Türk Sağlık-Sen Anı Yarışması

Türk Sağlık-Sen tarafından sağlık çalışanlarının Covid 19 Pandemisi süresince gösterdikleri üstün mücadele ile ilgili anılarını aktarmaları amacıyla Sağlık Çalışanlarının Anılarında Covid-19 Mücadelesi konusuyla katılım sağlanabilecek Türk Sağlık-Sen Anı Yarışması düzenleniyor. Türkiye geneli katılıma açık olan anı yarışması başvuruları devam ediyor.

Türk Sağlık-Sen Anı Yarışması

  Düzenleyen: Türk Sağlık-Sen
   Kategori: Anı Yarışmaları, Edebiyat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan tüm sağlık çalışanları.

  Son Başvuru Tarihi: 30 MAYIS 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 18 HAZİRAN 2021
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 15.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 10.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺
Mansiyon Ödülü: 2.500 ₺ 

   

Yarışmanın Amacı

Dünyamızı ve ülkemizi saran amansız Covid-19 Pandemisi sürecinde olağanüstü gayret ve fedakârlıkla Türk milletinin bu sinsi virüsün üstesinden gelerek, sağlığına ve normal hayatına kavuşabilmesi için kendi sevdiklerinden çok acı kayıplar vermelerine rağmen, zafiyet göstermeden yapmış oldukları mücadelenin sağlık kahramanlarının anılarıyla anlatılmasıdır. Böylece onların bu mücadelesinin daha iyi anlaşılması, toplumun sağlık çalışanlarının fedakarlıklarına karşı bilincinin artırılması amaçlanmaktadır. Yarışmaya gönderilen anıların kitap olarak basılıp yayınlanması ile salgınla mücadelenin kahramanları bir kez daha yad edilmiş olacaktır.

Yarışmanın Organizasyonu

Bu edebiyat yarışması, Malatya Battalgazi Kazım Karabekir İlkokulu organizasyonunda gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Koşulları

 • Yarışmaya kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan tüm sağlık çalışanları ve birinci derece yakınları katılabilirler.
 • Yarışmaya Seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamazlar.
 • Anılar, daha önce yaşanılan veya şahit olunan bir tecrübenin ürünü olmalıdır.
 • Anılar daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve herhangi bir yarışmaya katılmamış olmalıdır.
 • Yarışmaya bir kişi en fazla üç (3) anı ile katılabilir.
 • Yarışmaya gönderilecek anılar A4 sayfasında, Arial 12 punto, 1 satır aralığı ile bilgisayarda en fazla 5 (beş)  sayfa olarak yazılacaktır.
 • Yarışmaya katılan kişiler, eserlerinin Türk Sağlık-Sen tarafından yayın organlarında yayınlanabileceğini, yapacağı çalışmalarda kullanabileceğini ve bu şartname hükümlerini aynen kabul etmiş sayılırlar.
 • Şartnamelerde belirtilmeyen hususlarda ve tereddüt halinde Seçici Kurul kararları geçerlidir.
 • Yarışmaya katılan eserlerden uygun görülenler ile dereceye giren anılar Türk Sağlık-Sen tarafından kitap olarak bastırılacaktır.

Diğer Koşullar

 • Yarışmaya eser sahipleri e-posta veya şubelerimiz aracılığıyla katılabileceklerdir.
 • Yarışmaya katılacakların eserlerini aniyarismasi@turksagliksen.org.tr  adresine e-posta yoluyla  veya kapalı zarf içinde, en son 30 Mayıs 2021 tarihi ve saat 17:00’ye kadar Türk Sağlık-Sen Şube Başkanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir. Eserlerle birlikte yarışmacılar ad, soyad ve iletişim bilgilerini de göndereceklerdir.
 • Şubelerin teslim aldıkları eserleri kapalı zarflarla beraber en son 1 Haziran 2021 tarihi saat 17:00’ye kadar “Talatpaşa Bulvarı No:160 Kat: 5  Cebeci-Çankaya/ANKARA” adresindeki Türk Sağlık Sen Genel Merkezi’ne elden veya kargo yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

Değerlendirme Kriterleri

Seçici kurul 5 Haziran 2021 Pazartesi gününden itibaren saat 10:00’da genel merkez binamızda çalışmalarına başlayacak, ödüle değer eserleri belirleyecektir. 10 Haziran 2021 tarihinde sonuçlar ilan edilecektir. Yarışma sonuçları yargıya kapalıdır.

Seçici Kurul

Prof. Dr. Ali YAKICI Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Türkçe Öğretmenliği, Öğretim Üyesi.

Prof. Dr. Fatih SAKALLI-Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Öğretim Üyesi.

Doç. Dr. Hakan AKÇA Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Öğretim Üyesi.

Yahya AKENGİN- Şair ve Yazar, Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı Başkanı.

Doç. Dr. Yılmaz YEŞİL- Gazi Üniversitesi, Türk Dili Bölüm Başkanlığı.

Yarışma Sekreteryası

Adres: Erzurum Mah. Talatpaşa Bulvarı NO:160 Kat:5 Çankaya/ ANKARA   

E-posta: genelmerkez@turksagliksen.org.tr

Telefon:   312 424 22 22

Türk Sağlık-Sen Anı Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 15.000 TL

İkincilik Ödülü: 10.000 TL

Üçüncülük Ödülü: 5.000 TL

Mansiyon Ödülü: 2.500 TL

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 Mayıs 2021
Sonuçların Açıklanması: 18 Haziran 2021

Türk Sağlık-Sen Anı Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.turksagliksen.org.tr/turksagliksen-ani–yarismasi_4704.html?

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap