Osmaniye Belediyesi Şiir Yazma Yarışması

Osmaniye Belediyesi tarafından, Osmaniye’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100.Yılı etkinlikleri kapsamında Osmaniye’de Millî Mücadele Zaferi’nin 100. Yılını, Osmaniye’de milli mücadeleyi, 7 Ocak Kurtuluş Bayramının coşku ve heyecanını, Osmaniye’nin kahramanlığını ve yiğitliğini ifade edecek şiirler yazılması amacıyla Osmaniye Belediyesi Şiir Yazma Yarışması düzenleniyor. Ödüllü şiir yarışması başvuruları devam ediyor.

Osmaniye Belediyesi Şiir Yazma Yarışması

Düzenleyen: Osmaniye Belediyesi
Kategori:Şiir Yarışması, Lise Yarışması, Edebiyat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgilenen herkes.
Son Başvuru Tarihi:17 ARALIK 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:2021
Ödüller:Birincilik Ödülü: Tam Altın
İkincilik Ödülü: Yarım Altın
Üçüncülük Ödülü: Çeyrek Altın
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Osmaniye’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100.yılı etkinlikleri kapsamında Şiir Yazma Yarışması düzenlenmiştir. Tek kategoride Türkiye’nin her yerinden her yaştan vatandaşın katılabileceği yarışmaya gönderilecek eserlerde; Osmaniye’de Millî Mücadele Zaferi’nin 100.yılını, Osmaniye’de milli mücadeleyi, 7 Ocak Kurtuluş Bayramının coşku ve heyecanını, Osmaniye’nin kahramanlığını, yiğitliğini ifade etmesi isteniyor.
Başvuru ve şartname ekteki dosyalarda mevcuttur.

Şiir Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışmaya gönderilecek eserler Osmaniye’mizin Millî Mücadele Zaferi’nin 100.yılını diğer bir ifade ile 7 Ocak Kurtuluş Bayramı’nın 100. Yılını, Osmaniye’de Millî Mücadeleyi, 7 Ocak Kurtuluş Bayramı’nın coşkusunu, Osmaniye’nin yiğitliği gibi konuları ifade etmelidir. Okuyanlarda bu coşku ve heyecanı uyandırmalıdır.
 • Şiir yarışmasında biçim ve ölçü sınırlaması yoktur. Yarışmacı istediği biçimi tercih edebilir.
 • Bir yarışmacı en fazla 1 eserle katılabilir.
 • Yarışmaya Türkiye’nin her ilinden yaş gurubu gözetmeksiniz herkes katılabilir. Yarışma tek kategoride yaş sınırı olmadan yapılacaktır.
 • Yarışmaya gönderilen eser herhangi bir yarışmaya katılmamış/ödül almamış olmalı ve daha önce matbu ya da dijital ortamda hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.
 • Eser özgün olmalı, eser içerisinde alıntı bulunmamalı ve herhangi bir şiirin taklidi olmamalıdır.
 • Türkçenin dil ve söyleyiş kurallarına uygun olmalıdır.
 • Bilgisayarda Word formatında, A4 boyundaki kâğıda, Times New Roman yazı tipi ile 12 punto yazılmalıdır.
 • Şiir el yazısı ile yazılacaksa tükenmez kalem ile okunaklı bir şekilde A4 ebadında bir kağıda yazılacaktır.
 • Yarışmacı, ödül kazanan eserinin tüm telif haklarını Osmaniye Belediyesine devrettiğini kabul eder.
 • Yarışmaya katılan şiirlerden uygun bulunanlar kitaplaştırılacaktır. Yarışmacı gönderdiği eserin–ödül almasa da- Belediye’nin hazırlayacağı kitapta yer alması hususunda telif haklarını mecra ve süre kısıtlaması olmaksızın tam ruhsatlı Osmaniye Belediyesine devrettiğini kabul ve taahhüt eder.
 • Ödüller, eserin sahibine veya eser sahibinin yetkilendirdiği kişiye verilecektir.
 • Yarışmaya katılacak olanlar, yarışma sitesinde yer alan adı-soyadı, rumuz, adres ve telefon bilgilerinin yer aldığı “Başvuru Formu” nu doldurarak eseriyle birlikte gönderecektir. Eserlerin üzerinde isim olmayacak sadece sağ üst köşede veya şiirin en altına rumuz yazılacaktır.
 • Başvurular elektronik ortamda veya elden dosya ile teslimle yapılabilecektir. Eserler bu şartname ekinde yer alan başvuru formu ile birlikte son başvuru tarihi olan 17 Aralık 2021 tarihine kadar 100yilsiiryarismasi@gmail.com adresine mail olarak gönderebilirsiniz veya Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne elden veya posta ile teslim edebilirsiniz. Belirtilen tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmaya katılacak eserlerin değerlendirmeleri oluşturulacak komisyonlar tarafından yapılacaktır. Komisyonlar; 1’i Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere en az 3 uzman kişiden oluşacaktır.

Yarışma İletişim ve Detaylı Bilgi

Murat TIRAŞ – Organizasyon Sorumlusu

0328 440 0080/4325

Osmaniye Belediyesi Şiir Yazma Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: Tam Altın
İkincilik Ödülü: Yarım Altın
Üçüncülük Ödülü: Çeyrek Altın

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 17 ARALIK 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 2021

Osmaniye Belediyesi Şiir Yazma Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://osmaniye-bld.gov.tr/37424.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.167 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap