Prof. Dr. Fuat Sezgin’in Bilim Dünyasına Katkıları Konulu Resim Yarışması

Prof. Dr. Fuat Sezgin İlkokulu Müdürlüğü tarafından, gençlerin bilim insanı Prof. Dr. Fuat Sezgin’i tanıması, öğrencileri küçük yaşlarda ilime ve bilime sevk etme ve gençlerin duygu, düşünce ve hayallerini resim ile ifade etmelerini teşvik etmek amaçlarıyla Prof. Dr. Fuat Sezgin’in Bilim Dünyasına Katkıları Konulu Resim Yarışması düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

Prof. Dr. Fuat Sezgin’in Bilim Dünyasına Katkıları Konulu Resim Yarışması

Düzenleyen:Prof. Dr. Fuat Sezgin İlkokulu Müdürlüğü
Kategori:Tasarım Yarışması, Resim Yarışması, İlkokul Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Türkiye genelindeki resmi ve özel olmak üzere ilkokullarda öğrenim
gören bütün öğrenciler.
Son Başvuru Tarihi:17 ŞUBAT 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:21 ŞUBAT 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: Tablet + Boya Seti
İkincilik Ödülü: Akıllı Saat + Boya Seti
Üçüncülük Ödülü: Lego Seti + Boya Seti
Mansiyon Ödülü: Sanat Proje Çantası + Boya Seti
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışmanın Konusu

Prof. Dr. Fuat Sezgin’in yaşamı, bilim insanı olarak çalışmaları, hayata ve bilime olan bakışı, ülkemiz için önemi vb. konularından herhangi birisi ile ilgili çalışmanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yarışmanın Amacı

“Prof. Dr. Fuat Sezgin’ İn Bilim Dünyasına Katkıları” isimli yarışma ile ilkokul öğrencilerimizin resimleri ile

 • Prof. Dr. Fuat Sezgin’i tanıma ve tanıtma,
 • Öğrencileri küçük yaşlarda ilime ve bilime sevk etme,
 • Ülkemizin zenginliklerinden faydalanarak duygu, düşünce ve hayallerin resim ile ifade edilmesini sağlamaktır.

Yarışmanın Kapsamı

Resim yarışmasına Türkiye genelindeki resmi ve özel olmak üzere ilkokullarda öğrenim gören bütün öğrenciler katılabilecektir.

Resim Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere, politika belgelerine, 24.3.2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 20.6.2012 tarihli ve 6331 sayılı iş Sağlığı ve Güvenliği başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata uygun olarak yapılacaktır.
 • Etkinlik ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden düzenlenecektir.
 • Katılım, gönüllülük esasına göre yapılacaktır.
 • Resimler 35x50cm ölçülerindeki resim kâğıdına yapılacaktır.
 • Her türlü resim tekniği ve boya malzemesi kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, yağlıboya, kuru boya, guaj vb.)
 • Yarışmada 1, 2. ve 3. olan öğrencilerimize ödül verilecektir. Ayrıca komisyon tarafından 1 öğrenciye mansiyon ödülü verilecektir.
 • Eserin ön yüzüne eser sahibiyle ilgili hiçbir bilgi yazılmayacak; arka yüzüne sırasıyla AD, SOYAD, OKUL SINIF, NUMARA bilgileri yazılacaktır.
 • Öğrenciler yarışmaya sadece bir resim ile başvuru yapacaktır.
 •  Katılımcı velileri, öğrencinin yarışmaya katılmasında ve eserinin farklı etkinlik, video vb. ortamlarda kullanılmasında onayının olduğuna dair ekte belirtilen formu elle doldurup başvuru esnasında eserin arka kısmına yapıştıracaklardır. Veli izin yazısı gönderilmeyen başvurular geçersiz sayılacaktır.
 • Yarışmaya katılım aşamasında başvuru yapan engelli yarışmacıların başvuru formunda durumlarını beyan etmeleri durumunda kayıt veya ödül töreni sürecinde ihtiyaç duyulması halinde muhtemel yardım imkânları sağlanacaktır.
 • Katılımcı, başvuru için gönderdiği resmin, başvuruyu yaptığı andan itibaren eserin tüm hakkını Prof. Dr. Fuat Sezgin İlkokuluna devretmiş sayılır, hiçbir hak talebinde bulunamaz.
 • Katılımcı yarışmaya başvurduğu andan itibaren eserin kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır. Kendisine ait olmadığı ve başka yerde kullanıldığı anlaşılan eserler yarışmaya katılma hakkını kaybedecektir.
 • Bilgileri eksik veya yanlış gönderilmiş eserler komisyon tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Ödül almaya hak kazanan resimlerin değerlendirmesinde; yarışmanın konusuna uygun, özgün, 35*50 cm boyutunda, serbest boyama tekniği kullanılarak resim kâğıdına çizilmiş olmasına dikkat edilecektir.
 • Eserler, eser sahipleri tarafından siyah fon kartona paspartulu biçimde hazırlanarak teslim edilecektir. Paspartusuz eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yırtık, katlanmış, buruşuk eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 •  Gönderilen resimler oluşturulacak komisyon vasıtasıyla Prof. Dr. Fuat Sezgin İlkokulunda değerlendirilecek, 1. 2. ve 3. olan eserler ile mansiyon ödüllü alan eser Prof. Dr. Fuat Sezgin İlkokulu tarafından 21.02.2022 Pazartesi günü okul web sitesinde ilan edilecektir.
 • Kazanan öğrencilerin ödülleri Prof. Dr. Fuat Sezgin İlkokulu Müdürlüğü tarafından kendilerine takdim edilecektir. İl dışından katılım gösteren katılımcılara ödülleri kargo yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Derece ilanından itibaren 1 hafta (7 Gün) süre ile yarışma sonuçlarına itiraz hakkı vardır.
 • Öğrencilerden yarışmaya katılımlarında, velisinin yazılı ve imzalı olarak doldurduğu EK-l ve Ek-2 formu ile katılımcı tarafından gönderilen eserin aslı alınacaktır.
 • Eserler, Ek 1 ve Ek2, eserle birlikte aynı zarfın içinde Prof. Dr. Fuat Sezgin İlkokuluna kargo yoluyla ya da elden teslim edilecektir. Kargo ücreti gönderici tarafından karşılanacaktır.

Yarışma İletişim ve Adres

Fırat Mah. 584. Sok No: 5 Kayapınar/DİYARBAKIR Posta Kodu:21070

* Yarışmaya başvuran yarışmacılar yarışma hakkındaki bilgilendirmeleri Prof. Dr. Fuat Sezgin İlkokulu web sitesinden takip edebilirler.

http://profdrfuatsezginilkokulu.meb.k12.tr

* Yarışma ile ilgili her türlü yazışma ve bilgi almak için aşağıdaki adres ve telefon numarası kullanılacaktır.

Prof. Dr. Fuat Sezgin İlkokulu Adres: Fırat Mah. 584. Sok. Noÿ5 Kayapınar/DİYARBAKIR

Posta Kodu:21070

Telefon: 04125025989

http://profdrfuatsezginilkokulu.meb.k12.tr

Prof. Dr. Fuat Sezgin’in Bilim Dünyasına Katkıları Konulu Resim Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: Tablet + Boya Seti
İkincilik Ödülü: Akıllı Saat + Boya Seti
Üçüncülük Ödülü: Lego Seti + Boya Seti
Mansiyon Ödülü: Sanat Proje Çantası + Boya Seti

Yarışma Takvimi

Başvuru Tarihleri: 7 – 17 ŞUBAT 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi: 21 ŞUBAT 2022

Ödül Töreni Tarihi: 28 ŞUBAT 2022

Prof. Dr. Fuat Sezgin’in Bilim Dünyasına Katkıları Konulu Resim Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://profdrfuatsezginilkokulu.meb.k12.tr/icerikler/okulumuzun-duzenledigi-prof-dr-fuat-sezginin-bilim-dunyasina-katkilari-konulu-ulusal-resim-yarismasi_12311550.html#

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.236 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap