Türkiye Eğitim Sempozyumu Ulusal Fotoğraf Yarışması

Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (BALEV) tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF)
desteği ile, Türkiye’nin eğitim ve öğretiminde yaşanan sorunlar, bu eğitim ve öğretim koşullarının daha iyi geliştirilmesi için yapılması gerekenlerin fotoğraf diliyle vurgulanması, bu eğitim ve öğretim koşullarının en iyi görsellerle anlatılması ve bu koşulların iyileştirilmesi, geliştirilmesi amaçlarıyla Türkiye Eğitim Sempozyumu Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Türkiye Eğitim Sempozyumu Ulusal Fotoğraf Yarışması

Düzenleyen:Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (BALEV) tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle.
Kategori:Fotoğraf Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve Yurt Dışı
Kimler Başvurabilir:Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılar.
Son Başvuru Tarihi:9 KASIM 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi:8 ARALIK 2023
Ödüller:18 Yaş Üstü Kategorisi
Birincilik Ödülü: TFSF Altın Madalya +7.500
İkincilik Ödülü: TFSF Gümüş Madalya +5.000
Üçüncülük Ödülü: TFSF Bronz Madalya + 2.500
TFSF Mansiyon: 2.000
Bornova Anadolu Lisesi Fotoğraf Kulübü Özel Ödülü: 1.500
Sergileme (En fazla 30 Eser, Eser başına): 500

18 Yaş Altı, Orta ve Lise Okul Öğrencileri (Gençlik Teşvik Ödülleri)
Birincilik Ödülü: 3.000 ₺
İkincilik Ödülü: 2.000
Üçüncülük Ödülü: 1.500
Bornova Anadolu Lisesi Fotoğraf Kulübü Özel Ödülü :1.000

- Advertisement -

Yarışmanın Amacı ve Konusu

Yarışmanın Amacı: Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (BALEV)  tarafından 8 Aralık 2023 tarihinde İzmir Swiss Otel Convention Center’da Birincisi düzenlenecek olan ve her yıl geleneksel olarak tekrarlanması planlanan Türkiye Eğitim Sempozyumu’nda Türkiye’nin eğitim ve öğretiminde yaşanan sıkıntılar, herkese eşit bir mesafe ile daha kapsayıcı, daha çağdaş ve modern bir eğitim ve öğretim için Türkiye’nin farklı üniversitelerinden konularında uzman akademisyenlerin öneri ve görüşlerini içeren bildiriler sunulacaktır.  Bu sempozyum sırasında ödül töreni ve fotoğraf sergisi planlanmıştır. Sergi daha sonra başta İzmir olmak üzere farklı şehirlerde izleyiciyle buluşması planlanmıştır. Ayrıca sempozyum sonrası yayınlanacak Sempozyum Bildirileri kitapçığında bu fotoğraf yarışmasında ödül ve sergileme alan fotoğraflar da yer alacaktır. Türkiye Eğitim Sempozyumu 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması ile Türkiye’nin eğitim ve öğretiminde yaşanan sorunlar, bu eğitim ve öğretim koşullarının daha iyi geliştirilmesi için yapılması gerekenler fotoğraf diliyle vurgulanacaktır. Her yaştan binlerce çocuk, genç ve yetişkini kapsayan bu eğitim ve öğretim koşullarının en iyi görsellerle anlatılması ve bu koşulların iyileştirilmesi, geliştirilmesi amacı hedeflenmiştir.    

Yarışmanın konusu: “Türkiye’de eğitim ve öğretim koşulları, bu koşulların fotoğraf diliyle görsel anlatımıdır.

Yarışma Organizasyonu

Yarışma, Yarışma, Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (BALEV) (bundan sonra DÜZENLEYİCİ KURUM olarak anılacaktır) ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile yapılacaktır.

Yarışmaya en az bir fotoğrafla katılan kişi bundan sonra KATILIMCI olarak anılacaktır. 

Yarışma Kategori ve Bölümleri

Yarışma; Dijital (Sayısal) kategoride 18 yaş üstü ve 18 yaş altı olarak iki bölümdür. Renkli ve Siyah-Beyaz tüm fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir. Analog fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

Bölümler: 

 • 18 Yaş ve Üstü-Yetişkinler 
 • 18 Yaş Altı- Orta ve Lise Okul Gençleri  

Yarışma Koşulları

 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışma; Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (BALEV) YK Üyeleri ve çalışanları, Düzenleme Komitesi üyeleri, yarışma sekretaryası, Seçici Kurul üyeleri ve TFSF Yarışma Temsilcisi ile birinci dereceden yakınları dışında, ülkemizde yerleşik amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır.
 • Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar. Son Katılım Tarihi itibariyle 18 yaş altı katılımcıların şartname sonundaki Veli/Vasi muvafakatname/izin belgesini Yarışma Sekreteryası e-posta adresine Son Katılım Tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir. Bu belgeyi göndermeyen 18 yaş altı katılımcılar yarışma dışı bırakılacaktır. Her katılımcı kendi yaş grubuna ait bölüme en fazla 5 adet sayısal renkli veya siyah beyaz eserle katılabilir. 
 • Yarışmaya gönderilen fotoğrafların Türkiye sınırları içerisinde çekilmiş olması gerekir, tarih ve mekan sınırlaması yoktur.
 • Yarışmaya daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan TFSF onaylı başka herhangi bir yarışmada ödül alan ya da bu fotoğrafların deklanşör/kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kesilmesiyle oluşturulan veya renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Fotoğrafın, sergilenmiş veya yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez.
 • Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdırBirden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj) kabul edilmeyecektir.
 • Cep telefonu ile çekilen fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • İnsanlı veya insansız hava aracı (drone) vb çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya insansız hava araçlarının (Drone) kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir. Bir drone’u bir kişi kullanmalıdır.
 • Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.  Katılımcılar, kişisel verilerin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak işlenmesine ve aktarılmasına yönelik her türlü idari ve teknik tedbiri almakla yükümlüdür. Bu kapsamda gerçek kişiye ait fotoğrafların işlenmesi durumunda kişilerin Kanun kapsamında bilgilendirilmesi ve açık rızasının alınması gereken durumlarda açık rızalarının alınması gerekmektedir. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine; fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Kanun’a uygun şekilde aktarılmayan fotoğraflar hakkında sorumluluk katılımcıya aittir.
 • Katılımcı, yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Başkasına ait görüntüleri olduğu gibi veya kısmen kullanan, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.
 • Kural ihlallerinde, “Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Ulusal / Uluslararası Fotoğraf Yarışması Düzenleme Ana Yönergesine Ek Yaptırımlar ve Kural İhlal uygulamaları Yönergesi (TFSF YG 02-D)” ndeki yaptırımlar uygulanır. Kural ihlali tespit edilen katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül iptal edilir; yeri boş bırakılır. Bu durum diğer katılımcıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış katılımcılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmiş ise katılımcının ödülü aykırılığın tespit edildiği tarihten 7 (yedi) iş günü içerisinde düzenleyici kuruma iade edilir.
 • TFSF onaylı/patronajlı bir yarışmaya katılmakla katılımcı, TFSF üyesi federe dernek üyesi olsun veya olmasın, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde TFSF kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır; TFSF elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik TFSF ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile TFSF tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir.
 • TFSF sistemine yüklenen fotoğrafların EXİF bilgileri (DPI, piksel bilgileri gibi) muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir. Aksi halde sistemde yaşanacak problemlerden düzenleyici kurum ve TFSF sorumlu değildir.
 • Düzenleyici; ödül alan, sergilemeye değer bulunan ve satın alınan fotoğrafların yüksek çözünürlüklü dijital dosyalarını katılımcıdan isteyebilir. 
 • Düzenleyici kurum; ödül ve sergileme almayan fotoğraflardan dilediği kadarını en az sergileme bedeli kadar bir bedel ödeyerek satın alabilir.
 • Düzenleyici kurum, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleyici kurum, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Düzenleyici kurum, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dahil her türlü değişikliği yapmaya, TFSF Yarışmalar Birimine Son Katılım Tarihi’nden en geç bir hafta öncesine kadar yazılı olarak bilgilendirmek ve olurunu almak koşuluyla, yetkilidir.

Telif (Kullanım) Hakkı

 • Yarışmada ödül (derece, özel ödül, mansiyon ve sergileme) alan ve satın alma uygulanan fotoğrafların yayın, kullanım ve sergileme hakkı eser sahipleriyle birlikte düzenleyici kuruma ait olacaktır. Eserin kullanım hakkı üçüncü bir kişi ya da kuruma satılamaz/devredilemez. Bu eserler düzenleyici kurum arşivinde saklanacaktır.
 • Katılımcı; dereceye giren, sergilenmeye hak kazanmış ve satın alınan fotoğrafların yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren gerek 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 21’inci maddesinde tanımlanan işleme, 22’nci maddesinde tanımlanan çoğaltma, 23’üncü maddesinde tanımlanan yayma, 24’üncü maddesinde tanımlanan temsil ve 25’inci maddesinde tanımlanan işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim mali hakları, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yer ve muhteva sınırı olmadan internet, görsel ve yazılı basın kanallarında düzenleyici kurum ve bünyesindeki bağlı kuruluşların tanıtılmasında ve yayınlarında isminin ve eser adının (Fotoğraf ile kolaj vb. grafik düzenlemeler yapılması durumunda ise eser sahibinin (katılımcının) ismi kullanılamamaktadır) kullanılması şartıyla çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için düzenleyici kuruma izin/muvafakat verdiğini kabul eder. Bu süre içinde eserlerin kullanım hakkı eser sahibi (katılımcı) ile birlikte düzenleyici kuruma ait olacaktır.
 • Bu şekilde kullanılan eserler için eser sahibi (katılımcı), işbu şartnamede belirtilen ödül ve sergileme tutarlarının aynı zamanda telif (kullanım) ücreti yerine geçtiğini, sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvafakat için düzenleyici kurum ve sponsorlarından ayrıca hiçbir hak ve alacak talebinin olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını ve maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Katılımcı, yarışma için gönderdiği / yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu, kendisi tarafından çekildiğini ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Başkasına ait görüntülerin, olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 • Eser Sahibi (katılımcı), eserin kendi özgün eseri olduğunu, üçüncü şahısların bu eser üzerinde herhangi bir hakları bulunmadığını, eseri üzerindeki hakları daha önceden devretmediğini, üçüncü şahıslarca aksi bir talepte bulunulması halinde eser sahibinin (katılımcının) kendisinin hukuken sorumlu olduğunu beyan, kabul ve garanti eder.
 • Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda nesne olarak kullanılmış olan mimari yapı, sanat eseri, insan yüzü vb. unsurların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına yönelik izinlerin alındığı kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu katılımcıya aittir.
 • Ödül alan, sergilemeye değer bulunan ve satın alınan fotoğraflar düzenleyici kurumun web sitelerinde www.balev.org.tr ve TFSF’ye ait https://sonuc.tfsfonayliyarismalar.org/ adresinde, aynı zamanda düzenleyici kurum ile TFSF’ye ait Sosyal Medya (Facebook, Twitter, Instagram vb.) hesaplarında tanıtım amaçlı ve yarışmanın amacına uygun biçimde yayınlanacaktır. Ayrıca ödül alan fotoğraflar TFSF yayını E-Almanak ile düzenleyici kurum yayınlarında, sosyal medya hesaplarında, web sitelerinde ve afiş/billboard/raket olarak da kullanılabilecektir. 
 • Yarışmada ödül ve sergileme alamayan fotoğraflar TFSF sisteminden 90 (doksan) gün sonra otomatik olarak silinecektir.

Diğer Hususlar

 • Fotoğraflar seçici kurula tümüyle karartılabilir bir salonda, en az 1080p: 1920×1080 piksel çözünürlüklü bir projeksiyon makinesinde veya en az 1m en fazla 2.5 m diyagonal uzunlukta bir ekranda veya 42/55 inç’lik bir LCD monitörde, katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmaksızın, kodlanmış olarak sunulacaktır. 
 • Yarışmanın ödülleri (belirtilen net tutar), yarışma başvuru onay bedeli, seçici kurul üyeleri huzur hakkı ve TFSF Yarışma Temsilcisi yol, konaklama ve yemek giderleri düzenleyici kurum tarafından karşılanacaktır. Şartnamede belirtilen maddi ödüller, Ödül Töreninde elden teslim edilebileceği gibi, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına düzenleyici kurum tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin ödülü elden teslim almadığı veya kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve düzenleyici kurumun istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, sonuç bildirim tarihinden itibaren 1 (bir) yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb. herhangi bir talebi olamaz.
 • Yarışma ödülleri; yeri ve zamanı yarışma takvimi içerisinde duyurulacak Yarışma Sergisi ve Ödül Töreninde sahiplerine teslim edilecektir. Düzenleyici kurum, e-posta, ödül ve kitapçık gönderimi konusunda elinden geldiğince titiz davranır, ancak posta gönderim sırasında doğabilecek hasarlardan sorumlu tutulamaz. Katılımcılar, yarışma başvurusu sırasında kullandıkları adreslerin bu şekilde yapılacak her türlü teslimata esas yasal ikametgâh adresleri olduğunu kabul ederler. Katılımcıların adresleri yanlış bildirmesinden kaynaklanan konularda düzenleyici kurum hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
 • Dereceye giren, sergileme alan ve satın almaya değer görülen eserler düzenleyici kurum tarafından yayınlanacak Sempozyum Bildiri Kitapçığında  yayınlanacak ve bu kitapçık tüm katılımcılara, TFSF’ye, Balıkesir M. Emin Tan Fotoğraf Kitaplığı’na ve fotoğraf sanatı derneklerine birer adet gönderilecektir. Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda düzenleyici kurum, Seçici Kurul ve “Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Ulusal / Uluslararası Fotoğraf Yarışması Düzenleme Ana Yönergesi” ile TFSF Yönetim Kurulunun kararları geçerlidir.
 • Katılımcılar; http://www.tfsfonayliyarismalar.org/  adresine üye olmak ve fotoğraflarını yüklemekle yarışma koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, katılımcının yarışmaya fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Katılımcıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Eserlerin Gönderilmesi/Yüklenmesi

 • Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.
 • Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme / yükleme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir. Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.
 • Katılımda yüklenecek fotoğrafların teknik özellikleri, boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.
 • Yarışmaya katılacak fotoğraf(lar), 72-350 DPI çözünürlükte JPG/JPEG formatında kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir. Aksi durumda veya EXIF bilgilerinin bozulmuş olması durumunda, sistem fotoğraf(lar)ın yüklenmesine izin vermeyecektir.
 • Fotoğraflar sisteme yüklenirken açılan formda her fotoğraf için “Fotoğraf Adı”, “Çekildiği Yer” ve “Çekildiği Tarih” bilgisi ilgili alanlara yazılmalıdır. Bu bilgiler katılımcının beyanı olarak esas alınır. Yanlış beyan kural ihlali sayılır.
 • Bir fotoğrafa verilen ismin aynı fotoğraf ismiyle kullanılması önerilir.
 • Üyelik ve katılım ile ilgili yardım için https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/sss linkine başvurulabilir. İletişim formu yalnızca olası sorunların çözümüne yönelik kullanılmalıdır.
 • Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için düzenleyici kurum sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Düzenleme Kurulu

 • Serhat DEMİREL, Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (BALEV) YK Başkanı
 • Nedim EKMEKÇİLER, Fotoğraf Sanatçısı, Bornova Anadolu Lisesi Fotoğraf Kulübü Kurucusu, İzmir Doğa Fotoğrafçıları Topluluğu (İZDOF) Üyesi 

Seçici Kurul

 • Emre Senan, Fotoğraf Sanatçısı
 • Prof. Dr. Hümeyra Birol, Mimar
 • Levent Küey, Fotoğraf sanatçısı
 • Metin Tütün, Heykeltraş, Fotoğraf sanatçısı
 • Nedim Ekmekçiler, Fotoğraf Sanatçısı
 • Serhat Demirel, BALEV YK Başkanı
 • Şebnem Sezgin, Bilkent Mimarlık Öğrenci, Fotoğraf Sanatçısı

Seçici Kurul en az 5 (beş) üyesinin bir araya gelmesi ile toplanır. Toplantı tarihinde 5 (beş) seçici kurul üyesinin bir araya gelememesi durumunda toplantı ve sonuç duyurusu bir hafta ertelenir.

Seçici Kurul değerlendirmesi iki turlu, ilk turu TFSF kurallarına uygun ONLINE PUANLAMA olarak ve ikinci – final turu yüz yüze veya ZOOM meeting yöntemiyle online yapılacaktır. 

TFSF Yarışma Temsilcisi: Metin ARAS

Yarışma sürecinde ve seçici kurul salonunda TFSF yarışma temsilcisi bulunacaktır. Yarışma final turu (değerlendirme) sonlandığında değerlendirme tutanağı TFSF Yarışma Temsilcisi tarafından hazırlanır. En az 3 nüsha alınarak; biri düzenleyici kuruma, biri TFSF’ye teslim edilir, biri yarışma temsilcisinin gözetiminde saklı tutulur.

Yarışma İletişim

Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (BALEV) Mevlan Mah. 1701/7 Sok No.23A Bornova-İZMİR

Zeynep LEYLAK

Balev-Tel: 0 232 374 21 21 E-mail: info@balev.org.tr

Türkiye Eğitim Sempozyumu Ulusal Fotoğraf Yarışması Ödülleri

18 Yaş Üstü
Birincilik Ödülü: TFSF Altın Madalya +7.500
İkincilik Ödülü: TFSF Gümüş Madalya +5.000
Üçüncülük Ödülü: TFSF Bronz Madalya + 2.500
TFSF Mansiyon: 2.000
Bornova Anadolu Lisesi Fotoğraf Kulübü Özel Ödülü: 1.500
Sergileme (En fazla 30 Eser, Eser başına): 500

18 Yaş Altı, Orta ve Lise Okul Öğrencileri (Gençlik Teşvik Ödülleri)
Birincilik Ödülü: 3.000 ₺
İkincilik Ödülü: 2.000
Üçüncülük Ödülü: 1.500
Bornova Anadolu Lisesi Fotoğraf Kulübü Özel Ödülü :1.000

Ödül ve sergileme dışında düzenleyici kurum yarışmaya gönderilen fotoğraflardan en az sergileme bedeli karşılığı satın alabilir

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 09 KASIM 2023, Saat 23.00  

Sonuç Açıklanma Tarihi: 08 ARALIK 2023

Türkiye Eğitim Sempozyumu Ulusal Fotoğraf Yarışması 2023 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/yarisma/detay/tuerkiye-egitim-sempozyumu-1-ulusal-fotograf-yarismasi-tr

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.235 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap