Altın Fırça Resim Yarışması

Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri ve Önce Vatan Gazetesi işbirliğinde çocukların sanatsal gelişimine katkı sunmak ve toprak ile suyun temiz kalması konusunda farkındalık oluşturmak amaçlarıyla Altın Fırça Resim Yarışması düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Altın Fırça Resim Yarışması

  Düzenleyen: Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri ve Önce Vatan Gazetesi işbirliğinde.  
  Kategori: Resim Yarışması, İlkokul – Lise Yarışmaları, Kültür -Sanat Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye ve KKTC
  Kimler Başvurabilir:

3-9 Yaş arasındaki tüm çocuklar. (Okullar da çocuklar adına katılım sağlayabilir. Detaylara şartnameden ulaşabilirsiniz).  

  Son Başvuru Tarihi: 31 MART 2021 Saat: 19.00
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 10 NİSAN 2021
  Ödüller:

Okul Ödülleri

İlk 3 Okula: Altın Fırça Ödülü +Yarışmacılar ve Öğretmenlerine Madalya + Sertifika

Mansiyon: Madalya + Sertifika + Sanal Sergi (10 Yarışmacıya)

3-5 Yaş Arası Bireysel Ödüller

İlk 3’e giren yarışmacılara: Altın Fırça Ödülü + Madalya + Sertifika

Mansiyon: Madalya + Sertifika + Sanal Sergi (10 Yarışmacıya)

6-9 Yaş Arası Bireysel Ödüller

İlk 3’e giren yarışmacılara: Altın Fırça Ödülü + Madalya + Sertifika

Mansiyon: Madalya + Sertifika + Sanal Sergi (10 Yarışmacıya)

   

- Advertisement -

Yarışma Konusu

Yeryüzünde ki her şeyin Toprak, Su ve Hava’dan meydana geldiği bir gerçektir. Fakat yıllar boyunca tüm dünyamızda Toprak, Su ve Hava insanlık tarafından durdurulamaz bir şekilde kirletilmiştir. Toprak ve suyun önemine çocuk gözüyle dikkat çekmek için yarışmanın teması Toprak ve Su olarak belirlenmiştir.

Yarışma Kapsamı

• 3-9 Yaş arasında (3 yaşından gün almış olmak, 10 yaşından gün almamış olmak) gerekmektedir.

• Yarışma ulusal bazda yapılacaktır. Bireysel ve Okul adına ekip olarak gerçekleşecektir.

• Yarışmaya bireysel olarak katılanlar 3-5 ve 6-9 yaşlar arasında 2 kategori olarak gerçekleşecektir.

• Yarışma okul olarak katılacaklar için, ülke genelinde ve KKTC’de bulunan, Türkçe ya da yabancı dil eğitim veren bütün resmi ya da özel, anaokulu ve ilkokul olmak üzere bütün okullara açıktır. Okullar 3 ila 5 öğrenciyle toplamda en fazla 5 eser ile okulu adına yarışmaya katılabilirler. Yaş sınırı 3-9 yaştır.

Her okul, her kategoride ayrı ayrı katılabilir.

Resim Yarışması Başvuru Koşulları

Eserlerin Yayımlanması, Genel Hükümler ve Telif Hakkı

 1- Katılımcılar Yarışma Şartnamesi ve Başvuru Formlarının tüm hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Katılım ve değerlendirme süreci ile ilgili her türlü değişiklik yapma hakkı Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri yetkililerinde saklıdır.

2- Şartname kapsamı dışında kalan hususlar ve anlaşmazlıkların çözümünde takdir yetkisi, MEB izni ve onayı sonrası yapılır.

3- Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Eserlerin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar eser sahibine aittir.

4- Yarışmacılardan katılım ücreti veya herhangi bir başlık adı altında ödeme talebi yapılmayacaktır. Katılımcıların ödül törenine gelmek için ulaşım ve konaklama giderleri kendilerine aittir. (Pandemi nedeni ile muhtemelen bu yılki tören uzaktan online olarak gerçekleşecektir).

5- Yarışmaya katılım aşamasında başvuru yapan engelli yarışmacıların başvuru formunda durumlarını beyan etmeleri halinde kayıt veya ödül töreni sürecinde ihtiyaç duyulması durumunda yardım imkânları sunulacaktır. Ödül kazanan engelli yarışmacılarımızın engel durumları dikkate alınarak (Ulaşım, tören alanın düzeni) ödül töreni programı yapılacaktır.

6- Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri ödül alan veya almayan bütün eserleri afiş, katalog, broşür, kitapçık vb. eser sahiplerinden izin almaksızın, basmak, yaymak sergilemek ve CD DVD, internet basın, gazete, TV gibi yollarla çoğaltabilme ya da yayınlayabilme hakkına sahip olacaktır.

7- Dereceye giremeyen resimlerin sahipleri sergi süresinin bitiminde (bir ay içinde ) resimlerini elden Nişantepe Orman Park’ta bulunan Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri’nden geri alabileceklerdir. Ya da arzu ederlerse anlaşmalı kargo firması ile bu eserler kendilerine, kendi yolladıkları ambalaj koruması ile ödemeli olarak geri kargolanacaktır. Ödemeli olarak kargo edilebilmesi için başvuru formunda bu konu ile alakalı kısmı işaretlemeleri gerekmektedir, aksi belirtilmedikçe eserler 1 ay boyunca korunacak sonrasında oluşabilecek olumsuzluklardan Toprak Okulu sorumlu olmayacaktır. Elden teslim almayı seçen kişilerin eserleri süresinde geri alınmayan eserlerin sorumluluğu Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri’ne ait değildir.

8- Ödül alan katılımcıların beyan ve kabuller dışında hareket ettikleri anlaşılır ise elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

9- Yarışmaya girecek eserlerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmemiş olması gerekmektedir.

10- Yarışma öncesinde bitimine kadar mücbir sebepler (deprem, yangın, su baskını, sabotaj, hırsızlık ve benzeri) nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklardan Toprak Okulu sorumlu tutulamaz.

11- Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmiş olduğu tespit edilen eserler, ödül kazanmış olsalar dahi iptal edilecek ve eser sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.

12-Yarışmaya Toprak Okulu Ekolojik Atölyeleri, Cimcime Anaokulları, Önce Vatan Gazetesi Çalışanları, StarsCampingTime, B&H Reklam Ajansı, Nişantepe Çocuk Köyü, Nişantepe Orman Park ve Orman Okulu çalışanları ile Yarışma komitesi ve jürisinin 1 ve 2. derece akrabaları bu yarışmaya katılamazlar, katılıp ödül aldıkları ortaya çıkması durumunda ödülleri ve tüm kazanımları geri alınır.

13-Ödül ve mansiyon alan bütün resimler www.altinfircaodulleri.com  sanal sergisinde süresiz açık kalacaktır.

Genel Katılım Şartları

 1- Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2- Yarışmaya katılım gönüllülük esasına dayanır.

3- Yarışmaya katılan eser sahipleri şartnameyi kabul etmiş sayılır.

4- Bireysel her yarışmacı, yarışmaya en fazla 3 adet eser ile katılabilir. Her okul yarışmaya kendi kategorisinde en fazla 5 öğrenci ve 5 eser ile katılabilir.

5- Eserler resim kâğıdına veya tuval üzerine çizilebilir.

6- Katılımcılar kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü tekniği ve malzemeyi kullanmakta serbesttir.

7- Yarışmaya katılan resimlerin, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış ya da sergilenmemiş olup özgün bir çalışma olması gerekmektedir.

8- Yarışmacılar eserleri paspartusuz, kıvrılmadan, katlamadan, düzgün bir şekilde fotoğraflayarak JPG veya PNG formatında yollayabilirler. Eserlerin görsel boyutlarının uzun kenarları en az 1.850 Px En fazla 3500 Px olmalıdır.

9- Yarışma takvimine uyulmadan teslim edilen veya internet bağlantılarından kaynaklanan gecikme olması durumundaki eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Her eser için 48 saat içinde takip numarası yollanacaktır. Takip numarası olmayan yarışmacı eserlerini tekrar yollamak zorundadır, aksi taktirde yarışmada yer alamayacaktır.

10- Yarışmaya gönderilecek eserin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacak katılım formunda bulunan bütün bilgileri doldurmak zorundadır, eserlere katılım formunda belirtilen numaraları yazacaklardır. Numaralandırılmamış eserler kabul edilmeyecektir.

11- Yarışmaya katılacak eserlerin; Görselleri ve Katılım Formu” ile birlikte,

     3-5 Yaş bireysel kategorisi; 3-5bireysel@toprakokulu.com e-posta adresine

     6-9 Yaş bireysel kategorisi; 6-9bireysel@toprakokulu.com e-posta adresine

     3-5 Yaş Okullar kategorisi;  3-5okullar@toprakokulu.com e-posta adresine

     6-9 Yaş Okullar kategorisi;  6-9okullar@toprakokulu.com e-posta adresine

e-posta ile veya wetransfer ile göndereceklerdir. Gönderilen her katılım için 48 saat içinde

e-posta ile takip numarası yollanacaktır. 48 saat içinde takip numarası almamanız durumunda eserlerin teslim edilmemiş kabul edilecektir, aynı işlemi tekrarlayarak eserinizi ve katılım formunuzu tekrar yollayınız.

12- Yarışma jürisi eserlerin orijinallerini talep edebilir bu durumunda aynı gün içinde eserler ve katılım formu kargo ile yollanması gerekmektedir. Eserini yollamayı reddeden sanatçıyı jüri oy çokluğu ile diskalifiye edebilir,

13-Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri’ne yöneltilecek her tür talep ve itiraz, yarışmanın sonuçlanması tarihinden itibaren bir ay içerisinde Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri Nişantepe Mah. Saray Cad. No 321/A, 34794  Çekmeköy/İstanbul adresine iadeli taahhütlü mektup yoluyla gönderilmesi halinde işleme alınır ve 7 iş günü içerisinde değerlendirme yapılır. Mektupta; yarışmaya katılım tarihi, takip numarası, eksiksiz iletişim bilgileri ve talep veya itiraz konusu açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Bunun dışında yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

14- Jüri üyelerinin verdiği puanlara itiraz edilemez ve puanlar değiştirilemez.

15- Katılımcılara e-posta ile yarışmaya katıldıklarına dair ‘Katılım Belgesi’ yollanacaktır.

16- Jürinin eserlerinizi talep etmesi halinde, taşınması sırasında gereken özen gösterilecekse de yapıtların görebileceği hasardan Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri’ hiçbir şekilde sorumlu değildir. Arzu edenler, eserlerinin değer bedeli üzerinden özel sigorta şirketine sigorta ettirebilirler. Bunun gerçekleşmesi halinde bilgilendirme amacı ile Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri’’ne sigorta şirketinin adını ve yapıtla ilgili kontratın bir kopyasını ulaştırmaları gerekmektedir.

17-Katılımcılardan İstenilenler: Katılımcı ve velisi tarafından onaylanmış “2 sayfalık katılım formu” ve katılımcı tarafından gönderilecek eserlerin dijital görselleri.

Yarışma Takvimi ve Süreç

 1- Altın Fırça Ulusal Resim Yarışması 1 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayıp 20 Nisan 2021 Salı günü ödül dağıtım töreninden ardından sona erecektir.

2- Altın Fırça Ulusal Resim Yarışması için son katılım tarihi, 31 Mart 2021 Çarşamba  günüdür. (Son eser teslimi mesai saati bitimine kadar (19:00) sürecektir.)

3- Belirtilen tarihten sonra ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4- Yarışma sonuçları, www.toprakokulu.com www.nisantepeormanpark.com,  www.oncevatan.com.tr www.altinfircaodulleri.com web sayfalarından 10 Nisan 2021 Cumartesi günü, Saat 17.00’de açıklanacaktır.

5- Ödül töreni 20 Nisan 2021 Salı günü gerçekleşmesi planlanmaktadır. Pandemi şartlarına göre ödül töreninin şekli, saati ve mekanı törene 10 gün kala (10 Nisan) dan önce  açıklanacaktır.

6- Yarışmada derece alan bütün eserler 20 Nisandan itibaren bir ay boyunca 3 boyutlu sanal sergide gezilebilinecek. Bu eserler daha sonra süresiz olarak www.altinfircaodulleri.com adresinde yayınlanmaya devam edecektir.

7- Ödül töreninin pandemi nedeni ile iptal edilmesi durumunda internetten online olarak gerçekleştirilecektir.

Değerlendirme

1- Yarışmaya girecek eserler 10 ayrı jürinin oyları ile sahiplerini bilmeden 4 ayrı kategoride değerlendirecektir.

2- Seçici Kurul değerlendirmesinde gizlilik ilkesi esastır. Seçici Kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda hiçbir eserin ödüle layık görülmemesi durumunda Altın Fırça Yarışma Komitesi yarışmayı kısmen veya tamamen iptal etme hakkına sahiptir.

3-Jüri başkanı ve Başkan Yardımcısı’nın oy kullanma hakkı yoktur. Görevleri yarışmaya komiserlik yapmaktır ancak jüri üyelerinden mazeret belirterek oylamaya katılamayacak olan olursa onların yerine oy geçerek oy kullanırlar.

Yarışma Sonuç Duyurusu

Yarışma sonuçları en geç 10 Nisan 2021 Cumartesi gününden itibaren www.altinfircaodulleri.com  adresinden takip edilebilir.

Ödül Töreni

Ülkemizde ve dünyada etkili olan salgın (pandemi) seyir sürecine göre şekillenecek olup uygun ortamın oluşması halinde 20 Nisan 2021 Salı günü saat 14.00’de Toprak Okulu Nişantepe Orman Park tesislerinde gerçekleştirilecektir. Tören sırasında hijyen ile ilgili her türlü tedbir alınacaktır.

Maske takmadan ve HES kodu paylaşılmadan törene giriş sağlanmayacaktır.

Salgının artması, durumunda medya yoluyla sonuçlar ilan edilecek, yarışma internet üzerinden online olarak açıklanarak ödüller tedbirler çerçevesinde yarışmacılara ulaştırılacaktır.

 Bu yarışma bir sosyal sorumluluk projesi bilinci ile hazırlanmış bir farkındalık projesidir.

Yarışma İletişim ve Bilgi

Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri

Nişantepe Mah. Saray Cad. No 321/A, 34794 Çekmeköy/İstanbul

Tel:0533 166 01 60

Altın Fırça Resim Yarışması Ödülleri

İlkokul Kategorisi Ödülleri

•  1. Olan Okula  Altın Fırça Ödülü. Yarışmacılarla Öğretmenlerine 1.lik Madalyası ve Sertifikası

 •  2. Olan Okula  Altın Fırça Ödülü. Yarışmacılarla Öğretmenlerine 2.lik Madalyası ve Sertifikası

 •  3. Olan Okula  Altın Fırça Ödülü. Yarışmacılarla Öğretmenlerine 3.lük Madalyası ve Sertifikası

 10 Yarışmacıya Mansiyon madalyası ve sertifikası ve eserinin sanal sergide yayınlanması

 Not: Mansiyonlar okul adına değil, sadece tek eser ile öğrenci adına düzenlenecektir

3-5 Yaş Arası Bireysel Ödüller

•  1. Olan Yarışmacıya Altın Fırça Ödülü. 1.lik Madalyası ve Sertifikası

 •  2. Olan Yarışmacıya Altın Fırça Ödülü. 2. lik Madalyası ve Sertifikası

 •  3. Olan Yarışmacıya Altın Fırça Ödülü.  3. lük Madalyası ve Sertifikası

 10 Yarışmacıya Mansiyon madalyası ve sertifikası ve eserinin sanal sergide yayınlanması

6-9 Yaş Arası Bireysel Ödüller

 •  1. Olan Yarışmacıya Altın Fırça Ödülü. 1.lik Madalyası ve Sertifikası

 •  2. Olan Yarışmacıya Altın Fırça Ödülü. 2. lik Madalyası ve Sertifikası

 •  3. Olan Yarışmacıya Altın Fırça Ödülü. 3. lük Madalyası ve Sertifikası

 10 Yarışmacıya Mansiyon madalyası ve sertifikası ve eserinin sanal sergide yayınlanması

 •  Bu Ödüllere Sponsorlardan Gelecek Ödüller İlave Edilecektir.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 31 MART 2021 Saat: 19.00

Sonuç Açıklanma Tarihi: 10 NİSAN 2021

Ödül Töreni: 20 NİSAN 2021

Altın Fırça Resim Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://altinfircaodulleri.com/index.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap