Pandemide Öğretmen Olmak Konulu Anı Yarışması

546

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin pandemi süresince eğitim faaliyetleri kapsamındaki yaşadıkları, unutamadıkları anıları kaleme alarak paylaşmaları amacıyla Pandemide Öğretmen Olmak Konulu Anı Yarışması düzenleniyor. Ödüllü anı yarışması başvuruları devam ediyor.

Pandemide Öğretmen Olmak Konulu Anı Yarışması

Düzenleyen:Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Kategori:Anı Yarışması, Yazı Yarışması, Edebiyat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel okul/kurumlarda
görev yapan öğretmen ve yöneticiler.
Son Başvuru Tarihi:17 ARALIK 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:27 ARALIK 2021
Ödüller:Birincilik Ödülü: Dizüstü Bilgisayar
İkincilik Ödülü: Tablet
Üçüncülük Ödülü: Akıllı Saat
+ Katılım Belgesi + Teşekkür Belgesi

Yarışma Hakkında

Covid-19 virüsünün ortaya çıkmasıyla hayatımıza pek çok değişiklik girdi. Virüsün yayılması ile tüm Dünya’da pandemi ilan edilince bu değişiklerle birlikte tüm alanlar gibi eğitim de pandemiden etkilendi. Eğitim uzaktan devam edecek şekilde yeniden düzenlendi. Uzaktan eğitim adıyla başlayan süreçte eğitim-öğretim yeni bir boyut kazandı. Öğretmenlerimiz tarafından teknoloji eğitimde etkin olarak kullanıldı. Uzaktan eğitim sürecine kısa zamanda uyum sağlayan öğretmenlerimiz, bu süreci büyük fedakarlık göstererek başarı ile atlattı.

Yarışmanın Konusu

Öğretmenlerin pandemi dönemindeki anıları yarışmaya konu olmaktadır.

Hedef Grubu

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapan tüm öğretmenler.

Anı Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel okul/kurumlarda görev yapan öğretmen ve yöneticiler başvuru yapabileceklerdir.
 • Başvuru yapılan anının yazımında, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 • Başvuru sahipleri en fazla bir anı ile yarışmaya katılacaklardır. Birden fazla anı ile katılanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • Yarışmaya başvurusu yapılan anının daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve yayımlanmamış olması gerekmektedir.
 • Yarışmaya katılanlar katıldıkları eserin her türlü yayım ve telif hakkının kendilerine ait olduğunu teyit eder.
 • Anı içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin ifşa edilmesiyle ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.
 • Yarışmaya başvuru yapanlar anı yazımlarını A-4 kâğıtlara, Times New Roman karakteriyle 12 punto büyüklüğünde iki sayfayı geçmeyecek şekilde hazırlayıp, başvuru formu (EK-4) ile birlikte EK-2 Açık Rıza Formunu doldurarak pdf formatında bigayarisma17@gmail.com adresine ileteceklerdir.
 • Milli Eğitim Bakanlığının izin ve onayı ile Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü anı yazımı ile ilgili her türlü tasarruf hakkına sahiptir.
 • Milli Eğitim Bakanlığının izin ve onayı ile Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gerekli gördüğü durumlarda şartnamede değişiklik yapma/iptal etme hakkına sahiptir.
 • Uygulama esaslarında yer almayan konulara dair takdir yetkisi Milli Eğitim Bakanlığının izin ve onayı ile Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne aittir.
 • Başvurusunu tamamlayan her katılımcı şartnamedeki tüm hususları kabul etmiş sayılacaktır.
 • Yarışmaya katılımlar gönüllülük esasına uygun olarak gerçekleştirilecektir.
 • Yarışmaya katılımda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
 • Yarışmaya katılım sağlayan her öğretmen, aydınlatma metnini (EK-1) ve açık rıza formunu (EK-2) okuyup anladığını ve kabul ettiğini beyan ettiğine dair Ek-2 Formunu doldurarak bigayarisma17@gmail.com adresine göndermelidir.

Değerlendirme

Müdürlüğümüze gönderilen eserleri incelemek ve değerlendirmek için oluşturulan komisyon: Biga İlçe Milli Müdürlüğümüzce belirlenen 5 Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeninden oluşacaktır. Değerlendirme puanı, değerlendirme kriterleri esas alınarak komisyon üyelerinin ayrı ayrı derecelendirdiği puanların aritmetik ortalamasına göre hesaplanacaktır. Puanların eşit olması halinde öncelik öğretmenlikte geçen hizmet süresi fazla olana verilecektir. Eser İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu üyeleri aşağıda belirtilmiştir.

1-    Emine SEVER –Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

2-    Sevil AKBABA –Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

3-    Berna ATİK –Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

4-    Hatice DÜNDAR –Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

5-    Taner TURKAN – Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

Sonuçların Açıklanması

İnceleme ve değerlendirme süreci bitiminden itibaren ilk üç dereceye girenler www.biga.meb.gov.tr adresinden yayımlanacaktır.

Yarışmaya katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize katılım belgesi, ayrıca katılım sağlayan engelli öğretmenlerimize kurumumuzca hazırlanan teşekkür belgesi gönderilecektir.

Ödül töreni ile ilgili bilgiler, Müdürlüğümüz tarafından www.biga.meb.gov.tr adresinden yayımlanacaktır.

Yarışma İletişim

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 – Biga/Çanakkale

Telefon: 0(286) 316 1025 – 0(286) 316 2548

Pandemide Öğretmen Olmak Konulu Anı Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: Dizüstü Bilgisayar (Intel Core i3 1125G4 4GB 128GB SSD Windows 10 Home 15.6″ FHD Taşınabilir Bilgisayar)

İkincilik Ödülü: Tablet (64GB Bellek 10.4 Ekran)
Üçüncülük Ödülü: Akıllı Saat ( 1.39 inç AMOLED 454 x 454 HD 4 GB Ram Bluetooth 5.1, BLE / BR / EDR Sistem Gereksinimleri: İOS 9.0 ya da üzeri / Android 4.4 ya da üzeri )

Yarışmaya katılım sağlayan tüm öğretmenlere Katılım Belgesi, ayrıca katılım sağlayan
engelli öğretmenlere kurumumca hazırlanan Teşekkür Belgesi gönderilecektir.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 17 ARALIK 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 27 ARALIK 2021

Pandemide Öğretmen Olmak Konulu Anı Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://biga.meb.gov.tr/www/pandemide-ogretmen-olmak-konulu-ogretmenler-arasi-ani-yarismasi/icerik/2533

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun 0verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

close

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 1.549 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Yorum Yap