Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından İpekyol’unun kadim değerlerinin sinema sektörüne yansıtılması ve genç sinemacıların desteklenmesi amacıyla bu yıl 8. kez Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri düzenlenmektedir.

 

Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri

  Düzenleyen:

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) 

  Kategori: Kısa Film, Kültür-Sanat, Fotoğrafçılık, Diğer
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 13 EKİM 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 2020
  Ödüller:

En İyi Kurmaca Film,

En İyi Yönetmen,

En İyi Senaryo,

Jüri Özel Ödülü,

En İyi Belgesel,

En İyi Animasyon

   

Yarışma Hakkında

İpekyolu Film Ödülleri, bu yıl 8. kez Kadim İpekyolu güzergahı boyunca topladığı filmleri  İstanbul’da sinemaseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Yarışmaya Katılım Koşulları

 • Yarışmaya, süresi 20 dakikayı aşmayan Kurmaca Film ve Animasyon Filmler ile süresi 45 dakikayı aşmayan Belgesel Filmler katılabilir.
 • Yarışmaya katılacak filmler “PAL” sistemi ile kaydedilmiş olmalıdır.
 • Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu SETEM Akademi web sayfasından sağlayabilirler.
 • Yarışmaya gönderilen filmlerin, yönetmen adı belirtilerek, ticari amaç gözetmeksizin SETEM Akademi etkinliklerinde yer alması, gösterime sunulması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
 • Festivalde ön jüriyi geçen filmler, Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri tarafından belirlenecek bir internet platformunda üyelik oluşturarak izleyici ile buluşturulacaktır.
 • Festival tanıtımı için her bir eserin en fazla 20’şer saniyelik kısa bölümünün ya da fragmanının tanıtımı amaçlı (TV, radyo, basılı yayınlar, internet v.b. ortamlarda) kullanımı yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
 • Ön seçici kurul ve jürinin yargısı kesindir.
 • Festivale katılmak için son başvuru tarihi 13 Ekim 2020’dir.
 • Katılımcıların en geç bu tarihe kadar SETEM Akademi adresine posta ile ya da doldurmuş oldukları katılım başvuru formlarını  info@setem.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.
 • Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir.
 • Festivale katılan filmler önce ön elemeden geçecektir. Belirlenen filmler sektörün profesyonelleri tarafından oluşturulacak jüri tarafından oylanacak ve Aralık ayı içerisinde yapılacak ödül töreni ile duyurulacaktır.
 • Ayrıca yarışmaya katılan filmler arasında (Belgesel, Animasyon, Kısa Film) kategorisinde ön elemden geçme koşulu aramaksızın jüri özel ödülleri verilecektir.
 • Yurtiçi finalist yarışmacılar filmlerinde kullandıkları bir objeyi, ileride oluşturulacak müze ya da sergi için kullanılmak üzere SETEM Akademi’ye teslim edeceklerdir.

Ödül Kategorileri

Ulusal ödül kategorileri;

Belgesel film kategorisinde; en iyi belgesel film, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi senaryo, en iyi kurgu dallarında ödül veriliyor.

Animasyon film kategorisinde; en iyi animasyon film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi animatör özel ödülü veriliyor.

Kısa film kategorisinde; en iyi kısa film,  en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi kurgu, en iyi senaryo dallarında ödül veriliyor.

Jüri Özel Ödülü ise katılımcı tüm filmler arasından, ön elemeyi geçme şartı aranmaksızın veriliyor.

Uluslararası ödül kategorileri;

En İyi Kurmaca Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, Jüri Özel Ödülü, En İyi Belgesel, En İyi Animasyon

ATÖLYELER

Yine festival kapsamında belgesel, animasyon, kısa film, yönetmen yardımcılığı ve senaryo dallarında sektörün uzman isimleri tarafından genç katılımcılara atölyeler düzenlenecektir. Atölyelere katılmak isteyenler için önümüzdeki günlerde detaylı program paylaşılacaktır.

Program Takvimi

Yarışmanın İlanı: 01 EYLÜL 2020

Son Katılım Tarihi: 13 EKİM 2020 

Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: Web Sitesinden Takip Edebilirsiniz.

Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.setemakademi.com/

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.165 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap