Türk Dişhekimleri Birliği “100. Yıl Genç Araştırmacı Teşvik Ödülü”

Türk Dişhekimleri Birliği, dişhekimliği ve dişhekimliği ile ilişkili bir alanda/ alanlarda başarılı araştırma yapan genç araştırmacıları teşvik etmek, bu araştırmalara ve araştırmacılara Türk Dişhekimleri Birliği kongreleri sırasında görünürlük kazandırmak ve başarılarını ödüllendirmek amaçlarıyla Türk Dişhekimleri Birliği “100. Yıl Genç Araştırmacı Teşvik Ödülü” düzenleniyor. Ödüllü bilim yarışması başvuruları devam ediyor.

Türk Dişhekimleri Birliği “100. Yıl Genç Araştırmacı Teşvik Ödülü”

Düzenleyen:Türk Dişhekimleri Birliği
Kategori:Bilim Yarışması, Üniversite Yarışmaları, Proje Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve Yurtdışı
Kimler Başvurabilir:En fazla 35 yaşına kadar olan dişhekimliği doktora, uzmanlık, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile araştırma görevlileri ve doktor öğretim üyeleri
Son Başvuru Tarihi:7 TEMMUZ 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi:TEMMUZ 2023
Ödüller:Birincilik ödülü: 50.000
İkincilik ödülü: 30.000
Üçüncülük ödülü: 20.000
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Türk Dişhekimleri Birliği “100. Yıl Genç Araştırmacı Teşvik Ödülü” yarışması, Ankara’da 26-29 Ekim 2023 tarihlerinde Congresium Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan TDB 27.Uluslararası Dişhekimliği Kongresi kapsamında yapılacak olup; genel olarak dişhekimliği ve dişhekimliği ile ilişkili bir alanda/ alanlarda başarılı araştırma yapan genç araştırmacıları teşvik etmek, bu araştırmalara ve araştırmacılara Türk Dişhekimleri Birliği kongreleri sırasında görünürlük kazandırmak ve başarılarını ödüllendirmek amacıyla verilir.

Yarışmanın kapsamı: Dişhekimliği ve dişhekimliği ile ilişkili bir alanda/alanlarda yapılmış araştırmalar yarışma kapsamında değerlendirilecektir. Daha önce yayınlanmamış ve başka bir kongrede sunulmamış orijinal nitelikte çalışmalar yarışmanın kapsamındadır.

Ödül Başvuru Koşulları

 • En fazla 35 yaşına kadar olan dişhekimliği doktora, uzmanlık, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile araştırma görevlileri ve doktor öğretim üyeleri başvurabilir.
 • Ödüle başvuru için sözlü bildiri başvuru şartları geçerlidir.
 • Adaylık için kongreye sözlü bildiri sunumu yapmak üzere elektronik olarak başvurulması ve bu başvuru sırasında sunulacak bu çalışma ile ödüle aday olunduğunun belirtilmesi şarttır.
 • Ödüle aday olanlar öğrencilik ve çalışma durumlarını belgeleyeceklerdir.
 • Çalışmanın kayda değer bir bölümünün yurt içinde yapılmış olması şarttır.
 • Araştırmacılar başvurduklarında yarışma kapsamındaki araştırmanın daha önce yayınlanmamış ve başka bir kongrede sunulmamış orijinal nitelikte bir araştırma olduğunu kabul ve beyan etmiş olacaklardır.

Seçici Kurulun Oluşturulması ve Çalışması

 • Ödül değerlendirmesi Kongre Organizasyon Komitesi tarafından belirlenecek 5 kişilik jüri tarafından yapılacaktır.
 • Jüri, başvuran araştırmalara ilişkin yazılı belgeleri inceleyerek ilk etapta ön eleme ile 10 başarılı araştırmayı belirleyecektir. Bu 10 araştırmanın kongre sırasında bir özel oturumda sözlü olarak sunulması ve soru cevap sürecinin tamamlanması ile her bir jüri üyesi 100 puan üzerinden araştırmaları ve sunumları değerlendirecek ve en başarılı bulduğu 3 araştırmayı 1, 2, 3. şeklinde sıralayacak, sonuçları yazılı olarak kongre genel sekreterine iletecektir.
 • Jüri değerlendirmesinde, başvuran eserler ödüle değer bulunmaz ise ilgili ödül tutarı
  TDB Öğrenci Burs Fonuna aktarılır.

Türk Dişhekimleri Birliği “100. Yıl Genç Araştırmacı Teşvik Ödülü” Ödülleri

Birincilik ödülü: 50.000
İkincilik ödülü: 30.000
Üçüncülük ödülü: 20.000

Ön elemede seçilen diğer 7 araştırmacı ise FDI 2024 İstanbul Dünya Dişhekimliği Kongresine ücretsiz kongre kaydı ile ödüllendirilecektir.

Ödül, sunumu bizzat yapacak olan, çalışmadaki ilk isme verilecektir. Ödüller sahiplerine, 28 EKİM 2023 tarihinde TDB 27. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi kapanış töreni sırasında verilecektir.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 7 TEMMUZ 2023

Sonuç Açıklanma Tarihi: TEMMUZ 2023

Türk Dişhekimleri Birliği “100. Yıl Genç Araştırmacı Teşvik Ödülü” Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.tdbkongreleri.org/tr/Genc-Arastirmaci-Tesvik-Odulu.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap