Turkish Airlines Travel Datathon 2021

Türk Hava Yolları tarafından, uçakla seyahatin daha iyi, daha verimli, daha stressiz, daha mutlu ve daha dijital bir yolculuk deneyimi olması için Turkish Airlines Travel Datathon 2021 düzenleniyor. Ödüllü yazılım geliştirme yarışması başvuruları devam ediyor.

Turkish Airlines Travel Datathon 2021

Düzenleyen:Türk Hava Yolları
Kategori:Proje Yarışması, Yazılım Yarışması Teknoloji Yarışması
Hackathon
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgi duyan herkes.
Son Başvuru Tarihi:5 TEMMUZ 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:EYLÜL 2021
Ödüller:Birincilik Ödülü: Business Class Yurt Dışı Uçak Bileti
İkincilik Ödülü: Business Class Avrupa Uçak Bileti
Üçüncülük Ödülü: Economy Class Avrupa Uçak Bileti
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Travel Datathon 2021, 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali İstanbul organizasyonu kapsamında gerçekleştirilecek Türk Hava Yolları yazılım geliştirme yarışmasıdır.

Travel Datathon 2021, 19 Temmuz 2021’da saat 17:00’de başlayacak olup 20 Eylül saat 17:00’ye

kadar devam edecektir.

Datathon katılımcılarına, Türk Hava Yolları tarafından sunulacak veri setleri sağlanacaktır.

Uçakla seyahatin farklı aşamalarında aşılması gereken zorluklara yönelik geliştirilecek çözümlerle daha iyi, daha verimli, daha stressiz, daha mutlu ve daha dijital bir yolculuk deneyimi yaşatmak hedeflenmektedir.

Bunu yaparken Datathon katılımcıları yapay zeka, makine öğrenmesi ve büyük veri gibi yeni ve yükselen teknolojileri kullanacaklardır.

Yarışma Başvuru Koşulları

  • Geliştiriciler en az 2 en fazla 5 kişilik takımlar halinde Datathon’a katılabilecektir.
  • Datathon’a katılmak isteyen takımlar 01/06/2021 05/07/2021 tarihleri arasında “teknofest.org” web sitesinden erişebilecekleri formu doldurduktan sonra başvurularını tamamlayacaktır.
  • Lise öğrencisi genç yarışmacılarımız takımlarında 18 yaş üstü katılımcıların yer alması şartıyla Datathon’a katılabilirler.
  • Her katılımcı, sadece bir takımda yer alabilir.
  • Datathon’a başvuran katılımcılar, Türk Hava Yolları tarafından belirlenen şartlar ve koşulların tamamına uymayı kabul eder.
  • Katılımcılarına, Türk Hava Yolları tarafından çözülmesi istenen vakalar ve veri setleri sağlanacaktır. Tüm yarışmacılar verilen set ve bilgiler çerçevesinde yarışacaklardır.
  • Katılımcılar başvuru formunda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmakla sorumludur. Yanlış veya eksik bilgi içeren başvurular geçersiz sayılacaktır, başvuru aşamasından sonra yanlış veya yanıltıcı bilgi tespit edilmesi durumunda takım yarışmadan diskalifiye olacaktır. Başvurular Türk Hava Yolları tarafından belirlenen kriterlere göre değerlendirilecektir.
  • Yapılan değerlendirme neticesinde katılımı uygun görülen katılımcılar Türk Hava Yolları tarafından e-posta ile davet edilecektir.
  • 05/07/2021 tarihi 23:59’dan sonra gönderilen başvurular dikkate alınmayacaktır. Türk Hava Yolları, başvuru süresinin sona ermesinden sonra gönderilen başvurulardan hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır.

Yarışma Şekli ve Süreci

Datathon, çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Çevrimiçi gerçekleştirilen Datathon sonrasında finale kalmaya hak kazanan takımlar İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, Teknofest organizasyonu kapsamında sunumlarını gerçekleştirecek ve değerlendirmelerin ardından ödüllerini alacaklardır.

Final sunumları açık adres: İstanbul Atatürk Havalimanı 34149 Yeşilköy / İstanbul / Türkiye

Taslak program daha sonra duyurulacaktır. Türk Hava Yolları Datathon programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kaynaklar

Turkish Airlines Developer Portal’de bulunan servisler katılımcılar tarafından kullanılabilecektir.

Farklı teknoloji firmaları katılımcılara bulut vb. altyapı servisleri sağlayabilir.

Katılımcılar, projelerinin parçası olarak, açık kaynak lisansları veya benzerleri çerçevesinde içerikleri kullanabilirler. Açık kaynak içeriklerinin kullanımı ve açık kaynak lisanslama şartlarına uygunluk konusundaki sorumluluk, yarışmacıların kendilerine aittir.

Proje Değerlendirme ve Final Sunumları

25 Eylül Cumartesi günü Türk Hava Yolları tarafından daha önce belirlenen kriterlere göre seçilecek en iyi takımlar, final sunumlarını jüriye sunma hakkı kazanacaktır.

Jüri tarafından belirlenen en iyi 3 takıma ödülleri verilecektir. Katılımcılar, jürinin oluşumuna, karar sürecine veya jüri tarafından alınan karara itiraz etmeyeceklerini açıkça kabul ederler.

Veri Gizliliği

Türk Hava Yolları başvuru sürecinde katılımcılardan bir takım kişisel veriler alacaktır. Her bir katılımcı, Datathon’a başvurmak için başvuru formunda istenen kişisel verileri sağlamayı açıkça kabul eder ve onaylar. Katılımcının kişisel verilerini paylaşmak istememesi durumunda, başvurusu tamamlanmayacaktır.

Türk Hava Yolları katılımcıların başvuru formunda ilettiği bilgileri değerlendirme sürecinde belirlediği farklı firmalar ve kurumlar ile paylaşma hakkına sahiptir.

Her bir katılımcı, herhangi bir tazminat ödemesi söz konusu olmaksızın, Türk Hava Yolları’na proje bilgilerini reklam, sunum ve basın toplantısı gibi iletişim konularında kullanabilmesi için yetki verir. Her bir Katılımcı, Türk Hava Yolları’nın Datathon esnasında görüntüsünü (film veya dijital) almasına veya ve/veya ses kaydı veya video çekimi yapmasına ve bugüne kadar bilinen veya bilinmeyen her türlü ortamda, her türlü formatta ve her türlü yöntemle bu görüntüleri kopyalamasına, çoğaltmasına ve dağıtmasına müsaade eder ve yetki verir.

Katılımcılar Travel Datathon 2021 sürecinde Türk Hava Yolları tarafından sağlanan verileri 3. şahıslarla paylaşmamayı ve Travel Datathon 2021 kapsamı dışında kullanmamayı taahhüt eder.

Fikri Mülkiyet Hakları

Datathon esnasında katılımcılara sunulan tüm veriler Türk Hava Yolları’a aittir.

Her türlü veri, fikri mülkiyet hakkına tabi olabilir. Katılımcılar, verileri, fikri mülkiyet haklarına göre ve uygun olarak kullanmak konusunda sorumludurlar.

Her bir katılımcı, Datathon esnasında takım tarafından geliştirilen projenin orijinal olduğunu ve ekibin bizzat kendileri tarafından oluşturulduğunu; projenin daha önceden herhangi bir üçüncü şahsa satılmadığını ve projenin herhangi bir üçüncü şahsın fikri mülkiyet hakkını ihlal etmediğini açıkça teyit eder. Her bir katılımcı, Türk Hava Yolları ve ortaklarını, bu konuda üçüncü şahıslar tarafından ileri sürülebilecek her türlü yükümlülük, zarar veya açılabilecek davalara karşı tamamen ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın tazmin ve telafi etmeyi taahhüt eder.

Katılımcılar, Datathon esnasında paylaştıkları tüm bilgilerin kamunun bilgisi dâhilinde olduğunu ve gizliliğe tabi olmadığını kabul eder.

Türk Hava Yolları Datathon süresince takımların geliştirdiği projeleri ve kaynak kodları yarışma sonrasında elinde tutma veya kullanma hakkını saklı tutar.

Katılımcıların Taahhüt ve Yükümlülükleri

Datathon’un her katılımcı için güzel bir ortamda keyifle tamamlanması istenmektedir. Katılımcılar genel ahlak kurallarına ve ilkelere uygun davranmayı taahhüt eder.

Katılımcılar Datathon süresince diğer takımları engelleyecek ve rahatsız edecek davranışların yasak olduğunu açıkça kabul eder.

Türk Hava Yolları, bu ilkelere uymayan takımları veya katılımcıları diskalifiye etme hakkını saklı tutar. Her bir katılımcı, riski kendisine ait olmak suretiyle Datathon’da yer alır. Datathon süresince alanda katılımcıların başına gelebilecek kazalardan Türk Hava Yolları sorumlu değildir. Bu konuda katılımcılar gerekli güvenlik tedbirlerini almayı ve ikazlara uymayı taahhüt eder.

Türk Hava Yolları’nın Yükümlülüğünün Sınırlandırılması

Türk Hava Yolları mücbir sebebin ortaya çıkması halinde, etkinliği değiştirme, kısıtlama veya iptal etme hakkına sahiptir.

Türk Hava Yolları etkinliğin süresini uzatma/kısaltma ve belirlenen tarihi erteleme hakkını saklı tutar. Türk Hava Yolları Datathon’un teknik veya idari işleyişini etkileyebilecek bir problemin ortaya çıkması durumunda Datathon’u durdurma, yarışma gününü erteleme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

Türk Hava Yolları networkün sistem kapanmalarına neden olabilecek veya bağlantıyı imkânsız kılan teknik güçlüklere maruz kalabileceği konusunda katılımcıları bilgilendirmektedir. Bu sebeple yaşanan aksaklıklardan Türk Hava Yolları sorumlu değildir.

Turkish Airlines Travel Datathon 2021 Ödülleri

Travel Datathon 2021 sonucunda birinci olan ekibin her üyesine, Türk Hava Yolları’nın uçtuğu tüm noktalara tek seferlik Gidiş Dönüş Business Class Yurt Dışı Uçak Bileti ödülü verilecektir.

Travel Datathon 2021 sonucunda ikinci olan ekibin her üyesine, Türk Hava Yolları’nın uçtuğu Avrupa noktalarına tek seferlik Gidiş Dönüş Business Sınıfı Avrupa Uçak Bileti ödülü verilecektir.

Travel Datathon 2021 sonucunda üçüncü olan ekibin her üyesine, Türk Hava Yolları’nın uçtuğu noktalara tek seferlik Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Avrupa Uçak Bileti ödülü verilecektir verilecektir. Datathon sonucunda kazanan takımlara sağlanacak ödül biletlerin tarihleri, Türk Hava Yolları’nın onayına tâbîdir.

Türk Hava Yolları, ödüllerin değiştirilmesi hakkını saklı tutar.

Türk Hava Yolları, tüm takımlara Datathon sonrasında projelerinde destek olma hakkını saklı tutar.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 5 TEMMUZ 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: EYLÜL 2021

Turkish Airlines Travel Datathon 2021 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://terminal.turkishairlines.com/traveldatathon2021/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.165 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap