24 Kasım Öğretmenler Günü Öğretmenler Arası Anı Yarışması

Osmaniye Belediyesi tarafından “Osmaniye’deki öğretmenler mesleki yaşamlarında unutamadıkları hatıralarla yarışıyor” sloganıyla 24 Kasım Öğretmenler Günü Öğretmenler Arası Anı Yarışması düzenleniyor. Ödüllü anı yarışması devam ediyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü Öğretmenler Arası Anı Yarışması

  Düzenleyen: Osmaniye Belediyesi
  Kategori: Anı Yarışması, Edebiyat Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Osmaniye
  Kimler Başvurabilir:

Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı Osmaniye’deki resmî ve özel okul/kurumlarda görev yapan (Emekliler de dahil) öğretmen ve idareciler başvuru yapabileceklerdir.

  Son Başvuru Tarihi: 20 KASIM 2020 Saat: 17.00
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 24 KASIM 2020
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 1.500 ₺

İkincilik Ödülü: 1.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 500 ₺

   

- Advertisement -

.

Yarışma Konusu

Öğretmenlerimizin mesleki yaşamlarında okulda veya okul dışında,  eğitim ve öğretim çerçevesinde yaşadıkları ilginç olaylar, etkilendiği konular, unutamadıkları hatıralar ve anılar.


Yarışmaya Kimler Katılabilir

Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı Osmaniye’deki resmî ve özel okul/kurumlarda görev yapan öğretmen ve idareciler başvuru yapabileceklerdir. Başka illerden yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Emekli olan öğretmenler katılmak isterlerse anısı Osmaniye’de görev yaptığı süreçteki anısı olması gerekmektedir.

Yarışma Başvurusu Şartları

Yarışmaya katılacak eserlerde aşağıdaki şartlar aranacaktır:

  • Özgün ve Türkçenin dil ve söyleyiş kurallarına uygun olmalıdır.
  • En az 1 en fazla 10 sayfa olmalıdır.
  • Bilgisayarda Word formatında, A4 boyundaki kâğıda, Times New Roman yazı tipi ile 12 punto ve 1,5 satır aralıklı olarak yazılmalıdır.
  • Anılar el yazısı ile yazılacaksa tükenmez kalem ile okunaklı bir şekilde A4 ebadında bir kağıda yazılacaktır.
  • Yarışmacının arzusuna göre yazınızın bir kenarına anınızı anlatan bir fotoğraf da koyabilirsiniz.
  • Yarışmaya katılacak olanlar, ek’te yer alan adı-soyadı, rumuz, adres ve telefon bilgilerinin yer aldığı “Başvuru Formu” nu doldurarak eseriyle birlikte gönderecektir. Eserlerin üzerinde isim olmayacak sadece rumuz yazılacaktır.
  • Her yarışmacı, yarışmaya bir (1) eserle katılabilecektir.
  • Eserler daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olacaktır.

Yarışma Başvuru Süreci

Başvurular elektronik ortamda veya elden dosya ile teslimle yapılabilecektir. Eserler bu şartname ekinde yer alan başvuru formu ile birlikte son başvuru tarihi olan 20 Kasım 2020 tarihine kadar kultur@osmaniye-bld.gov.tr adresine mail olarak gönderebilirsiniz veya Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne elden teslim edebilirsiniz. Belirtilen tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Seçici Kurul ve Değerlendirme

Komisyon tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda; İlk üçe giren eserler belirlenecektir. Uygun bulunan eserler ortak derleme olarak yayınlanacaktır. Yarışmaya katılacak eserlerin değerlendirmeleri 1’i Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere en az 3 uzman kişiden oluşacaktır.

Diğer Hususlar

Yarışmaya gönderilen eserler iade edilmeyecektir. Eserin hukuki ve bilimsel sorumluluğu eser sahibine ait olacaktır. Eser sahiplerince eserlerin kitap ortamında yayımlanmasından herhangi bir hak iddia edilmeyecektir. Yarışmaya katılanlar bu şartnamede belirtilen tüm hususları kabul etmiş sayılacaklardır.

Yarışma İletişim

0 328 440 00 80 Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 1.500 ₺

İkincilik Ödülü: 1.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 500 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 24 KASIM 2020 Saat: 17.00

Sonuçların Açıklanması: 24 KASIM 2020

24 Kasım Öğretmenler Günü Öğretmenler Arası Anı Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://osmaniye-bld.gov.tr/24-kasim-ogretmenler-gunu-ogretmenler-arasi-ani-yarismasi.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap