Tuzla Belediyesi Ulusal Kısa Film Yarışması

Tuzla Belediyesi tarafından pandemi sürecinde ortaya çıkan hikayelerin paylaşılması, sanatı ve sanatı desteklemek amaçlarıyla Tuzla Belediyesi Ulusal Kısa Film Yarışması düzenleniyor. ‘Evde Kal, Sanatla Kal’ teması ile düzenlenen ve bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen ödüllü kısa film yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Tuzla Belediyesi Ulusal Kısa Film Yarışması

  Düzenleyen: Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
   Kategori: Kısa Film Yarışmaları, Lise Yarışmaları, Kültür-Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

Eğitim ve Öğretime devam eden Ortaokul ve Lise öğrencileri. 

  Son Başvuru Tarihi: 30 NİSAN 2021 Saat: 14.00
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 19 MAYIS 2021
  Ödüller:

Ortaokul ve Lise olmak üzere 2 ayrı kategoride:

Birincilik Ödülü: Drone
İkincilik Ödülü: Fotoğraf Makinası
Üçüncülük Ödülü: Tablet

   

- Advertisement -

Yarışma Hakkında

Tuzla Belediyesi olarak kültürel ve sosyal faaliyetler kapsamında geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz yarışmalara devam ediyoruz ve “Tuzla Belediyesi 3. Ulusal Kısa Film Yarışması” ile sanat ve sanatçıya ulaşmaya, duygulara hitap etmeyi amaçlıyoruz. Bu yıl ‘Evde Kal, Sanatla Kal’ teması işlenerek toplumsal gelişmenin bireylerin potansiyelinin ortaya çıkartılması ve ilham veren hikayelerin toplumla paylaşılmasıyla mümkün olacağı anlayışıyla, içinde olduğumuz Covid19 süreciyle evde kaldığımız zaman diliminin sanat aracılığıyla ele alınmasını desteklemek amacıyla Stop Motion Kısa Film Yarışması düzenlemekteyiz. Türkiye’nin her yerinden katılacak eserlerle Evde Kalarak, Sanatı Filme dönüştürüyoruz.

Yarışma Konusu ve Amacı

Yarışma, ‘Evde Kal, Sanatla Kal’ düşüncesiyle pandemi süreci ile birlikte evde kalan ve online ders ortamında sıkışan çocukların, gençlerin bir çok yaratıcılık ve becerilerini kullanabileceği bir yöntemle yaşadıklarını stop motion sinema tekniği ile ifade etmelerini sağlamak ve bu konuda farkındalık ve toplumsal bir bilinç oluşturmayı amaçlamaktadır.

Tuzla Belediyesi’nin gerçekleştireceği ‘Tuzla Belediyesi 3. Ulusal Kısa Film Yarışması’nın konusu ‘Evde Kal, Sanatla Kal’ düşünce ve duygusunu işleyecek stop motion tekniği ile hazırlanacak kısa filmi kapsamaktadır. Bu bağlamda “Evde Kal, Sanatla Kal” temalı stop motion tekniği ile hazırlanmış her türlü animasyon film yarışmada değerlendirmeye alınacaktır.

Kısa Film Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışmaya katılacak filmlerin teması “Evde Kal, Sanatla Kal” temasına uygun olmalıdır. Filmin temaya uygunluğunun belirlenmesi, yarışma jürisinin uhdesindedir.
 • Yarışma Ortaokul ve Lise olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecektir.
 • Gönderilecek filmler kısmen veya bütünüyle başka bir yerde ve/veya mecrada (internet ortamı, TV, sinema gibi) yayınlanmamış ve/veya ödül almamış olmalıdır.
 • Yarışmacılar en fazla 2 (iki) filmle yarışmaya katılabilirler.
 • Yarışmada 45 saniyeden az olmayan ve 1,5 dakikayı geçmeyen animasyon türündeki filmler değerlendirmeye alınacaktır
 • Filmler asıl formatlarıyla www.tuzla.bel.tr ve www.tuzlakultursanat.org adresinde bulunan form doldurulduktan sonra yarışma iletişim hattına filmi gönderecektir. Gönderilen filmin izlenememesi sorunu tamamen göndericinin sorumluluğundadır.
 • Kısa filmde kullanılacak hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif hakkı veya kullanım hakkı yarışmacıda olmalıdır. Yarışmacı, başvuru formunda belirtildiği gibi, bu hususta doğacak ihtilaflardan sorumludur.
 • Gönderilen kısa filmler ön jüri tarafından ilk değerlendirilmeye tabi tutulacak, yapılan derecelendirme neticesinde finale kalan 20 adet film ödüllendirme için asıl jüriye gönderilecektir.
 • Yarışma başvuruları 15 Ocak 2021 Cuma günü saat 10.00 itibari ile başlayacaktır.
 • Yarışmaya katılmak isteyenler, filmlerini 30 Nisan 2021 Cuma günü saat 17.00’a kadar öncelikli olarak belediyemizin resmi sitesi www.tuzla.bel.tr ve www.tuzlakultursanat.org gerekli katılım formu doldurulup, filmi belirtilen İletişim Hattına göndermeleri gerekmektedir. Belirtilen son başvuru tarihinden sonra, yaşanabilecek teknik sorun ve gecikmelerden dolayı, elimize ulaşan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmacılar yarışmaya gönderdikleri özgün eser ile hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin hukuki olarak kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler. Telif ile ilgili üçüncü şahıslar arasında doğabilecek hukuki anlaşmazlıklarda sorumluluk yarışmacıya aittir. Yarışmacıların yarışmaya gönderdikleri özgün eser ile hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif hakları yarışmacıda olmak kaydıyla, ticari olmayan faaliyetlerde kullanım hakları ise eserin sahibini bilgilendirmek şartı ile Tuzla Belediyesine aittir.

Yarışma Katılım Şekli ve Kapsamı

Yarışmamıza telefon uygulamanızdan indireceğiniz Stop Motionla hazırlayacağınız ve kurgusunu yapacağınız Kısa Filminizle katılabilirsiniz. Yarışmaya Eğitim ve Öğretime devam eden Ortaokul ve Lise öğrencileri katılabilecektir.

Başvuru Süreci

 • www.tuzla.bel.tr ve www.tuzlakultursanat.org adresinde bulunan yarışmaya ait ilgili form doldurulacak ve film belge formatında İletişim Hattına (Whatshapp, BİP, Telegram): 0534 015 46 28, en geç 30 Nisan 2021 Cuma günü saat 17.00’a tarihine kadargönderilecektir.

(Gönderilen filmin belge formatından açılıp izlenememesi sorunu tamamen göndericinin sorumluluğundadır)

 • Katılımcılar yarışmaya en fazla 2 (iki) filmle katılabilirler. Film Adlarını forma eklemek zorundadırlar.
 • Yarışmaya gönderilen filmler değerlendirmeye alınsın ya da alınmasın katılımcıya iade edilmeyecektir.

Başvuru Adresi

Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Evliya Çelebi Mah. Hatboyu Cad. No:17 Tuzla / İSTANBUL

Başvuru Form Adresi: www.tuzla.bel.tr ve www.tuzlakultursanat.org

Video Gönderim Hattı (Whatshapp, BİP, Telegram): 0534 015 46 28

*Hangi nedenle olursa olsun son müracaat tarihinden sonra gelecek filmler, burada belirtilenşartlara uygun olmayan usulünce yapılmayan başvurular ile teknik vb. gibi mazeretler dikkate alınmaz ve değerlendirme dışı bırakılırlar.

Jüri Üyeleri

Tuzla Belediyesi Film Atölyesi, Ege Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyelerinden oluşturulmuş ekibimiz tarafından değerlendirilecektir.

Sonuçlar ve Ödül Töreni

Değerlendirme sonuçları 19 MAYIS 2021 tarihinde belediyenin resmi internet sitesi ve sosyal medya üzerinden ilan edilecektir. Dereceye girenlere ödül töreni tarihi ve yeri telefon ve e-posta yolu ile bilgi verilecektir. Yarışmacılar, başvuru formunda belirttikleri iletişim bilgilerinin, yarışmaya ilişkin hususların ve yarışma sonuçlarının kendilerine bildiriminde tebliğ adresi olarak kullanılacağı hususunu kabul etmiş sayılırlar. İletişim bilgilerinin değişmesi halinde değişikliği en geç üç gün içinde bildirmek yarışmacının sorumluluğundadır.

Ödül töreni tarih ve yer bilgisi idare tarafından belirlenecek olup, dereceye kalan tüm katılımcılara bildirilecektir.

Haklar ve Yükümlülükler

Yarışmacılar, yarışmaya gönderdikleri filmlerin ve burada kullanılan hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif haklarının ve/veya kullanım haklarının kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler.

Yarışmaya film gönderenler bu şartları kabul etmiş sayılırlar. Yarışmaya gönderilen eserler, yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılıkları tespit edildiğinde yarışma dışı bırakılır.

Stop Motion “Evde Kal, Sanatla Kal” temalı Kısa Film Yarışması Şartnamesi www.tuzla.bel.tr adresinden temin edilebilir.

Yarışma İletişim

Adres: Evliya Çelebi Mah.Hatboyu Cad. No: 17 34945 Tuzla / İSTANBUL

Telefon: 444 09 06 ( 3207 )

Yetkili: Taha DURMAZ

E Posta: t.durmaz@tuzla.bel.tr

Tuzla Belediyesi Ulusal Kısa Film Yarışması Ödülleri

Ortaokul ve Lise olmak üzere 2 ayrı kategoride:

Birincilik Ödülü: Drone
İkincilik Ödülü: Fotoğraf Makinası
Üçüncülük Ödülü: Tablet

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 NİSAN 2021
Jüri Toplanma Tarihi: 17–18 MAYIS 2021
Sonuçların Açıklanması: 19 MAYIS 2021

Tuzla Belediyesi Ulusal Kısa Film Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.tuzla.bel.tr/icerik/12/7143/tc–tuzla-belediye-baskanligi–kultur-ve-sosyal-isler-mudurlugu.aspx

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.231 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap