Dalin Türkiye 23 Nisan Resim Yarışması

Dalin Türkiye tarafından, çocuklarının hayallerini resimle aktarmalarını sağlamak amacıyla Dalin Türkiye 23 Nisan Resim Yarışması düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

Dalin Türkiye 23 Nisan Resim Yarışması

Düzenleyen:Dalin Türkiye
Kategori:Resim Yarışması, Tasarım Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Türkiye
Kimler Başvurabilir:4-12 yaş aralığındaki çocuklar.
Son Başvuru Tarihi:30 NİSAN 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi:22 MAYIS 2023
Ödüller:500 Yarışmacıya: Tablet (Samsung Tab A8)
10 Yarışmacıya: Dalin Özel Resim Bursu

Yarışma Teması

Yarışmanın teması “En Renkli Hayalinizi Çizin” olarak belirlenmiştir. Bu tema ile ilişkisiz eserler değerlendirmeye alınmaz.

Dalin Resim Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışma (@dalinturkiye ) İnstagram sayfası üzerinden düzenlenecektir.
 • Yarışma 4-6 yaş, 7-9 yaş ve 10-12 yaş aralıkları olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleşecek olup her bir kategori kendi içinde değerlendirilecektir. Başvuru tarihinde eser sahibinin bu yaş aralığında olması gerekmektedir. Yarışmacılar tarafından gönderilen eserler, 5 katılımcıdan oluşan özel jürimiz tarafından değerlendirilecektir. Jüri kararı kesindir, itiraz edilemez. Jürimizin değerlendirmesi sonucunda dereceye girecek ilk 10 kişiye Dalin Özel Resim Bursu, ilk 500 eser/resim sahibine Samsung Tab A8 Tablet hediye edilecektir.
 • Ödülleri almaya hak kazanan 500 kişi yarışmanın gerçekleşeceği Instagram sayfası üzerinden yayınlanacaktır ve/veya bu kişilerle ilgili İnstagram hesabı üzerinden iletişime geçilecektir. Ödüller devredilemez, ödüllerin nakit karşılığı talep edilemez
 • Dalin, yarışmaya katılacak olan her yarışmacı için, yarışmacı adına maddi birikim yapacak olup, yapacağı birikimi tutma hakkına sahiptir. Bu birikim; çocuklara eğitim ve sosyal yaşantı alanlarında fayda sağlamak amacıyla eğitim, anne-çocuk sivil toplum kuruluşları ve Dalin markası tarafından kullanılacaktır.
 • Yapılacak olan bağışa konu olan maddi birikim için yarışmacılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Katılımın değerlendirilebilmesi ve maddi birikim olarak değerlendirilmesi için koşullara bağlanmıştır. Bu koşulların bağışa dönüşebilmesi için;
 • Gönderilen resimlerin Dalin tarafından belirlenen bu yarışma için belirlenen yaş kategorisine uyması,
 • Gönderilen resmin, yarışmada belirlenen kurallara uygun olması ve yarışma koşullarınca eser sahibi tarafından yapılmış olması(eşsiz) gerekmektedir.
 • 30 Nisan 2023 tarihine kadar gönderilen görseller üzerinden yapılacak değerlendirme sonrasında 22 Mayıs günü kazananlar (@dalinturkiye — instagram sayfasında açıklanacaktır. Yarışmaya resim gönderen her yarışmacı, yarışmaya gönderilen resimlerin Dalin ve Aktif Kozmetik tarafından yayınlanmasına izin vermiş sayılacaktır.
 • Yarışmamızda tablet ödülü almaya hak kazanan katılımcılarımızın fotoğrafları, yarışmacılarımızın resimleri ile birlikte dijital ortamda hazırlanan Dalin Sanat Galerisinde yer alacaktır.
 • Resmin orijinalinin Aktif Kozmetik tarafından istendiği takdirde Aktif Kozmetik’e kargo yoluyla gönderilebilmesi/sunulabilmesi amacıyla saklı tutulması zorunludur.
 • Dalin Resim Yarışması’nda kazanan resimlerin asılları yarışmacılardan istenildiği takdirde gönderilen eserler sahiplerine iade edilmeyecektir. Katılımcılar, eser üzerindeki mali haklar (işleme, çoğaltma, yayma, temsil-sunum, işaret, ses ve/ya görüntü nakline yarayan araçlarla ve diğer yollarla umuma iletim ile pay ve takip hakları) ile manevi hakları (umuma arz salahiyeti, adın belirtilmesi, eserde değişiklik yapılmasını men hakkı) kullanma yetkisini şirketimize devretmeleri gerekmektedir.
 • Web sitesinden kayıt aşamasında veli/yasal temsilciye ilişkin ad soyad, elektronik posta adresi, cep telefonu numarası, eser sahibi küçüğün sadece yaşı ile ilgili beyan alınır.
 • Eserlerin değerlendirilmesi ve bu değerlendirmenin sonuçlanması için bu bilgilerin yanında küçüğün adı soyadı, yaşı dışında resmin yapılırken fotoğrafı veya videosu talep edilecektir. Ön değerlendirmede ve final değerlendirmesinde değerlendirmeyi yapacak görevlilere veli/yasal temsilcine ilişkilerin hiçbiri ve küçüğe ilişkin yaş bilgisi dışındaki bilgiler bildirilmez. Bu maddede, katılımcılardan talep edilen bilgilerin katılımcılar tarafından sağlanamaması durumunda; Aktif Kozmetik, yarışmaya katılan resmi kabul etmeme hakkına sahiptir.
 • Katılımcılar tarafından gönderilen resimlerin tamamen özgün çalışmalar olması, genel ahlaka aykırı unsurlar içermemesi, herhangi bir 3. kişinin fikri ve sınai haklarını ihlal etmemesi, 3. kişiye ait herhangi bir eser olmaması gerekmektedir. Aksi halde, sorumluluk tamamen 3. kişinin eserini kullanan bu suretle 3. kişinin fikri ve sınai haklarını ihlal eden katılımcıya /tarafa ait olacaktır ve şirketimizin bu konuya dair sorumluluğu bulunmamaktadır. Yarışmaya katılan çalışmaların daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, başkası tarafından yapılmamış, kısmen ya da tamamen başka bir resimden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Ödül alan katılımcılardan bu taahhütleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri derece geri alınır.
 • Yarışmaya katılım ücretsiz olup katılımcılar birden fazla resim ile yarışmaya katılım sağlayabilir ancak sadece bir resim ile ödül kazanabilir. Birden fazla kişi tarafından ortaklaşa yapılmış resimler sadece tek bir ödül kazanabilir.
 • Yarışmaya Aktif Kozmetik çalışanlarının ve jüri üyelerinin birinci dereceden yakınları katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar bile kendilerine hediye gönderimi yapılamaz.
 • Yarışma başvurusunun geçerli olabilmesi için yapılan resmin anlaşılabilir ve yeterli görünürlüğe sahip şekilde Instagram üzerinden post olarak paylaşılması, paylaşımda #dalinresimyarismasi2023  hashtag’inin kullanılması, (@dalinturkiye hesabının etiketlenmesi, katılımcının yaş kategorisinin (4-6 yaş, 7-9 yaş veya 10-12 yaş) belirtilmesi ve (@dalinturkiye hesabının takip edilmesi gerekmektedir. Başvuruların görüntülenebilmesi ve başvurunun geçerli olabilmesi için katılımcıların Instagram hesaplarının herkese açık hesap olması gerekmektedir.
 • Instagram üzerinden yarışmaya katılım için paylaşılan resimlerin içeriği de dahil hukuki ve cezai sorumluluğu katılımcıya aittir. Şirketimizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu yoktur. Bu resimlerin katılımcı tarafından herkese açık mecra olan (@dalinturkiye adlı Instagram hesabından paylaşılmasından sonra resimlerin başkaca kişiler tarafından kullanılması, çoğaltılması, yayılması, paylaşılması vb. olmak üzere üçüncü kişilerce farklı amaçlarla kullanılmasına dair şirketimizin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Şirketimizin 6.maddeden doğan hakları saklıdır.
 • Postların paylaşılması, şirketimiz tarafından iletilen/iletilecek linklerin tıklanması katılım koşullarının okunduğu, anlaşıldığı ve katılım koşullarının tamamının kabul edildiği anlamına gelmektedir. Bu nedenle, aksi yönde iddialar için şirketimizin konuya dair sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Aktif Kozmetik, yarışma kurallarını, katılım koşullarını, verilecek ödülleri veya içeriklerini yarışma süresinde dilediği zamanda ve önceden bildirmeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Katılımcılar, yukarıda belirtilen ödül kazananların ilan edileceği tarihin, ödül kazananlara haber verileceği tarihin ve ödül kazanan asil kişilerin başvuru tarihinin gerek duyulduğunda Aktif Kozmetik tarafından değiştirilebileceğini kabul etmiş sayılırlar.
 • Katılımcılara verilecek ödüller (@dalinturkiye Instagram sayfasından özel olarak bilgi verilecek şekilde belirli süre ile geçerli olacaktır. Ana ödülleri (Samsung Tab A8 Tablet, Dalin Özel Resim Bursu) kazanan katılımcılar belirlenen tarihe kadar (@dalinturkiye Instagram hesabı tarafından istenen bilgileri sağlamadığı takdirde ödül hakkı yedek katılımcılara geçecek olup ödül hakkını kaybeden katılımcının itiraz hakkı bulunmamaktadır.
 • Aktif Kozmetik, internet kaynaklı sorunlar, düşük bağlantı hızı ve kullanıcının veya diğerlerinin sunucularından kaynaklı virüs, aşırı yüklenme ve benzeri sonucu ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 • Seçilecek katılımcılara gönderilecek tabletlerin katılımcı tarafından herhangi bir sorun olmadığına dair teyit edilerek teslim alınması gerekmektedir; katılımcılar tabletlerle alakalı yaşanabilecek herhangi bir sorundan Aktif Kozmetik’in sorumlu tutulamayacağını kabul etmiş bulunmaktadır. Tabletler alakalı herhangi bir sorun durumunda Samsung Türkiye Yetkili Servisleri’ne başvurulabilir.
 • Samsung Tablet ödülleri, iadeli taahhütlü olarak posta yoluyla ya da benzeri bir yöntemle gönderilecektir.
 • Tablet ödülünü almaya hak kazanan katılımcılarımızın 31.05.2023 tarihine kadar Instagram DM üzerinden iletilen linke tıklayarak kayıt olmaları gerekmektedir.
 • Katılımcılar, yarışma kapsamında verdiği ad-soyad, telefon numarası, adres bilgisi, mail adresi, yaş bilgisi gibi kişisel bilgilerin, Aktif Kozmetik tarafından kayıt ve muhafaza edilmesine, bilgi, görüş ve fikirlerin tamamının ya da bunlardan Aktif Kozmetik’in seçeceği bir kısmının aynen ya da değiştirilmek suretiyle Aktif Kozmetik’in dilediği şekilde kullanılmasına ya da kullanılmamasına muvafakat ettiklerini ve bunlara itiraz etmeyeceklerini ve bunun karşılığında her ne ad altında olursa olsun hiçbir bedel talep etmeyeceklerini, kesin olarak ve geriye dönülemez surette kabul ve taahhüt ederler.

Değerlendirme Ölçütleri

Resimlerin değerlendirilmesinde konuya bağlılık, kurgu becerisi, resim sanatına uygunluk, özenli çalışma, resim ve konuda özgünlük gibi kriterlere bakılarak değerlendirilme yapılacaktır.

Dalin Türkiye 23 Nisan Resim Yarışması Ödülleri

500 Yarışmacıya: Tablet (Samsung Tab A8)
10 Yarışmacıya: Dalin Özel Resim Bursu

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 NİSAN 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi: 22 MAYIS 2023

Dalin Türkiye 23 Nisan Resim Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.instagram.com/dalinturkiye/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.220 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap