Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması 2022

Milas Belediyesi tarafından, Turhan Selçuk’u anmak, sanatçının anısını yaşatmak, sanatı ve sanatçıyı desteklemek ve başarılı eserleri ödüllendirmek amaçlarıyla Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması 2022 düzenleniyor. Bu yıl 12.’si düzenlenen ödüllü karikatür yarışması başvuruları devam ediyor.

Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması 2022

Düzenleyen:Milas Belediyesi
Kategori:Karikatür Yarışması, Sanat Yarışması, Tasarım Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve Yurtdışı
Kimler Başvurabilir:İlgilenen herkes.
Son Başvuru Tarihi:30 NİSAN 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:18 MAYIS 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 10.000 ₺
İkincilik Ödülü: 7.500 ₺
Üçüncülük Ödülü: 5.000₺
Diğer Özel Ödüller: Çeşitli kuruluşların, dernek, gazete, sanat dergileri, sendika, ajans ve kişilerin koyacakları özel ödüller.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Milas Belediyesi’nin “Çizginin Efendisi” Turhan Selçuk adına her yıl düzenlediği, bu yıl on ikincisini organize ettiği Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nın şartnamesi açıklandı.

Seçici Kurul Başkanlığını Eskişehir’in başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının yanı sıra, heykeltıraş, çizer gibi unvanlara da sahip olan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in yapacağı Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması, Milas’ın dünya ölçeğindeki markaları arasında yer alıyor. Karikatür Dünyasında ölümsüzlük kazanmış, büyük usta Turhan Selçuk’u gelecek nesillere tanıtmayı hedefleyen karikatür okulu, Turhan Selçuk Müzesi ve sanatçının adını taşıyan Açıkhava Park Kompleksi ile Milas, organizasyonun 2022 yılı hazırlıklarına başlamanın heyecanını yaşıyor.

Sanata ve kültüre verdiği önemli desteklerle tanınan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın on bir yıl önce başlattığı, 12. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması başvuruları devam ediyor.

Yarışma Konusu

Serbest

Yarışma Koşulları

1- Yarışma tüm çizerlere açıktır.

2-   Yarışmaya gönderilen karikatürler daha önce yayınlanmış olabilir. Ancak başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.

3-  Teknik serbesttir. Çizer yarışmaya en fazla 5 eserle katılabilir. Eserler orijinal ya da baskıya uygun 300 dpi ve jpg formatında olmak üzere e-posta ile de kabul edilebilir. Farklı formatlarda gönderilen; açılmayan dosyalardan kurumumuz sorumlu değildir.

4- Gönderilecek karikatürlerin boyutu en fazla 30×40 cm. olmalıdır.

5- Katılımcılar, eserinin arkasına büyük harflerle adını, soyadını, adresini, e-postasını, ülkesini ve telefon numarasını yazmalı; kısa bir özgeçmişini zarfın içine koymalıdır.

6- Karikatürler,  30 Nisan 2022 tarihine kadar aşağıdaki adrese gönderilmiş olmalıdır.

12. ULUSLARARASI TURHAN SELÇUK KARİKATÜR YARIŞMASI

Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

48200 Milas-Muğla/TÜRKİYE

www.milas.bel.tr • e-posta: kulturyarisma@milas.bel.tr

7- Yarışma sonuçları 18 Mayıs 2022 tarihinde açıklanacaktır.

8- Yarışmaya gönderilen karikatürler iade edilmeyecektir. Dereceye giren veya girmeyen karikatürler kültürel amaçlı kullanılabilir, yayınlanabilirler. Yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar. Eserler Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de saklanacaktır.

9- Jüri tarafından seçilmiş olan eserler sergilenecek ve albümde yer alacaktır.

10- Ödül töreni 14 Eylül 2022 tarihinde yapılacaktır. Aynı tarihte sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergi açılışı Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de gerçekleştirilecektir.

Sergi 01 Ekim 2022 tarihine kadar açık kalacaktır.

11- Özel Ödül kazananların konaklama ve yemek giderleri karşılanacaktır. Yol masrafları kendilerine aittir. Yarışmada 1. 2. ve 3. olan yarışmacıların yol, konaklama ve yemek masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

Seçici Kurul

 • Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen
 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı
 • Çizer-Seçici Kurul Başkanı
 • Muhammet Tokat – Milas Belediye Başkanı
 • Ruhan Selçuk
 • Kamil Masaracı – Çizer
 • İzel Rozental – Çizer
 • Zeynep Gargi – Çizer
 • Zehra Ömeroğlu – Çizer
 • Sevda Deniz Anıl – Çizer
 • Yoshiaki Yokota – Çizer / Japonya
 • Hayati Boyacıoğlu – Çizer / Almanya
 • Mehmet Nergiz – Eğitmen Ressam
 • Bülent Örkensoy – Koordinatör

Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması 2022 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺
İkincilik Ödülü: 7.500 ₺
Üçüncülük Ödülü: 5.000₺
Diğer Özel Ödüller: Çeşitli kuruluşların, dernek, gazete, sanat dergileri, sendika, ajans ve kişilerin koyacakları özel ödüller.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 NİSAN 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi: 18 MAYIS 2022

Ödül Töreni: 14 EYLÜL 2022

Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması 2022 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.milas.bel.tr/index.php?modul=9_1&lang=tr&ID=2755&pID=1

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun 0verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.244 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap