TİHEK İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle insan haklarına olan duyarlılığı geliştirmek amacıyla TİHEK İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

TİHEK İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması

Düzenleyen:Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, İnsan Haklarının Korunması
ve Geliştirilmesi Birimi
Kategori:Resim Yarışması, Tasarım Yarışması, İlkokul Yarışmaları,
Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet veya özel okullarda ilköğretim 6.sınıf
düzeyinde öğrenim gören herkes yarışmaya katılabilir.
Son Başvuru Tarihi:5 KASIM 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:2021
Ödüller:Birincilik Ödülü: 5.000 ₺
İkincilik Ödülü: 3.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
Ayrıca her ilden 1. seçilen eser sahiplerine 48 veya 64 Parça Pastel Boya Seti
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Kurumumuzca insan haklarına olan duyarlılığı geliştirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okulları ve özel okullarda öğrenim görmekte olan 6.sınıf öğrencilerini kapsayan ödüllü resim yarışması düzenlenmektedir.

Resim Yarışması Başvuru Koşulları

  • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet veya özel okullardan (Resmi Ortaokul, Özel Ortaokul, Özel Eğitim Ortaokulu, Resmi işitme Engelliler Ortaokulu. Resmi Görme Engelliler Ortaokulu, Açık Öğretim Ortaokulu, Resmi Yatılı Bölge Ortaokulu. Resmi İmarı – Hatip Ortaokulu) birinde ilköğretim 6.sınıf düzeyinde öğrenim gören herkes yarışmaya katılabilir.
  • Eserlerin ön yüzündeki resme zarar vermeden kâğıtların arka yüzüne öğrencinin adı ve soyadı, okulun adı, ili, sınıfı ve numarası, okul telefon iletişim bilgilerinin mutlaka yazılması gerekmektedir.
  • Eserler özgün nitelikte, Anayasa ve Türk Milli Eğitiminin termal amaçlarına uygun ve insan hakları teması ile ilişkili olmak gerekmemektedir. Yayımlanmış, başka herhangi bir yarışmaya katılmış, ödül kazanmış/kazanamamış, dereceye girmiş/girememiş eserler bu yarışmaya katılamaz- Bu durumun tespiti halinde yarışmacı tüm haklarından feragat etmiş sayılır. Ödül kazanmış ise geri alınır.
  • Katılımcısı yarışmaya çelik tarafından imzalanmış örneği şartname ilişiğinde verilecek telif beyanı metni eklenmiş bir biçimde etkinliğe başvuruda bulunabilir. Öğrenciler en fazla 3 eser ile katılım sağlayabilir. 3 eserden fazla eser ile bir kategoriye başvuruda bulunan öğrencinin eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Yarışmacılar 25×35 veya 3Sx50 cm ölçütlerinde az mim kâğıdına yapılmış resimleriyle yarışmaya katılabilirler. Yarışmaya katılacak eserlerde teknik serbesttir (kolaj çalışması hariç kuru boya, suluboya, pastel boya vb. teknikler kullanılabilir). Eserler;

Çerçevesiz, paspartusuz olarak arkasına yarışmacının adı-soyadı ve iletişim bilgisi yazılı olduğu başvuru formu yapıştırılarak teslim edilmelidir. Başvuru tarihinden sonra gelen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Dereceye girsin veya girmesin yarışmaya gönderilen eserler geri iade edilmeyecektir.

  • Resimler katılımcı öğrenciler tarafından öğrencisi oldukları Okul Müdürlüklerine 25 Ekim 2021 tarihinden itibaren başlayacak şekilde 5 Kasım 2021 tarihine kadar teslim edilecektir. Öğrenciler için son başvuru tarihi 5 Kasım 2021 mesai bitimine kadardır.

Yarışma İletişim

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Birimi

Kocatepe Mahallesi Yüksel Cad. No: 23 Kızılay 06420 Çankaya / ANKARA

Tel: 0 3124227800 / 0 312 422 78 47-79 27

Faks: 03124227899

E-posta: resimyarismasi@tihek.gov.tr

TİHEK İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 5.000 ₺
İkincilik Ödülü: 3.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
Ayrıca her ilden 1. seçilen eser sahiplerine 48 veya 64 Parça Pastel Boya Seti

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 5 KASIM 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 2021

TİHEK İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.tihek.gov.tr/kurumumuz-ilkokul-ogrencilerine-yonelik-resim-yarismasi-duzenliyor/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.167 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap