İpekyolu Belediyesi “Kadına Şiddet’e Hayır” Konulu Karikatür Yarışması

İpekyolu Belediyesi tarafından, kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla İpekyolu Belediyesi “Kadına Şiddet’e Hayır” Konulu Karikatür Yarışması düzenleniyor. Ödüllü karikatür yarışması başvuruları devam ediyor.

İpekyolu Belediyesi “Kadına Şiddet’e Hayır” Konulu Karikatür Yarışması

Düzenleyen:İpekyolu Belediyesi (Van)
Kategori:Karikatür Yarışması, Sanat Yarışması, Tasarım Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Van
Kimler Başvurabilir:Van ilinde ikamet eden tüm T.C. vatandaşları.
Son Başvuru Tarihi:8 ŞUBAT 2023 Mesai bitimine kadar.
Sonuç Açıklanma Tarihi:16 ŞUBAT 2023
Ödüller:Birincilik Ödülü: Notebook Bilgisayar
İkincilik Ödülü: Tablet Bilgisayar
Üçüncülük Ödülü: Akıllı Saat
Mansiyon Ödülü: Çizim Seti (5 Adet)
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Amacı

Kadına yönelik şiddete karşı olduğumuza dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak.

Yarışma Konusu

“KADINA ŞİDDET’E HAYIR” Konulu Karikatür Yarışması

Yarışmaya Katılacaklarda Aranacak Şartlar

 • Yarışma yerel ölçekte düzenlenmiş olup; T.C. Vatandaşı olan Van İli ve İlçelerinde ikamet eden amatör, profesyonel tüm karikatürcüler katılım gösterebilirler.
 • Seçici Kurul üyeleri ve bu Üyelerin birinci derece yakınları ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü personeli yarışmaya katılamazlar. Bu durumun sonradan öğrenilmesi durumunda şayet ödül alınmış ise, ödülün iadesi ve yapılan giderler talep edilecektir.

Yarışmaya Katılacak Karikatürlerde Aranacak Nitelikler

 • Çizim tekniği serbesttir, renkli veya siyah beyaz ve yazısız olmalıdır. Karikatürler çizim programları aracı ile yapılmış ise (en az 300dpi çözünürlük) bilgisayar çıktısı olarak alınabilir. Çizim orijinal olarak gönderilecek ya da elden teslim edilecek ise uygun bir zarf içinde, tüm karikatürlerin arka yüzünde, en alt köşesinde kendi el yazısı ile mavi kalemle yazılmış (Karikatür görseline zarar vermeyecek şekilde) çizerin Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No ile imzasının (ıslak imza) olması gerekmektedir.
 • Gönderilecek karikatürler daha önce hiçbir ulusal ve uluslararası yarışmada ödül almamış olmalıdır. Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu, kopyalandığını tespit ettiği karikatürler değerlendirilmeyecek ve diskalifiye edilecektir. Bu ve benzer durumda her türlü olası tartışmalar, çalıntı ve benzer iddialar ile telif gibi hususlarda sorumlusu ve muhatabı tümüyle karikatüre imza eden ve gönderen katılımcı olacaktır.
 • Karikatür boyutları en büyük A3 kâğıt ebadı (42 x 29,7) cm veya en küçük A4 kâğıt ebadı ( 21 x 29,7 cm ) olmalı ve herhangi bir zemine yapıştırılmamalı ve kesinlikle katlanmamalıdır. Ayrıca aynı kâğıt üzerine bir karikatürden fazla ve arka yüzde başka karikatür olmayacak olup, her kâğıtta tek karikatür olacaktır.
 • Katılımcılar, karikatürleriyle birlikte kimlik bilgilerini içeren formu doldurup göndermeli ya da elden teslim etmelidir.
 • Yarışmacılar en fazla üç (3) adet karikatür gönderebilirler.3 adetten fazla gönderilen karikatürler değerlendirilmeyecektir.

Karikatürlerin Teslimi

 • Eserin gönderileceği veya teslim edilecek zarfın üzerine: “KADINA ŞİDDETE HAYIR” konulu T.C. İpekyolu Belediyesi Van İli Karikatür Yarışması 2023” yazısı ile katılımcının adı ve soyadı yazılarak, belirtilen adrese en geç 8 ŞUBAT 2023 ÇARŞAMBA günü mesai bitimine kadar gönderilmelidir ya da elden teslim edilmelidir.
 • Katılımcılar, eserlerini yalnızca İpekyolu Belediyesinin belirlemiş olduğu adrese gönderecekler veya teslim edeceklerdir. İadeli taahhütlü posta veya kargo ile gönderileceği gibi elden aynı adrese tutanak karşılığı teslim edilebilir. İadeli taahhütlü posta veya kargo ile müracaatlarda, ilan edilen teslim süresi için son gün; Karikatür içeren zarfın postaya verildiği değil, idare ’ye ulaştığı tarih kabul edilecek olup bu tarih 8 ŞUBAT 2023 ÇARŞAMBA günü mesai saatini geçmeyecektir. Postadaki veya teslimdeki gecikmelerden kesinlikle İpekyolu Belediyesi sorumlu olmayacaktır. Bu adrese gönderilmeyen veya teslim edilmeyen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Elden teslim edecek olan katılımcılar son teslim tarihi günün mesai saati bitimine kadar İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne (Hafiziye Mah. Kazım Karabekir Bulvarı Serdar 2. Sokak No: 3 İpekyolu/VAN ) adresindeki ilgili birime teslim edeceklerdir.

Diğer Hususlar

 • Seçici Kurulun sergilenmeye değer bulduğu karikatürler, İpekyolu Belediyesi belirleyeceği yerlerde sergileyebilecektir.
 • Ödül kazanan yarışmacıların ödüllerini almaya gelemedikleri takdirde tarafımıza ulaştırdıkları adreslerine kargo ile gönderim yapılacaktır. Hak sahibinin adresinde bulunamaması veya sair sebeplerle ödülünü almaması durumunda ödülü, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 6 (altı ) aylık zaman sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb. herhangi bir talebi olamaz.
  • Tüm katılımcıların katılım ile ilgili giderleri kendileri tarafından karşılanacaktır.
 • Katılımcı ödül alsın veya almasın karikatürlerin her türlü kullanım haklarından Karikatürün katılımcısının adı ve soyadı ile birlikte olmak şartı ile T.C. İPEKYOLU BELEDİYESİ ‘de yararlanabilecek, çeşitli sosyal ya da görsel her türlü medya, yazılı ve sözlü basın veya sair yayın organlarında afiş, ilan vs. yerlerde kullanabilecektir. Katılımcı yarışmaya katılarak bu durumu önceden kabul etmiş sayılacak, ayrıca bir kullanım, yararlanma, telif vs. ücret veya ödeme talep etmeyecektir.
 • Yarışmaya gönderilen karikatürler geri gönderilmeyecektir. Dereceye giren veya girmeyen karikatürler İpekyolu Belediyesi tarafından ticari amaçla olmamak kaydı ile kültürel veya sosyal amaçlı faaliyetlerde, organizasyonlarda, çalışmalarda kullanılabilecek veya yayınlanabilecektir.
 • Yarışma sonunda ödül kazanan, sergilenme ve albüme girmeye hak kazanan eserler üzerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21’inci maddesinde tanımlanan işleme, 22’nci maddesinde tanımlanan çoğaltma, 23’üncü maddesinde tanımlanan yayma, 24’üncü maddesinde tanımlanan temsil ve 25’inci maddesinde tanımlanan işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim mali hakları eser sahibi ile birlikte süresiz olarak İpekyolu Belediyesi’ne ait olacaktır. İpekyolu Belediyesi bu haklar çerçevesinde eseri, süresiz olarak, Ulusal ve Uluslararası, Türkçe veya diğer tüm dünya dillerinde, her türlü ortam ve her türlü materyal içeriğinde eser sahibinin ismini belirterek kullanabilecek ve kullandırabilecektir. İpekyolu Belediyesi, karikatürlerin başka amaçlar için kullanılmasına, hiçbir koşul altında izin vermez.
 • Sergilemeye değer görülen eserlere her ne sebeple olursa olsun herhangi bir ücret ödenmez. Ayrıca tüm katılımcılara “Katılım Sertifikası” verilecektir.
 • Çalışmalarını yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları önceden okumuş ve kabul ederek katılım sağlamış sayılır.

Yarışma İletişim

Santral: 444 7160 (dahili 3031 )

E-posta: Hafiziye Mah. Kazım Karabekir Bulvarı Serdar 2. Sokak No: 3 İpekyolu/VAN

Web adresi: www.ipekyolubel.bel.tr

İpekyolu Belediyesi “Kadına Şiddet’e Hayır” Konulu Karikatür Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: Notebook Bilgisayar
İkincilik Ödülü: Tablet Bilgisayar
Üçüncülük Ödülü: Akıllı Saat
Mansiyon Ödülü: Çizim Seti (5 Adet)

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 8 ŞUBAT 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi: 16 ŞUBAT 2023

İpekyolu Belediyesi “Kadına Şiddet’e Hayır” Konulu Karikatür Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.ipekyolu.bel.tr/haberler/kadina-siddete-hayir-konulu-karikatur-yarismasi/2905

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun 0verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.235 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap