yarışmasında görev alacak olan Jüri Müzik alanında eğitim veren Devlet Konservatuvarları / müzik eğitim bölümleri mezunu eğitimciler ve THM seçici kurul üyeliği yapmakta olan kimseler arasından Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından belirlenecek olup 7 kişiden oluşur
 • Yarışma için müracaatlar Kütahya Belediyesinin internet sitesine ilgili sitede ki form doldurulmak suretiyle yapılacak, buraya yapılan müracaat ilgili birim tarafından kayda alınarak müracaat kabul edilmiş olacaktır.
 • Yarışmanın ilk elemesine video performansı ile katılacak olan yarışmacılar performanslarının yer aldığı CD’yi posta ya da kargo yoluyla en geç 15 Aralık 2022 tarihinde mesai bitimine kadar Kütahya belediyesi Kültür ve Sosyal İşler birimine ulaştırmak zorundadırlar. Bahse konu tarihten sonra ulaşan performans dikkate alınmayacaktır.
 • Yarışmanın ilk eleme sonuçları 19 Aralık 2022 Pazartesi günü saat 17.00 da Kütahya Belediyesi İnternet sitesinden ilan edilecektir.
 • Yarışmanın ilk elemesinde jüri tarafından yapılan puanlama sonucu ilk 10 arasına giren yarışmacılar final yarışmasına katılma hakkı kazanacaklar.
 • Yarışmanın finali 24 Aralık 2022 Cumartesi akşamı saat 19.00 da Kütahya belediyesi Konferans salonunda gerçekleştirilecektir.
 • Final yarışmasında ilk 3 dereceyi alan yarışmacılar 25 Aralık 2022 Pazar günü saat 19.00 da Hezar Dinari Kültür merkezinde gerçekleştirilecek olan 2022 Kültür ve Sanat sezonu final gecesine katılacak ve derece almış oldukları türküleri seslendireceklerdir.
 • Yarışmanın ödül programı yine 25 Aralık 2022 Pazar günü saat 19.00 da ki Kültür ve sanat sezonu final gecesinin ilk bölümünde yapılacaktır.
 • İlk eleme yarışması sonucunda ilk 10 arasına girerek final yarışmasına katılma hakkı kazanan yarışmacılar arasından il dışından gelecek olan (resmi olarak başka bir ilde yaşamakta olanlar) yarışmacıların yol, 1 gecelik konaklama ve yemek giderleri kurumumuz tarafından karşılanacaktır.
 • Final yarışmasında dereceye girip ödül gecesine katılacak olanlar arasından yarışmaya il dışından gelen yarışmacıların yol, 2 gecelik konaklama ve yemek giderleri kurumumuz tarafından karşılanacaktır.
 • Final yarışmasının jürisi Üniversitelerimizin bünyesinde eğitim vermekte olan devlet Konservatuvarları / Müzik eğitim bölümlerinde görev yapmakta olan, alanında en az Doktor ünvanlı akademisyenler arasından Kütahya Belediyesi Kültür ve sosyal işler Müdürlüğü tarafından belirlenecek olan 7 akademisyenden oluşacaktır.

   Hisarlı Ahmet Türk Halk Müziği Ses Yarışması 2022 Ödülleri

   Birincilik Ödülü: 10.000₺
   İkincilik Ödülü: 8.000₺
   Üçüncülük Ödülü: 6.000₺

   Yarışma Takvimi

   Son Başvuru Tarihi: 15 ARALIK 2022 Saat 17.30

   İlk Eleme Tarihi: 17 ARALIK 2022 Saat 14.00

   İlk Eleme Sonuç Açıklanma Tarihi: 19 ARALIK 2022 Saat 17.00

   Final Eleme Tarihi: 24 ARALIK 2022

   Final ve Ödül Töreni: 25 ARALIK 2022

   Hisarlı Ahmet Türk Halk Müziği Ses Yarışması 2022 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.kutahya.bel.tr/haber.asp?id=6112

   Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

   Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

   Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
   Cinsiyet
   Yorum Yap