Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması 2022

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi tarafından, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sas) hayatının gençler tarafından daha iyi okunarak anlaşılması; ahlaklı, milleti için çalışan, ailesini, eşini dostunu önemseyen bireyler yetişmesini teşvik etmek amaçlarıyla Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması 2022 düzenleniyor. Ödüllü siyer yarışması başvuruları devam ediyor.

Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması 2022

Düzenleyen:Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi
Kategori:Siyer Yarışması, Edebiyat Yarışmaları, Kültür -Sanat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Örgün eğitim ve açıktan eğitim gören üst yaş sınırı 19,
alt sınırı 13 olan öğrenciler.
Son Başvuru Tarihi:4 ARALIK 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:31 ARALIK 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 10.000 ₺
İkincilik Ödülü: 8.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 7.000 ₺
Dördüncülük Ödülü: 6.000 ₺
Beşincilik Ödülü: 5.000 ₺

Yarışma Hakkında

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi, tüm Türkiye genelindeki bütün lise öğrencilerine yönelik “Ahmet Cevdet Paşa’nın — Hz. Muhammed (sas)” isimli kitabı üzerinden Peygamber Efendimizin hayatıyla ilgili 17 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 11.00 de tek oturumda yüz yüze olarak Siyer-i Nebi yarışması yapılacak ve dereceye girenleri ödüllendirilecektir.

Siyer Yarışması Amacı

“İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır” inancı ile çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneği, ülkemizin il, ilçe, belde ve mahallelerinde kurduğu şube, temsilcilik ve bürolarla, bunların yanı sıra diğer müessese ve faaliyetlerle ülkemiz gençliğinin beraberlik ve kardeşliğinin öncüsü olmuştur. Derneğimiz, gençliğimizin ahlaki yoksunluktan dolayı her geçen gün uçuruma sürüklendiğini; alkol, uyuşturucu kullanımında, suç işleme oranlarında istatistiki olarak büyük bir artış olduğunu gözlemlemektedir. Bu nedenlerden dolayı Anadolu Gençlik Demeği Genel Merkezi olarak bizler, değerler eğitiminin uygulanmaya konulduğu bir süreçte aziz milletimiz için en büyük değer ve örnek model olarak olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sas) hayatının gençler tarafından daha iyi okunarak anlaşılması gerektiğine inanıyoruz. Buna bağlı olarak ülkemiz sınırlarında bulunan bütün liseli öğrencilerimize yönelik Siyer-i Nebi yarışması hazırlamaya karar verdik. Yapılan bu çalışmalar sonucunda ahlaklı, milleti için çalışan, ailesini, eşini dostunu önemseyen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Yarışma Hedef Kitlesi

Siyer-i Nebi bilgi yarışması ile hedeflenen kitle, il ve ilçelerdeki liselerde okuyan öğrencilerdir.

Siyer Yarışması Genel Bilgi ve Kurallar

 • Siyer-i Nebi Yarışması başvuruları sadece www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacaktır.
 • Sınavda herhangi bir ücret kesinlikle alınmayacaktır.
 • Siyer-i Nebi Yarışma soruları liselerde AGD tarafından yayınlanan “Ahmet Cevdet Paşa’nın — Hz. Muhammed (sas)” isimli kitaplarından hazırlanacaktır.
 • Siyer-i Nebi Yarışması Liselerde okuyan öğrenciler için 120 dakika ve 80 sorudan çoktan seçmeli olarak yapılacaktır. Sorular alanında uzman kişilerden oluşan komisyon tarafından hazırlanacaktır. Engelli bireylere yarışmada talepleri doğrultusunda gereken tedbir, destek ve yardım sağlanacaktır.
 • Öğrenciler, Siyer-i Nebi Yarışması Sınav Giriş Belgelerini www.efendimizinizinde.com adresinden alabileceklerdir.
 • Öğrenciler 31 Aralık 2022 tarihinde www.efendimizinizinde.com adresinden Sonuç Açıklama Sistemine girerek sınav sonuçlarını öğrenebileceklerdir.
 • Siyer-i Nebi Yarışması sonuçlarına itirazlar sınav sonuçlarının ilanından sonraki 5 gün içerisinde www.efendimizinizinde.com adresinden yapılabilir.

Siyer-İ Nebi Yarışması Başvuru Koşulları

Siyer-i Nebi Yarışmasına sadece örgün eğitim ve açıktan eğitim gören üst yaş sınırı 19, alt sınırı 13 olan (17.12.2009 – 17.12.2003 arası doğumlu olanlar), her sınıftaki lise öğrencisi erkek ve kızlar katılabilir.

Başvuru İşlemleri

Siyer-i Nebi Yarışmasına girmek isteyen öğrenciler kayıt tarihleri arasında www.efendimizinizinde.com adresine girerek başvurularını yapabilirler,

Öğrenciler başvurularını, kayıt tarihinin son günü 4 Aralık 2022 saat 23:59 a kadar yapabileceklerdir.

Başvurular sadece elektronik ortamdan yapılabilecektir.

Elektronik ortamda başvuru yapıldıktan sonra ekleme / değişiklik / düzeltme yapılamaz. Bundan dolayı yaşanabilecek her türlü sıkıntıda bulunduğu ilin veya ilçenin AGD Şubesi ile irtibata geçilmelidir.

Siyer Yarışması Başvuru Formu

Siyer-i Nebi Başvuru Formundaki alanların doldurulmasına ilişkin açıklamalar sırasıyla ve aynı başlıklar kullanılarak aşağıda verilmiştir. Aday kişisel bilgilerini Ek-1 açık rıza onay belgesi ve Ek-2 veli izin belgesi belirterek açık rızası ile paylaşacaktır. İnternet üzerinden Başvuru Formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması adayın sorumluluğundadır. Kimlikle ilgili bilgi alanlarına, adayın nüfus cüzdanında yer alan bilgiler değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan yazılacaktır. Siyer-i Nebi Başvuru Formundaki bilgilerin gerçeğe uygun olmasından öğrenci sorumludur. Başvuru formunu yanlış dolduran öğrenciler bulunduğu ilin veya ilçenin AGD Şubesi ile irtibata geçerek ekleme / düzeltme / değişiklik işlemlerini kayıt tarihleri arasında yapmalıdırlar. Kayıt tarihleri dışında ekleme / düzeltme / değişiklik işlemleri yapılmayacaktır. Aksi takdirde eksik veya yanlış bilgilerden öğrencilerin yararına doğacak sonuçlar geçersiz sayılır, zararına olacak sonuçlar düzeltilmez. Adayın, yazdığı bilgilerdeki eksiklik ve yanlışlardan doğacak sonuçlarla ilgili itirazları dikkate alınmaz. Yanlış bilgi verildiğinin tespiti hâlinde, adayların sınav sonuçlarına ilişkin bütün hakları geçersiz sayılır.

Başvuru Formunda İstenecek Bilgiler

 • Adı ve Soyadı (kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
 • Doğum Tarihi (Gün/Ay/Yıl) (kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
 • Doğum Yeri (İl/İlçe) (kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
 • Cinsiyet (kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
 • Okul Türü (kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
 • Okulu (kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
 • Okulun Bulunduğu İVİlçe (kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
 • Sınıf (kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
 • Veli Cep Telefonu (kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
 • Cep Telefonu (kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
 • E-posta adresi (kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla)

NOT: Sınava kayıt olan öğrencilerin bilgileri sonuç öğrenme ve sıralamada kullanılacağı için, kişinin ve/veya velisinin açık rızası olmak kaydıyla alınmaktadır. Yukarıda istenilen bilgiler hiçbir şekil ve surette üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

NOT: Ekleme / Düzeltme / Değişiklik işlemleri Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez ve Şubeleri tarafından kayıt tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihi dışında hiçbir işlem düzeltilmeyecektir.

Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması 2022 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺
İkincilik Ödülü: 8.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 7.000 ₺
Dördüncülük Ödülü: 6.000 ₺
Beşincilik Ödülü: 5.000 ₺

Siyer-i Nebi Yarışmasında ödüllendirmeler her bir kategori ayrı olmak üzere Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi tarafından yapılacaktır. Sınava giren öğrencilerin puanı hem il bazında hem de Türkiye bazında değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Yarışmada verilecek ödüllerin mali kaynağı AGD Genel Merkez banka hesaplarından karşılanacaktır.

Siyer-i Nebi Yarışması para ödülleri öğrencilere ve velilerine AGD’nin resmi banka hesapları üzerinden gönderilecektir.

NOT: Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilerin puanları eşit olması durumunda, sıralamada ay, gün ve yıl olarak yaşı küçük olan yarışmacının puanı dikkate alınacaktır.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 4 ARALIK 2022

Sınav Tarihi: 17 ARALIK 2022

Sınav Sonuçlarını Açıklama Tarihi: 31 ARALIK 2022

Sınav Sonuçlarına İtiraz Tarihleri: 31 ARALIK 2022 — 5 OCAK 2023

Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması 2022 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.efendimizinizinde.com/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun 0verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.215 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap