Türkiye Katılım Bankaları Birliği İslami Finans Temalı Makale Yarışması

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) tarafından İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliğiyle ve “Katılım Finans” kapsayıcılığında “Sosyal Finans, Finansal Okuryazarlık, Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme” alanlarında sektöre ve akademiye katkılar sağlamak amacıyla Türkiye Katılım Bankaları Birliği İslami Finans Temalı Makale Yarışması düzenleniyor. Ödüllü makale yarışması başvuruları devam ediyor.

Türkiye Katılım Bankaları Birliği İslami Finans Temalı Makale Yarışması

Düzenleyen:Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) tarafından İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliğiyle ve “Katılım Finans” kapsayıcılığında.
Kategori:Makale Yarışması, Yazı Yarışması, Edebiyat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve Yurt Dışı
Kimler Başvurabilir:Doktora öğrencileri, doktora mezun araştırmacıları, akademisyen ve sektör profesyonelleri.
Son Başvuru Tarihi:31 ARALIK 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi:OCAK 2024
Ödüller:Birincilik ödülü: 5.000 $
İkincilik ödülü: 3.000 $
Üçüncülük ödülü: 2.000 $
Dördüncülük ödülü: 1.000 $
Beşincilik ödülü: 1.000 $

Yarışma Hakkında

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB), ülkemizde katılım bankacılığının gelişmesine katkı sağlamak ve farkındalığı artırmak adına İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliğiyle “Katılım Finans” kapsayıcılığında “Sosyal Finans, Finansal Okuryazarlık, Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme” alanlarında ödüllü uluslararası akademik makale yarışmasının ilkini düzenliyor. Yarışmaya doktora öğrencileri, doktora mezun araştırmacıları, akademisyen ve sektör profesyonelleri katılabilecek. Ulusal ve uluslararası alanda Katılım finansın gelişimine katkı sağlaması amaçlanan yarışmada yerel ve küresel uygulamalar üzerine hazırlanmış makaleler öncelikli olarak kabul edilecek.

Dünyada İslami finans alanında önemli çalışmalar yapan jüri üyelerinin değerlendireceği makale yarışması, “Sosyal Finans, Finansal Okuryazarlık, Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme” alanındaki konularda ekonometrik, matematiksel ve simülatif analizler ve bunları destekleyen teoriler içeren araştırmalar gizli hakem sistemi ile değerlendirilecek ve puanlanacak. Uluslararası makale yarışmasında katılımcılar, ödüllerin yanı sıra, önerilerinin uygulamaya geçirilmesi imkânı da bularak sektöre katkı sağlayabilecek.

Yarışma Başvuru Koşulları

  • Yarışmaya doktora öğrencileri, doktora mezun araştırmacıları, akademisyen ve sektör profesyonelleri katılabilecek.
  • Ulusal ve uluslararası alanda Katılım finansın gelişimine katkı sağlaması amaçlanan yarışmada yerel ve küresel uygulamalar üzerine hazırlanmış makaleler öncelikli olarak kabul edilecek.
  • Yarışmacılar, belirlenen başlıklar üzerinden akademik olarak sadece bir kez makale gönderebilecekler.
  • Bireysel ya da grup olarak katılımın mümkün olduğu yarışma için görüşlerin akademik makale formatında hazırlanarak https://essaycompetition.tkbb.org.tr adresindeki yönergelere göre gönderim sağlayabilecekler. 

Yarışma İletişim  

Saray Mh. Dr. Adnan Büyükdeniz Cd. Akofis Park
C-Blok No:8/K:8 34768 Ümraniye / İSTANBUL

+90 (216) 636 95 00
+90 ( 216 ) 636 95 49

Makale Yarışması Ödülleri

Birincilik ödülü: 5.000 $
İkincilik ödülü: 3.000 $
Üçüncülük ödülü: 2.000 $
Dördüncülük ödülü: 1.000 $
Beşincilik ödülü: 1.000 $

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 31 ARALIK 2023

Sonuç Açıklanma Tarihi: OCAK 2024

Türkiye Katılım Bankaları Birliği İslami Finans Temalı Makale Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://tkbb.org.tr/duyuru/tkbb-uluslararasi-makale-yarismasi-ile-sektore-ve-akademiye-onemli-katkilar-sunacak-915806

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.215 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap