Almanya Büyükelçiliği Dijital Tasarım Yarışması

Almanya Büyükelçiliği tarafından Ankara’da bulunan Federal Almanya Büyükelçilik ana binasının yaratıcı bir çizim ile dijitale aktarılması amacıyla Almanya Büyükelçiliği Dijital Tasarım Yarışması düzenleniyor. Ödüllü tasarım yarışması başvuruları devam ediyor.

Almanya Büyükelçiliği Dijital Tasarım Yarışması 

  Düzenleyen: Almanya Federal Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği
   Kategori:

İllüstrasyon Yarışması, Tasarım Yarışmaları, Fikir Yarışması, Dijital Tasarım Yarışması

  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir: İlgi duyan herkes. 
  Son Başvuru Tarihi:  31 MAYIS 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 15 HAZİRAN 2021
  Ödüller: Birincilik Ödülü: 5.000 ₺
İkincilik Ödülü: 1.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 500 ₺
(İkincilik ve Üçüncülük ödülü Jürinin uygun görmesi halinde verilecektir.)
   

Yarışmanın Konusu

Ankara’da bulunan Federal Almanya Büyükelçiliği’nin Ana Binasını yaratıcı ve dijital bir çizimle ortaya çıkarmak üzere düzenlenen bir yarışmadır.

Yarışmanın Organizasyonu

Bu dijital tasarım yarışması, Almanya Federal Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği organizasyonunda gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Koşulları

 • Yarışma herkese açıktır. Yaş sınırı yoktur.
 • Katılım ücretsizdir.
 • Yarışmaya teslim edilen her eserin özgün, daha önce başka bir yerde üretilmemiş, ticarileşmemiş, yayınlanmamış ve başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir. Aksi bir durumunun tespiti halinde eser değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca; yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin eser üzerinde hak iddia etmeleri durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.
 • Her yarışmacı en fazla üç tasarım ile yarışmaya katılabilir.
 • Yarışmada sadece bir eser ödüllendirilecektir. Jürinin uygun görmesi halinde ikincilik (1.000 TL) ve üçüncülük (500 TL) ödülü de verilmesi mümkündür.
 • Yarışmacılar binayı tasarımlarına bire bir aktarmak zorunda değildir. Eserler istenilen teknikte herhangi bir kalıba sıkışmadan özgün ve yaratıcı şekilde hayata geçirilebilir.
 • Eser Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe Indesign, Corel Draw veya Procreate programlarından birinde hazırlanmalıdır. (Eser vektörel değilse çözünürlüğü en az 3000×3000 pixel olmalıdır.)
 • Tasarımlarda kullanılacak renkler CMYK tipi olup basıma uygun olmalıdır.
 • Tasarımın son hali ile birlikte mutlaka çalışma dosyaları da mail yoluyla presseankara@gmail.com adresine en geç 31 Mayıs 2021 tarihine kadar teslim edilmelidir (10 MB’den büyük dosyalar WeTransfer üzerinden gönderilmelidir).
 • Birden fazla kişinin ortak bir çalışma ile yarışmaya katılması durumunda ise, yalnızca bir kişinin grup temsilcisi olarak belirlenmesi gerekmektedir.
 • Yarışma kapsamında kazanan eserin tüm hakları doğrudan Büyükelçiliğe geçmektedir. Kazanan kişi eserin tüm haklarını Büyükelçiliğe devrettiğine dair sözleşme imzalayacaktır.
 • Gerekli görüldüğü takdirde Büyükelçilik kazanan eser üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Diğer Hususlar

Tasarımların son hali, çalışma dosyalarıyla birlikte e-posta yoluyla 31 Mayıs 2021 tarihine kadar presseankara@gmail.com adresine katılımcı bilgileri (isim, soy isim, e-mail ve cep telefonu numarası) ile birlikte gönderilmelidir.

Seçici Kurul

Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü ve Kültür Bölümü

Yarışma İletişim

E-posta: presseankara@gmail.com

Almanya Büyükelçiliği Dijital Tasarım Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 5.000 TL
Yarışmada sadece bir eser ödüllendirilecektir. Jürinin uygun görmesi halinde ikincilik (1.000 TL) ve üçüncülük (500 TL) ödülü de verilmesi mümkündür.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 31 MAYIS 2021
Sonuçların İlanı: 15 HAZİRAN 2021

Almanya Büyükelçiliği Dijital Tasarım Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/vertretungen/botschaft/-/2454424

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.101 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap