Lise Öğrencilerine Yönelik İnsan Hakları Temalı TİHEK Resim Yarışması

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından 10 Aralık İnsan Hakları Günü münasebetiyle genç nesillerin bu alanda eser vermesi amaçlarıyla Lise Öğrencilerine Yönelik İnsan Hakları Temalı TİHEK Resim Yarışması düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

Lise Öğrencilerine Yönelik İnsan Hakları Temalı TİHEK Resim Yarışması

Düzenleyen:Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu
Kategori:Resim Yarışması, Tasarım Yarışması, Öğrenci Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:MEB’e bağlı devlet okulları veya özel okullarda lise düzeyinde öğrenim gören herkes.
Son Başvuru Tarihi:14 KASIM 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 15.000 ₺
İkincilik Ödülü: 10.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 7.500 ₺
İl Birincilerine: 1.000 ₺ (81 Adet)
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından 10 Aralık İnsan Hakları Günü münasebetiyle Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı tüm devlet okulları ve özel okullarda öğrenim gören lise öğrencilerine yönelik insan hakları temalı resim yarışması düzenlenecektir.

Resim Yarışması Başvuru Koşulları

  • MEB’e bağlı devlet okulları veya özel okullarda lise düzeyinde öğrenim gören herkes yarışmaya katılabilir.
  • Eserlerin ön yüzündeki resme zarar vermeden kâğıtların arka yüzüne öğrencinin adı ve soyadı, okulun adı, ili, sınıfı ve numarası, okul telefon iletişim bilgilerinin mutlaka yazılması gerekmektedir
  • Katılımcılar yarışmaya velisi tarafından imzalanmış, örneği şartname ilişiğinde verilen telif beyanı metni eklenmiş bir biçimde etkinliğe başvuruda bulunmalıdır. Öğrenciler yarışmaya yalnızca bir eser ile katılım sağlayabilir.
  • Yarışmacılar 25×35 veya 35×50 cm ölçütlerinde beyaz resim kağıdına yapılmış resimleriyle yarışmaya katılabilirler. Yarışmaya katılacak eserlerde teknik serbesttir (kolaj çalışması hariç kuru boya, suluboya, pastel boya vb. teknikler kullanılabilir.)
  • Eserler; çerçevesiz, paspartusuz olarak arkasına yarışmacının adı-soyadı ve iletişim bilgisi yazılı olduğu başvuru formu yapıştırılarak teslim edilmelidir. Başvuru tarihinden sonra gelen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Resimler katılımcı öğrenciler tarafından öğrencisi oldukları Okul Müdürlüklerine 31 Ekim 2022 tarihinden itibaren başlayacak şekilde 14 Kasım 2022 tarihine kadar teslim edilecektir. Öğrenciler için son başvuru tarihi 14 Kasım 2022 mesai bitimine kadardır.

Yarışma İletişim

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Birimi, Kocatepe Mahallesi Yüksel Cad. No:23 Kızılay 06420 Çankaya / ANKARA

Tel: 0 312 422 78 47, 0312 422 79 27, 0312 422 78 00

Faks : 0 312 422 78 99

E-posta: resimyarismasi@tihek.gov.tr

TİHEK Resim Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 15.000 ₺
İkincilik Ödülü: 10.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 7.500 ₺

Ayrıca illerde birinci seçilen eser sahiplerine 1.000 TL takdim edilecektir.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 14 KASIM 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi: 2022

Lise Öğrencilerine Yönelik İnsan Hakları Temalı TİHEK Resim Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.tihek.gov.tr/lise-ogrencilerine-yonelik-insan-haklari-temali-resim-yarismasi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap