Oksijenin Yurdu Ordu Fotoğrafçılar Maratonu

Ordu Valiliği himayelerinde, Ordu ilinin ve ilçelerinin doğal güzellikleri ile tarihi eserlerinin ve kültürel öğelerinin tanıtımının yapılmasına katkı sağlamak, görsel arşivini destekleyerek geleceğe miras bırakmak, Ordu ili ve ilçelerinde yaşayan insanların fotoğraf sanatı başta olmak üzere sanatsal faaliyetlere katılımını arttırmak ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulunmak amaçlarıyla Oksijenin Yurdu Ordu Fotoğrafçılar Maratonu düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Oksijenin Yurdu Ordu Fotoğrafçılar Maratonu

Düzenleyen:Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı,
Ordu il Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Şelaleler Şehri Ordu Medya Tanıtım
Kültür ve Turizm Derneği (SELORDER) ve Ordu Fotoğraf Sanatı Derneği
(OFSAD) işbirliğiyle; Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle.
Kategori:Fotoğraf Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgilenen 18 yaş ve üzeri herkes.
Son Başvuru Tarihi:11 EYLÜL 2022 Saat 17:00
Sonuç Açıklanma Tarihi:15 EYLÜL 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 10.000 ₺ + TFSF Altın Madalyası
İkincilik Ödülü: 7.500 ₺ + TFSF Gümüş Madalyası
Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺ + TFSF Bronz Madalyası
TFSF Mansiyon (En fazla 3 adet) Ödülü: 1.500 
Sergileme Ödülü: 500 ₺ (En fazla 30 Adet)
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışmanın Amacı ve Konusu

Yarışmanın konusu; Ordu ilinin doğal güzellikleri, tarihi eserleri, kültürel değerleri ve yaşam temalıdır.

Yarışmanın amacı; yeşilin ve mavinin bol oksijen ile buluştuğu Doğu Karadeniz’in giriş kapısı olan Ordu ilinin ve ilçelerinin doğal güzellikleri ile tarihi eserlerinin ve kültürel öğelerinin tanıtımının yapılmasına katkı sağlamak, görsel arşivini destekleyerek geleceğe miras bırakmak, Ordu ili ve ilçelerinde yaşayan insanların fotoğraf sanatı başta olmak üzere sanatsal faaliyetlere katılımını arttırmak ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Yarışma Organizasyonu

Yarışma organizasyonu; Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Ordu il Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Şelaleler Şehri Ordu Medya Tanıtım Kültür ve Turizm Derneği (SELORDER) ve Ordu Fotoğraf Sanatı Derneği (OFSAD) işbirliğiyle; Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile yapılacaktır.

Yarışma Kategori/Bölümleri

Yarışma; Dijital (Sayısal) renkli olmak üzere olarak tek kategoride yapılacaktır

Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları

Yarışmaya katılım ücretsizdir.

 • Yarışma; Seçici Kurul Üyeleri, yarışma sekretaryası ve TFSF Yarışma Temsilcileri ile birinci dereceden yakınları dışında, ülkemizde yerleşik amatör ve profesyonel 18 yaş üstü tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır. Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.
 • Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların 9-10-11 Eylül 2022 tarihleri arasında (kayıt yaptırdıktan sonra ve belirtilen saatler içinde), ORDU İLİ İÇERİSİNDE çekilmiş olması zorunludur.
 • Yarışma 9 Eylül 2022 Cuma günü Saat: 09:00’da başlayacak olup, 11 Eylül 2022 Pazar günü saat 23:00’a kadar devam edecektir. Kayıt merkezi yarışma boyunca saat 09:00 ile 17:00 saatleri arasında açık olup kayıtlar alınacaktır. Belirtilen saatten sonra kayıt işlemi yapılmayacaktır.
 • Kayıtlar,  Ordu  İl  Kültür  ve  Turizm  Müdürlüğünde  bulunan  kayıt  masasında  “Katılım Başvuru Formu” doldurularak yapılacaktır.
 • Kayıt sırasında fotoğraf makinesinin tarih güncellemesi ve bellek kartının sıfırlaması yapılır ve makinenin seri numarası alınır. Katılımcının T.C. kimlik kartı bulunması gereklidir. Fotoğrafçılar Maratonu, her yarışmacı için kayıt masasında yapılacak kayıt ve belirlenen bir görüntünün çekilmesi ile başlayacaktır. Bu fotoğraf, yarışmacı tarafından ödül törenine kadar saklanacak, gerektiğinde beyan edilecektir. Çekilen fotoğrafın exif bilgileri (çekildiği tarih ve saati) kayıt sırasında kaydedilecektir. Bir makine bir kişi adına kayıt yaptırılabilir, aynı makine ile ikinci bir kişinin başvurusu kabul edilmeyecektir. Birden fazla fotoğraf makinesi kullanımı durumunda her makine ile çekilen ilk fotoğrafın exif bilgilerinin kaydettirilmesi gerekecektir.
 • Katılımcılar yarışmaya en fazla 6 (altı) fotoğrafla katılabilir.
 • Yarışma belge niteliği taşıyacağından fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Basit düzeltme ve iyileştirme işlemleri; renk keskinlik toz alma gibi basit işlemler yapılması kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Bu konuda jürinin kanaati esastır.
 • Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan (kolaj) ve HDR (high dynamic range) ve cep telefonlarıyla çekilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • İnsanlı veya drone vb. insansız hava araçlarıyla yapılacak çekimler ve panoramik fotoğraflar kabul edilecektir. Bu çekimlerle alakalı tüm sorumluluk katılımcıya aittir.
 • Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.
 • Fotoğrafların üzerinde katılımcıya ait isim, imza, logo gibi işaretlemeler ve tarih olmayacak çerçeveleme yapılmayacak, kenarlarında boşluk olmayacaktır.
 • Yarışmacılar çekim yaptıkları yerin doğallığına zarar vermeden çekim yapacaklardır. Çekim yapılan yerin doğasına zarar veren senaryo kurgu vb. unsurların saptanması halinde yarışmacı yarışma dışı bırakılır.
 • Fotoğrafçılar Maratonu ve yarışmaya katılım için gelecek olan fotoğrafçılar giderlerini kendileri karşılayacaktır.
 • Yarışmacılar doğal bir ortamda yarıştıkları için her türlü doğal tehlikeye karşı gereken önlemleri bizzat kendileri almak zorundadır. Yarışma sırasında meydana gelebilecek olası her türlü kaza ve zarardan yarışmacılar bizzat kendileri sorumludur.
 • Düzenleyici kurumlar, ödül alan, sergilemeye değer bulunan ve satın alınan fotoğrafların yüksek çözünürlüklü halini katılımcıdan isteyebilir.
 • TFSF onaylı/patronajlı bir yarışmaya katılmakla yarışmacı TFSF üyesi dernek üyesi olsun veya olmasın yarışmaya katıldığı fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde TFSF kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır TFSF elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması fotoğraf makinesi ile çekilen RAW ve orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik TFSF ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı kural ihlali yaptığı gerekçesi ile TFSF tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.
 • Yarışmaya daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan TFSF onaylı başka herhangi bir yarışmada ödül alan ya da bu fotoğrafların deklanşör/kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kesilmesiyle oluşturulan veya renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Fotoğrafın, sergilenmiş veya yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez.
 • Kural ihlallerinde, “Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Ulusal / Uluslararası Fotoğraf Yarışması Düzenleme Ana Yönergesine Ek Yaptırımlar ve Kural İhlal uygulamaları Yönergesi (TFSF YG 02-D)” ndeki yaptırımlar uygulanır. Kural ihlali tespit edilen katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül iptal edilir; yeri boş bırakılır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmiş ise katılımcının ödülü aykırılığın tespit edildiği tarihten 7 (yedi) iş günü içerisinde düzenleyici kuruma iade edilir.
 • Yarışma sonuçları Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü web sitesi https://ordu.ktb.gov.tr/ ile TFSF’nin https://tfsfonayliyarismalar.org/ web sitelerinden duyurulacaktır. Ödül alan eserler TFSF’nin https://tfsfonayliyarismalar.org adresinden web sayfasında ve tüm paydaşların sosyal medya Facebook, Instagram, Twitter vb. hesaplarında yayınlanacak ve ayrıca TFSF yayını olan E-Almanak 2022 ’de yer alacaktır.
 • Yarışmaya kayıt yaptıran katılımcılar yarışma şartnamesini ve yarışma kurallarına uymayı peşinen kabul beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Şartnameye uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılacaktır.

Yayın-Telif (Kullanım) Hakları ve Diğer Koşullar

 • Katılımcı; dereceye giren, sergilenmeye hak kazanmış ve satın alınan fotoğrafların yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren gerek 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 21’inci maddesinde tanımlanan işleme, 22’nci maddesinde tanımlanan çoğaltma, 23’üncü maddesinde tanımlanan yayma, 24’üncü maddesinde tanımlanan temsil ve 25’inci maddesinde tanımlanan işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim mali hakları, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yer ve muhteva sınırı olmadan internet, görsel ve yazılı basın kanallarında düzenleyici kurumlar ve bünyesindeki bağlı kuruluşların tanıtılmasında ve yayınlarında isminin ve eser adının (Fotoğraf ile kolaj vb. grafik düzenlemeler yapılması durumunda ise eser sahibinin ismi kullanılamamaktadır) kullanılması şartıyla çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için düzenleyici kurumlara izin/muvafakat verdiğini kabul eder. Bu süre içinde eserlerin kullanım hakkı eser sahibi ile birlikte düzenleyici kurumlara ait olacaktır.
 • Bu şekilde kullanılan eserler için eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul beyan ve taahhüt eder.
 • Yarışmada ödül (derece, özel ödül, mansiyon ve sergileme) alan ve satın alma uygulanan fotoğrafların yayın, kullanım ve sergileme hakkı eser sahipleriyle birlikte düzenleyici kurumlara ait olacaktır. Eserin kullanım hakkı üçüncü bir kişi ya da kuruma satılamaz/devredilemez. Bu eserler düzenleyici kurumların arşivinde saklanacaktır.
 • Katılımcı, yarışma için gönderdiği / yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu, kendisi tarafından çekildiğini ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Başkasına ait görüntülerin, olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 • Eser Sahibi, eserin kendi özgün eseri olduğunu, üçüncü şahısların bu eser üzerinde herhangi bir hakları bulunmadığını, eseri üzerindeki hakları daha önceden devretmediğini, üçüncü şahıslarca aksi bir talepte bulunulması halinde eser sahibinin kendisinin hukuken sorumlu olduğunu beyan, kabul ve garanti eder.
 • Fotoğraflarda nesne olarak kullanılmış olan mimari yapı, sanat eseri, insan yüzü vb. unsurların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına yönelik izinlerin alındığı kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
 • Fotoğrafçılar Maratonu sonucunda ödül derece ve mansiyon alamayan ve sergilenmeye hak kazanamamış fotoğraflardan biri veya birkaç tanesi düzenleyici kurumlar tarafından gerek görüldüğü takdirde fotoğraf sahibine sergileme bedeli kadar bir satın alma bedelinin ödenmesi kaydı ile satın alınarak ilgili kurumların fotoğraf arşivine kazandırılacaktır ve bu fotoğraflar için de yukarıda belirtilen hak ve koşullar geçerli olacaktır.
 • Yarışmada ödül derece mansiyon ve sergileme alamayan ve satın alma uygulanmayan fotoğraflar 90 (doksan) gün sonra otomatik olarak silinecektir.
 • Ödül alan, sergilemeye değer bulunan ve satın alınan fotoğraflar düzenleyici kurumların web sitelerinde, tfsfonayliyarismalar.org web sitesinde aynı zamanda düzenleyici kurumlar ile TFSF’ye ait Sosyal Medya (Facebook, Twitter, Instagram vb.) hesaplarında tanıtım amaçlı ve yarışmanın amacına uygun biçimde yayınlanacaktır. Ayrıca ödül alan fotoğraflar TFSF yayını E-Almanak 2022 ile düzenleyici kurumların yayınlarında, sosyal medya hesaplarında, web sitelerinde ve afiş/billboard/raket olarak da kullanılabilecektir.
 • Katılımcılar “Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü”ndeki kayıt masasına kayıt yaptırması ile yarışma koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname yarışmacının yarışma fotoğraflarını teslim etmesiyle yürürlüğe girer. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Diğer Hususlar

 • Fotoğraflar jüriye tümüyle karartılabilir bir salonda; 3840 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü bir projeksiyon makinesi ile en az 1, en fazla 2.5 m diyagonal uzunlukta bir ekranda veya ultra HD 4K 3840 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü 42/55 inç’lik bir LCD monitörde, katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmaksızın, kodlanmış olarak sunulacaktır.
 • Yarışmanın ödülleri, yarışma başvuru onay bedeli, seçici kurul üyeleri huzur hakkı ve TFSF yarışma temsilcisi yol, konaklama ve yemek giderleri düzenleyici kurumlar tarafından karşılanacaktır. Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına düzenleyici kurumlar tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve düzenleyici kurumların istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, sonuç bildirim tarihinden itibaren 1 (bir) yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb. herhangi bir talebi olamaz.
 • Düzenleyici kurumlar, e-posta, ödül ve dijital katalog gönderimi konusunda elinden geldiğince titiz davranır, ancak ödül ve katalog gönderim sırasında doğabilecek hasarlardan sorumlu tutulamaz. Katılımcılar, yarışma başvurusu sırasında kullandıkları adreslerin bu şekilde yapılacak her türlü teslimata esas yasal ikametgâh adresleri olduğunu kabul ederler. Katılımcıların adresleri yanlış bildirmesinden kaynaklanan konularda düzenleyici kurumlar hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
 • Dereceye giren, sergileme alan ve satın almaya değer görülen eserler düzenleyici kurumlar tarafından bir “Albüm Kitap” olarak hazırlanması halinde, bu kitaptan tüm katılımcılara, TFSF’ye, Balıkesir M. Emin Tan Fotoğraf Kitaplığı’na ve fotoğraf sanatı derneklerine birer adet gönderilecektir.
 • Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda düzenleyici kurum, Jüri ve “Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Ulusal / Uluslararası Fotoğraf Yarışması Düzenleme Ana Yönergesi” ile TFSF Yönetim Kurulunun kararları geçerlidir.
 • Oksijenin Yurdu Ordu Fotoğraf Maratonu’na katılım için gelecek olan fotoğrafçılar, konaklama, ulaşım ve yemek gibi her türlü giderlerini kendileri karşılayacaktır.

Eserlerin İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi

 • Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.
 • Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.
 • İlgili sayfaya fotoğrafları yükleyebilmek için önce üye olunması gerekmektedir. Üyeliğin kesinleşmesi üye olunduktan sonra sistemden e-posta adresinize gelecek aktivasyon linkinin tıklanması ile olacaktır. Daha önce üye olanlar eski kullanıcı adı ve şifrelerini kullanacaklardır.
 • Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.
 • Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.
 • Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 72-300 DPI çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.
 • Fotoğraflar sisteme yüklenirken açılan formda her fotoğraf için “Fotoğraf Adı”,“Çekildiği Yer” ve “Çekildiği Tarih” bilgisi yazılmalıdır. Bu bilgiler katılımcının beyanı olarak esas alınır. Yanlış beyan kural ihlali sayılır.
 • İnternet  üzerinden  üye  olma  veya  yarışmaya  katılma  aşamasında  sistemden  veya

kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/sss/kategori/yarisma-katilim-tr adresindeki sıkça sorulan sorular incelenmeli çözüm bulunamıyorsa https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/iletisim adresindeki iletişim formu kullanılarak sorun hakkında detaylı bilgi verilmesi gerekmektedir. Bu iletişim formu yalnızca olası sorunların çözümüne yönelik kullanılmalıdır. İletişim formu üzerinden fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılım sağlandığı anlamına gelmez.

 • TFSF sistemine yüklenen fotoğrafların exif bilgileri (dpi, piksel bilgileri, fotoğrafın çekildiği tarih, kullanılan makina gibi) bozulmamış olmalıdır. Aksi halde sistemde yaşanacak problemlerden TFSF ve düzenleyici kurum(lar) sorumlu değildir.
 • Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için düzenleyici kurumlar sorumlu olmayacaktır.

Seçici Kurul

●  Ahmet YEŞİLÇİCEK – DOKA Basın ve Halka İlişkiler Sorumlusu

●  Ata Yakup KAPTAN – Prof. Öğr. Üyesi – Fotoğraf Sanatçısı

●  Atanur SEVİM – Öğr. Gör. – Fotoğraf Sanatçısı

●  Aytaç ÖZMUTLU – Doç. Öğr. Üyesi – Fotoğraf Sanatçısı

●  Burak KURT – OFSAD Başkanı – Fotoğraf Sanatçısı

●  Güngör ÇINAR – ATAFOD Başkanı- Fotoğraf Sanatçısı

●  Mehmet YILMAZ – Prof. Öğr. Üyesi – Fotoğraf Sanatçısı

*Seçici Kurul en az 5 (beş) üyesinin bir araya gelmesi ile toplanır ve yarışma sonrasında değerlendirme tutanağı hazırlanır. Toplantı tarihinde 5 (beş) seçici kurul üyesinin bir araya gelememesi durumunda toplantı ve sonuç duyurusu bir hafta ertelenir.

**Jüri değerlendirmesi iki turlu, ilk turu TFSF kurallarına uygun olarak ONLINE PUANLAMA olarak, final turu yüz yüze yapılacaktır. COVID-19 salgını şartları gereği Seçici Kurul Üyelerinin bir araya gelmesinin mümkün olmaması durumunda, final turu ZOOM Meeting yöntemiyle ONLINE yapılacaktır

TFSF Yarışma Temsilcisi: Sertaç ÖZMUTLU

Yarışma sürecinde ve salonda TFSF Yarışma Temsilcisi bulunacaktır.

Yarışma İletişim

Adı ve Soyadı: Yalçın Selim GÜNDOĞDU

İrtibat Tel: 0506 110 5172

E-posta Adresi: selim.gundogdu@ktb.gov.tr

Adı ve Soyadı: Ahmet Şamil SÜMER

İrtibat Tel: 0539 355 4376

E-posta Adresi: ahmetsamil.sumer@doka.org.tr

Oksijenin Yurdu Ordu Fotoğrafçılar Maratonu Ödülleri

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺ + TFSF Altın Madalyası
İkincilik Ödülü: 7.500 ₺ + TFSF Gümüş Madalyası
Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺ + TFSF Bronz Madalyası
TFSF Mansiyon (En fazla 3 adet) Ödülü: 1.500 
Sergileme Ödülü: 500 ₺ (En fazla 30 Adet)

Ödül ve sergileme dışında düzenleyici kurumlar yarışmaya gönderilen fotoğraflardan en az sergileme bedeli karşılığı satın alabilir.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru (Kayıt) Tarihi: 11 Eylül 2022 17:00

En Son Fotoğraf Yükleme Tarihi: 11 Eylül 2022 23:00

Jüri Toplantı Tarihi: 14 Eylül 2022

Sonuç Bildirim Tarihi: 15 Eylül 2022

Sergi ve Ödül Töreni Yer ve Saat: 16-17-18 Eylül 2022 tarihlerinden biri olmak kaydıyla daha sonra duyurulacaktır.                  

Oksijenin Yurdu Ordu Fotoğrafçılar Maratonu Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/yarisma/detay/oksijenin-yurdu-ordu-fotografcilar-maratonu-tr

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.235 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap