Solve for Tomorrow Yarışması 2022

Habitat Derneği ve Samsung tarafından, Solve for Tomorrow (Yarın İçin Çözümler) Projesi kapsamında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarına olan ilgiyi artırmak ve öğrencilerin tasarladığı teknolojik çözümlerin toplumun ve çevrenin gelişimine pozitif katkı sağlamasına imkan sunmak amaçlarıyla Solve for Tomorrow Yarışması düzenleniyor. Ödüllü öğrenci yarışması başvuruları devam ediyor.

Solve for Tomorrow Yarışması 2022

Düzenleyen:Habitat Derneği ve Samsung
Kategori:Proje Yarışmaları, Girişimcilik Yarışması, Fikir Yarışmaları,
Tasarım Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:8, 9, 10, 11 ve 12. Sınıf öğrencileri.
Son Başvuru Tarihi:15 OCAK 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi:2023
Ödüller:Birincilik Ödülü: 30.000 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki
İkincilik Ödülü: 25.000 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü: 20.000 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Habitat Derneği ve Samsung tarafından yürütülen Solve for Tomorrow (Yarın İçin Çözümler) Projesi kapsamında düzenlenecek olan yarışmaya katıl, geleceğin dünyasına fikirlerinle damga vur!

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarına olan ilgiyi artırmayı amaçlayan Solve for Tomorrow kapsamında düzenlenen yarışma, 8-12. sınıftaki öğrencilerin tasarladığı teknolojik çözümlerin toplumun ve çevrenin gelişimine sağladığı pozitif etkiyi gösteren benzersiz bir öğrenme fırsatı sunmaktadır.

Yarışma Konuları ve Yarışmacılardan Beklenenler

Yarışma katılımcılarından STEM’i (STEM; fen, teknoloji, matematik ve mühendislik alanların iç içe geçerek kullanıldığı, müfredatlar arası bir yaklaşım olup öğrencilerin fen ve matematik derslerinde öğrendiklerini günlük hayatta mühendislik ve teknoloji ile birlikte kullanmasını amaçlar) aktif ve etkin bir şekilde kullanmaları beklenmektedir. Yarışmaya katılmak isteyen katılımcılar aşağıda başlıklar özelinde projeler geliştirmelidir:

  • Temiz ve Erişilebilir Enerji Üretimi ve Tüketimi 
  • Akıllı ve Sürdürülebilir Şehir Uygulamaları 
  • Atık Yönetimi ve Bilinçli Tüketim 
  • İklim Eylemi (Karasal ve Sudaki Yaşamın Korunması) 

Yarışma Aşamaları

Solve for Tomorrow yarışması 3 aşamadan oluşmaktadır. Birinci turu geçerek ikinci tura kalan ekipler mentorluk desteği alacaklardır.  Finale kalan ekiplere ise projelerine destek olmak amacı ile uzman mentor desteği ve “Etkili Sunum Teknikleri” eğitim desteği alacaklardır. 

Yarışma Kapsamı

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanında projeler üreterek, toplumun gelişimine fayda sağlamak isteyen 8-12. sınıflardaki tüm öğrenciler ekiplerini oluşturarak yarışmaya katılabilir.

Solve for Tomorrow Yarışması 2022 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 30.000 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki
İkincilik Ödülü: 25.000 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü: 20.000 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 15 OCAK 2023

Sonuç Açıklanma Tarihi: 2023

Solve for Tomorrow Yarışması 2022 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://habitatdernegi.org/blog/solve-for-tomorrow-yarismasi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.244 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap