Ata’ya Özlem Konulu Öğretmenler Arası Şiir Okuma Yarışması

Küçükçekmece Belediyesi, Küçükçekmece Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Atatürk’ün fedakârlıklarının şiir aracılığıyla dile getirilmesi ve öğretmenlerin şiirle olan bağlarını artırmayı teşvik etmek amaçlarıyla Ata’ya Özlem Konulu Öğretmenler Arası Şiir Okuma Yarışması düzenleniyor. Ödüllü şiir okuma yarışması başvuruları devam ediyor.

Ata’ya Özlem Konulu Öğretmenler Arası Şiir Okuma Yarışması

  Düzenleyen: Küçükçekmece Belediyesi, Küçükçekmece Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde.  
  Kategori: Şiir, Edebiyat Yarışmaları, Kültür -Sanat Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Küçükçekmece ilçesi.
  Kimler Başvurabilir:

Küçükçekmece’deki resmi/özel her kademedeki okullarda görev yapan tüm öğretmenler (kadrolu, sözleşmeli, ücretli ve belediye bünyesinde görev yapan) katılabilir.  

  Son Başvuru Tarihi: 3 MAYIS 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 2021
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 2.500 ₺ + Plaket

İkincilik Ödülü: 2.000 ₺ + Plaket

Üçüncülük Ödülü: 1.500 ₺ + Plaket

 

   

- Advertisement -

Yarışmanın Konusu

“Ata’ya Özlem’’ Konulu Şiir Okuma Yarışması

Yarışmanın Amacı

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; kahramanlıklarının, vatanseverliğinin, milletine düşkünlüğünün, bağımsızlık yolundaki fedakârlıklarının özlemini, öğretmenlerimiz tarafından şiir yoluyla ifade edilmesidir.

 Öğretmenlerimiz arasında işbirliğini arttırmak ve şiir okuma konusunda yetenekleri olan öğretmenlerimizin bu yeteneklerini toplumla paylaşmasına ortam sağlayarak diğer öğretmenlerimizi şiir okuma konusunda teşvik etmektir.

Yarışma Katılım Şartları

  • Küçükçekmece’deki resmi/özel her kademedeki okullarda görev yapan tüm öğretmenler (kadrolu, sözleşmeli, ücretli ve belediye bünyesinde görev yapan) katılabilir.
  • Yarışmaya grup şeklinde katılmak serbesttir. Ödül, grubu kuran kişiye verilecektir. Elektronik kayıt sırasında grup adı altında grup üyelerinin kimlik bilgileri girilecektir.
  • Öğretmenler fon müzikleriyle şiirlerini seslendirebilecekleri gibi, fonsuz veya canlı müzik eşliğinde de performanslarını sergileyebilirler.
  • Yarışmanın elemelerindeki değerlendirmeyi, organizasyonun belirleyeceği, uzmanlardan oluşan, “Seçici Kurul” yapacaktır. Seçici Kurulun kararları kesindir ve değiştirilemez, bu kural katılımcı okullar tarafından kabul edilmiştir.
  • Yarışmacı öğretmenlerin kişisel bilgilerinin doğru olmaması durumunda doğabilecek aksiliklerden organizasyon sorumlu olmayacağı gibi, organizasyon, bu tip yanlış bildirimlerde bulunan yarışmacıları diskalifiye etme hakkına sahiptir.
  • Organizasyon, yarışmaya katılan ekiplerin görüntü ve fotoğraflarını, hiçbir izne tabi olmadan, her türlü mecrada yayınlama, kullanma ve paylaşma hakkına sahiptir.
  • Sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartname, program, değerlendirme, ödüllendirme dâhil her türlü kural ve organizasyon değişikliklerinden Yarışma Düzenleme Kurulu yetkilidir. Yarışma Düzenleme Kurulu uygun gördüğü koşullarda yarışmanın iptaline veya ertelenmesine karar verebilir.

 Not: Başvuru ekranı eksiksiz olarak doldurulması zorunludur.

Yarışma İletişim

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Bilgi Evleri Halkla İlişkiler Birimi: Yarışma hakkında öğrenmek istediğiniz bütün bilgileri alabilirsiniz.

Halkla İlişkiler Birimi İrtibat Telefonu: 444 4 360 (Dâhili 8965) (Hafta içi 09:00-16:30 saatleri arası)

Şiir Okuma Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 2.500 ₺ + Plaket

İkincilik Ödülü: 2.000 ₺ + Plaket

Üçüncülük Ödülü: 1.500 ₺ + Plaket

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 3 MAYIS 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 2021

Ata’ya Özlem Konulu Öğretmenler Arası Şiir Okuma Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://ykbgosterimerkezi.com/Yarisma/_ogretmenatayasiir2021.aspx

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.244 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap