Darıca Birol Güven Kısa Film Yarışması

Darıca Kaymakamlığı tarafından, teknolojinin olumlu yanlarına kayıtsız kalmayıp sanata katkıda bulunmak ve devasa ekipmanlara ihtiyaç duymadan başarılı sinema deneyimi sunan, ilham verecek film çekilmesini teşvik etmek amaçlarıyla Darıca Birol Güven Kısa Film Yarışması düzenleniyor. Ödüllü kısa film yarışması başvuruları devam ediyor.

Darıca Birol Güven Kısa Film Yarışması

Düzenleyen:Darıca Kaymakamlığı
Kategori:Kısa Film Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Kocaeli
Kimler Başvurabilir:İlgilenen 15 yaş ve üzeri herkes.
Son Başvuru Tarihi:30 EYLÜL 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:EKİM 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 15.000 ₺
İkincilik Ödülü: 10.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 7.000 ₺
Mansiyon Ödülü: 5.000 
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Projenin Teması

Hikayem Darıca’yla Buluşuyor!

Yarışma Hakkında

Değerli film severler, sahip olduğumuz akıllı telefonlar sayesinde artık film çekmemek için hiçbir bahanemiz yok. Bazen akla düşen hikâyenin çekimi; teknik detaylar, ekipman maliyetleri gibi sebeplerden dolayı gözde büyür, hatta çoğu zaman gerçekleştirilmez bile. Günümüzde ise teknolojinin imkânları çok daha başka bir seviyeye geldi. Bu vesile ile ünlü markaların ve yönetmenlerin akıllı telefonlarla film çektikleri bir dönemde, devasa ekipmanlara ihtiyaç duymadan son derece başarılı sinema deneyimi sunan, pek çoğumuza ilham verecek bir film çekebileceğine inanıyorsan, Darıca Birol Güven Kısa Film Yarışması seni bekliyor. Darıcalı Ünlü Senarist Birol Güven yönetmeliğindeki projenin amacı teknolojinin olumlu yanlarına kayıtsız kalmayıp sanata katkıda bulunmak, kısa filminizi 1 Haziran  – 30 Eylül tarihleri arasında öncelikle https://forms.gle/oCsJsUyV51J9yrwu6 formu doldur Darıca Kaymakamlığı Yalı Mah. İstasyon Caddesi No:122 adresine e postayla veya elden gönder, hem teknolojinin olumlu yönlerine farkındalık yaratmış ol hem de değerli jüri üyelerinin değerlendirilmesinde ödül kazanma şansın olsun! Öyleyse teknolojinin olumlu yanlarını ekipmanlara değil, hikâye anlatımına odaklanarak tüm 15 yaş üstü film sevenleri ‘Hikayem Darıca’yla Buluşuyor’ temasıyla film çekmeye davet ediyoruz. Amacımız Kocaelili sinema yeteneklerini keşfetmek, desteklemek ve onları yarının yönetmenleri olmalarına yardımcı olmak. 

Yarışmada Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo ve Televizyon Öğretmeni Mert Urhan tarafından kısa film atölyeleri de düzenlenecek.

***Yarışmanın tek koşulu filmlerin Darıca’da çekilmiş olmasıdır.

Yarışma Jürisi

  • Birol Güven
  • Tamer Karadağlı
  • Şoray Uzun
  • Volkan Severcan
  • Emre Kavuk

Yarışma Başvuru Şekli ve Süreci

Film teslimi 1 Haziran 2022 başlar, 30 Eylül 2022 saat 23:59 da sona erer. Eser gönderimi Darıca Kaymakamlığı Yalı Mah. İstasyon Caddesi No:122 adresine e postayla veya elden teslimle olacaktır, hem teknolojinin olumlu yönlerine farkındalık yaratmış ol hem de değerli jüri üyelerinin değerlendirilmesinde ödül kazanma şansın olsun! Ödül töreni 29 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşecektir.

Yarışma İletişim

kisafilmdarica41@gmail.com

0(262)745 16 24

Darıca Birol Güven Kısa Film Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 15.000 ₺
İkincilik Ödülü: 10.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 7.000 ₺
Mansiyon Ödülü: 5.000

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 EYLÜL 2022

Sonuç Açıklanma Tarihi: EKİM 2022

Darıca Birol Güven Kısa Film Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.darica.gov.tr/darica-birol-guven-kisa-film-yarismasi-basliyor

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun 0verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.244 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap