“Ramazan Kareleri” Fotoğraf Yarışması

926

Yeni Dünya Vakfı tarafından, Ramazan ayında kardeşlik, paylaşma, arınma, empati, aile, muhabbet, ibadet vb. duyguları öne çıkarmak ve fotoğraf aracılığıyla Ramazan’ın ruhunu geniş kitlelere ulaşımı sağlamak amaçlarıyla “Ramazan Kareleri” Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

“Ramazan Kareleri” Fotoğraf Yarışması

Düzenleyen:Yeni Dünya Vakfı
Kategori:Fotoğraf Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:18-28 yaş arası tüm öğrenciler.
Son Başvuru Tarihi:1 MAYIS 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:10 MAYIS 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 2.000₺ + Tablet
İkincilik Ödülü: 1.500₺ + Tablet
Üçüncülük Ödülü: 1.000₺ +Tablet
Mansiyon Ödülü: Tablet (5 Kişiye)

Konu ve Amaç

Ramazan’a anlam katan kardeşlik, paylaşma, arınma, empati, aile, muhabbet, ibadet vb. duyguları öne çıkarmak amaçlanmıştır. Bu anlar, ifadenin görsel dilini kullanarak insanları farkındalığa sevk etmeyi ve fotoğraf aracılığıyla Ramazan’ın ruhunu geniş kitlelere ulaşımı sağlanacaktır.

Yarışmanın Organizasyonu

Ramazan Kareleri”, fotoğraf yarışması Yeni Dünya Vakfı tarafından düzenlenmektedir ve yürütücülüğü de Yeni Dünya Vakfı tarafından gerçekleştirilecektir.

Kategori ve Bölümler

Yarışma, Sayısal (Dijital) kategoride; Renkli veya Siyah-Beyaz Fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür. Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir. Ödüller bu tek kategori üzerinden değerlendirme yapılarak verilecektir.

Yarışmada Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı (ATF) ve profesyonel makine ile çekilen eserler yer alacaktır.

Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışma 18-28 yaş arası tüm öğrencilere açıktır.
 • Yarışma, konuya ilgi duyan tüm amatör veya profesyonel katılımcılara (Seçici Kurul dışında) açıktır.
 • Yarışma tüm Türkiye’den başvurulara açıktır.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Her katılımcı bir eserle yarışmaya katılabilir.
 • Daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış fotoğraflar yarışmaya katılamaz.
 • Daha önce başka yerlerde çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir ve bu durumdan oluşan zararlardan katılımcı sorumlu olacaktır. (Durumun tespiti halinde katılımcı ödüle hak kazanamaz)
 • Yarışmanın sınırları 2022 Ramazanı için geçerlidir. Bu yılda çekilmiş fotoğraflar kabul edilecektir.
 • Fotoğraflarda makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir. Fotoğrafın özünü değiştiren uygulamalar ve/veya kolaj kabul edilmeyecektir. İstenen ölçülere uymak şartı ile yeni kadrajlama yapılabilir. Bu konuda jürinin kanaati esastır. Gerek duyulduğunda fotoğrafların ham halleri yarışmacıdan talep edilir. Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların sahipleri hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
 • Yarışmaya katılacak sayısal fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, Yüklenecek fotoğraflar 2Mb’tan küçük olmamalı, 8Mb’ı da geçmemelidir. Fotoğraflar yatay veya dikey formatta olmadır.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder.
 • Fotoğraf üzerinde tarih, isim, logo vb gibi işaretler bulunmamalıdır. Kenar boşluğu ve paspartu olmamalıdır.
 • Şartnamede yer almayan ve ihtilaflı durumlarda Seçici Kurul kararları geçerlidir.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır ve hukuki işlemler uygulanır.
 • Yarışmada dereceye giremeyen eserlerin Genç Dünya Dergisinde yayınlanmak üzere değerlendirilebilir.
 • Katılımcı, yarışma için gönderdiği tüm fotoğraflarının Yeni Dünya Vakfı yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince gönderdiği tüm fotoğrafların çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Yeni Dünya Vakfı’na izin/muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Gönderilen eserlerin kullanım hakları Yeni Dünya Vakfı’na ait olacaktır.
 • Şartnamede yer almayan ve ihtilaflı durumlarda Seçici Kurul kararları geçerlidir.

Yarışma Başvuru Şekli

Katılmak için yarisma@yenidunyavakfi.org adresine “Ramazan Kareleri” başlığı ile fotoğrafınızı gönderebilirsiniz.

Not: Maile İsim Soyisim ve telefon numarası yazmayı unutmayınız.

Seçici Kurul

Yeni Dünya Vakfı tarafından daha sonra en az 5 kişi olmak üzere belirlenecektir.

“Ramazan Kareleri” Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 2.000₺ + Tablet
İkincilik Ödülü: 1.500₺ + Tablet
Üçüncülük Ödülü: 1.000₺ +Tablet
Mansiyon Ödülü: Tablet (5 Kişiye)

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 1 MAYIS 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi: 10 MAYIS 2022

Ödül Töreni: 21 MAYIS 2022

“Ramazan Kareleri” Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://yenidunyavakfi.org/haberler/ramazan-kareleri-fotograf-yarismasi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

close

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 1.643 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap