22 Mart Dünya Su Günü Kompozisyon Yarışması

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında 22 Mart Dünya Su Günü Kompozisyon Yarışması düzenleniyor. Genç nesillerde suyun bilinçli tüketilmesi ve bu alanda bilgi düzeyinin artırılması amacıyla düzenlenen ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

 

22 Mart Dünya Su Günü Kompozisyon Yarışması

  Düzenleyen: Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü  
  Kategori: Kompozisyon Yarışması, Edebiyat Yarışmaları, İlkokul – Lise Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

Ortaokulların 7. ve 8. sınıfındaki öğrenciler.

  Son Başvuru Tarihi: 12 ŞUBAT 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: ŞUBAT/MART 2021
  Ödüller:
Birincilik Ödülü: 3.000 ₺
İkincilik Ödülü: 2.500 ₺
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
+ Plaket

 

.

   

- Advertisement -

Yarışma Konusu

Suyun Değeri

Yarışma Amacı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle “Suyun Değeri” konulu kompozisyon yarışması ile konunun öneminin ortaokul öğrencilerine benimsetilmesi ve genç nesillerin bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik hususları sağlamak, ayrıca dereceye girecek eserlerin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün katılacağı tüm sergi ve fuarlarda sergilenerek su bilincinin öğrencilere ve vatandaşlara aktarılması amacıyla düzenlenmiştir.

Kompozisyon Yarışması Katılım Şartları

  • Ortaokulların 7. ve 8. sınıfındaki öğrenciler bu yarışmaya katılabileceklerdir.
  • Kompozisyonlar A4 (21 cm x 29,7 cm) boyutundaki düz beyaz kâğıda; yazım kurallarına uygun, okunaklı bir el yazısıyla veya bilgisayarla Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto büyüklüğünde ve bir sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmış olacaktır. Bunların haricindeki ölçü ve yazım kuralları ile yapılacak olan kompozisyonlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Sayfanın sol alt köşesine öğrencinin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, ulaşılabilecek okul telefonu ve adresi, velinin ve danışman öğretmenin (kişinin kendi açık rızasıyla) cep telefonları mutlaka yazılacaktır.
  • Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış, yayınlanmamış, tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, internetten indirilmemiş ve yardım alınmamış kompozisyonlar ile katılabilir.
  • İlgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerine 12.02.2021 tarihine kadar gönderilmeyen veya Bölge Müdürlüklerince değerlendirmeye alınmayan kompozisyonlar, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kabul edilmeyecektir.
  • Kompozisyon, katlanmadan ve zarar görmeyecek şekilde gönderilmeli, ücretleri yarışmacılar tarafından ödenecek olan posta ya da kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sorumlu olmayacaktır.

Değerlendirme

  1. Aşama

Okul İdaresi, öğrenciler tarafından hazırlanan kompozisyonları değerlendirerek sadece birinci seçtiklerini en geç 12.02.2021 tarihine kadar ilgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerine gönderecektir.

2. Aşama

Okul İdarelerince birinci seçilen kompozisyonlar; Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerinde oluşturulacak Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve Bölge Müdürlüğü düzeyinde birinci, ikinci, üçüncü olanlar belirlenerek Bölge Müdürlüklerince ödüllendirilecektir. Bölge Müdürlükleri, sadece birinci seçilen kompozisyonu en geç 19.02.2021 tarihine kadar, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü –Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na gönderecektir.

3. Aşama

Bölge Müdürlüklerince birinci seçilen kompozisyonlar; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce oluşturulacak Seçici Kurul tarafından değerlendirilerek Türkiye genelindeki yarışma sonucunda birinci, ikinci ve üçüncü olanlar seçilecektir.

Seçici Kurul

BaşkanErdinç DUMLUDestek Hizmetleri Dairesi BaşkanlığıŞube Müdürü
ÜyeNazire MEMİŞPersonel ve Eğitim Dairesi BaşkanlığıŞube Müdürü
ÜyeAli ÇAĞLARDestek Hizmetleri Dairesi BaşkanlığıMemur
ÜyeFiliz KOLCUDestek Hizmetleri Dairesi BaşkanlığıÇocuk Gelişimcisi
ÜyeMurat GÜNDestek Hizmetleri Dairesi BaşkanlığıMemur

Kompozisyonların İadesi

Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen kompozisyonların dışındaki dereceye giremeyenlerin iadesi;

İstek halinde 02.04.2021 tarihinden itibaren 15 gün içinde, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve ilgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerinden kompozisyon sahipleri tarafından elden ya da dilekçe karşılığı ücreti yarışmacı tarafından ödenecek posta veya kargo ile geri alınabilir, bu tarihler arası teslim alınmayan eserler hakkında mesuliyet kabul edilmeyecektir.

22 Mart Dünya Su Günü Kompozisyon Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 3.000 ₺

İkincilik Ödülü: 2.500 ₺

Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺

+ Plaket

Ödül töreni, 22 Mart 2021 tarihinde Ankara veya Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün uygun gördüğü yerde yapılacak olup ödül sahibi öğrenci ve bir refakatçısının (Öğretmeni veya Velisi) ulaşımı ilgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerince, bir günlük konaklamaları ise törenin yapılacağı ilgili Bölge Müdürlüğü’nce sağlanacaktır.

Dereceye girenlerin dışında uygun görülen eser sahipleri; teşvik için mansiyon plaketi ile ödüllendirilebilecektir.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 12 ŞUBAT 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: ŞUBAT/MART 2021

22 Mart Dünya Su Günü Kompozisyon Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.dsi.gov.tr/Haber/Detay/1116

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap