Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması

Hezarfen Film Galeri ve İzmir Kent Değerlerini Koruma ve Geliştirme Derneği tarafından İzmir Kemeraltı, Basmane bölgesinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımına katkı sağlamak, genç nesillerin ve sinemaseverlerin Kemeraltı’nı tanımasını sağlamak ve kültür-sanat ekosisteminin bölgeye ilgisini çekmek amacıyla Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması düzenleniyor. Para ödüllü ödüllü kısa film yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması

 

  Düzenleyen:

Hezarfen Film Galeri Ltd. Şti.

İzmir Kent Değerlerini Koruma ve Geliştirme Derneği

  Kategori: Kültür – Sanat, Kısa Film, Diğer
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye ve Yurt Dışı
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 01 KASIM 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 20 KASIM 2020
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺

İkincilik Ödülü: 5.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 3.000 ₺

   

- Advertisement -

Etkinliğin Amacı

Bu yarışmanın amacı dünyada önemli şehirlerin en cazip yeri olan “Old Town” kavramı kapsamı içinde, İzmir’in bu kavrama karşılık gelen ve Tarihi Kent Merkezi’ni oluşturan Kemeraltı, Basmane bölgesinin tanıtımının güçlendirilmesi sağlamak, uluslararası platformlarda tanıtımını desteklemek ve bölgede farkındalık yaratmaktır.
Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması ile sinema severler ve yaratıcı genç kitlelerin Kemeraltı’nı tanıması, bu bölgede çalışma yapması, kültür ve sanat dünyasının bu bölgeye daha çok ilgi duymasının arttırmak amaçlanmaktadır.
Bir diğer amaç ise İzmir şehrindeki film üretimini arttırmak; İzmir’i ve özellikle Kemeraltı bölgesini, Türkiye ve dünya film endüstrisinin önemli lokasyonlarından birine dönüştürmektir.

Yarışma Şartları

 • Kısa Film Yarışmasına Türkiye yapımı veya ortak yapımı kurmaca, belgesel, animasyon veya deneysel kısa metrajlı filmler katılabilir.
 • Filmler en fazla 15 dakika uzunluğunda olmalı; gösterim kopyaları video (Quicktime Uncompressed ya da H264 codec’li MP4) formatta hazırlanmalıdır.
 • Yarışmaya katılan filmlerdeki görüntülerin en az 1/3’inin yarışmanın internet sitesinde belirlenen alan içerisinde çekilmiş olması gerekir.
 • Yarışmaya katılan filmlere herhangi bir katılım veya gösterim ücreti ödenmez.
 • Yarışmaya katılım için her hangi bir şehir, bölge, ülkede yaşama koşulu aranmaz.

Yarışmaya Başvuru Şekli ve Diğer Hususlar

 • Yarışmaya katılabilmek için filmin yasal sahibi olan yapımcısı başvuruda bulunur. Filmin birden fazla yasal sahibi varsa, başvuru formunda diğer yasal sahiplerin imzası ya da ek olarak yazılı onayı yer almalıdır.
 • Yarışmaya istenen sayıda filmle başvurulabilir.
 • Yarışmaya başvuran filmlerin ve tüm belge ve bilgilerin 01 Kasım 2020 günü saat 17.00’ye kadar ‘’Quicktime Uncompressed ya da H264 codec’li MP4’’ formatında internet sitesindeki başvuru formu üzerinden Vimeo linki verilerek teslim edilmesi gereklidir.
 • Başvuran, başvuru formunda beyan ettiği bilgilerin doğruluğunu teyit eder. Yönetmen ya da başvuran, Kasım ayında yarışma programı açıklandıktan sonra filmini yarışmadan çekmemeyi taahhüt eder.
 • Bir kişi birden fazla eser ile başvurabilir. Bu durumda her bir başvuru için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Eser sahibi filmin telif hakları konusunda her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yarışmaya gönderilecek kısa filmlerdeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakları ile ilgili konular eser sahibinin sorumluluğundadır. Organizasyon komitesi bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz. Eser sahibi, eser vasıtasıyla üçüncü kişilerin telif haklarını ihlal edecek olursa, organizasyon komitesinin uğrayacağı her türlü doğrudan ve dolaylı zararları tazminle mükelleftir.
 • Eserde yer alan oyunculardan ve oyuncular haricinde eserde kimliklerini ortaya çıkaran veya ortaya çıkarabilecek görüntüleri, sesleri vb. her türlü bilgileri yer alan kişilerden 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili diğer düzenlemeler gereğince açık rızalarının alınmasına ilişkin her türlü yükümlülük yapımcı ve yönetmene (eser sahibine) aittir.
 • Eser sahibi, organizasyon komitesi tarafından talep edilmesi halinde, bu madde kapsamına ilgili kişilerin bilgilendirmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan açık rızalarının alındığını gösterir kayıtları organizasyon komitesi ile derhal paylaşacaktır.
 • Organizasyon komitesi yarışma sonucunun ilan edilmesinden önceki herhangi bir aşamada, herhangi bir sebep göstermeksizin, yarışmayı düzenlemekten vazgeçme veya yarışmayı iptal etme veya ileride aynı yarışmayı devam ettirmeme hakkına sahiptir. Yarışmanın düzenlenmemesi veya iptal edilmesi halinde, eser sahipleri tarafından organizasyon komitesine gönderilen veya teslim edilen hiçbir eser organizasyon komitesi tarafından kullanılamaz.

Ödüller

Birincilik Ödülü: 10.000 Türk Lirası

İkincilik Ödülü: 5.000 Türk Lirası

Üçüncülük Ödülü: 3.000 Türk Lirası

 • Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması’na katılan filmlerin değerlendirilmesi sonucunda daha sonra organizasyon komitesi tarafından belirlenen jüri, en iyi üç kısa filmi seçecek ve kazanan filmlerin yönetmenlerine sırlamaya göre para ödülü verilecektir. Bu ödül tek filme verilir, paylaştırılamaz.
 • Jüri gerekli gördüğü durumlarda, para ödülü içermemek koşuluyla bir filmin sanatsal ya da teknik dallarından birine Mansiyon verebilir.
 • Ödül kazanan filmin yönetmen, yapımcı ve dağıtımcıları, medya ve tanıtım evraklarında ve filmin sonraki gösterimlerinde (jenerikte), filmin yarışmada kazandığı ödüle (Kısa Kısa Kemeraltı Yarışma Ödülü) yer vermeyi taahhüt ederler.

Yarışma Takvimi

Yarışmanın İlanı: 15 MART 2020

Son Başvuru Tarihi: 01 KASIM 2020

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 20 KASIM 2020

Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.kisakisakemeralti.com/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap