AOSB Sanayi Odaklı AR-GE ve İnovasyon Proje Yarışması

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi tarafından, yenilikçi projelerin geliştirilmesi, Ar-Ge ve İnovasyon alanlarında iş birlikleri sağlayarak sanayide yenilikçiliğe katı sunulması amaçlarıyla AOSB Sanayi Odaklı AR-GE ve İnovasyon Proje Yarışması düzenleniyor. Ödüllü proje yarışması başvuruları devam ediyor.

 

AOSB Sanayi Odaklı AR-GE ve İnovasyon Proje Yarışması

  Düzenleyen: Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi   
  Kategori: Girişimcilik Yarışması, Fikir Yarışması, Proje Yarışması, Ar – Ge
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir:

Akademisyenler, MYO, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri (MYO, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri danışman öğretim üyeleri ile birlikte katılım gerçekleştirebileceklerdir) katılım sağlayabilir. 

  Son Başvuru Tarihi: 30 NİSAN 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 14 MAYIS 2021
  Ödüller:

Meslek Yüksek Okulu

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺
İkincilik Ödülü: 7.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺
 
Lisans/Lisansüstü Öğrenci
 
Birincilik Ödülü: 10.000 ₺
İkincilik Ödülü: 7.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺
 
Akademisyen
 
Birincilik Ödülü: 15.000 ₺
İkincilik Ödülü: 10.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 7.000 ₺
 
Akademisyen
 
Birincilik Ödülü: 25.000 ₺
İkincilik Ödülü: 20.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 15.000 ₺

İlk 5 Yarışmacıya: Proje Destek Ofisi Mentörlük Desteği ve 6 aylık AOSB Kuluçka Merkezi’nde yer tahsisi.

İlk 10 Yarışmacıya: Proje Destek Ofisi Mentörlük Desteği

   

- Advertisement -

Yarışma Hakkında

Yeni teknoloji ve metotların sanayiye kazandırılması, Ar-Ge ve İnovasyon kültürünün yaygınlaşması, üniversite-sanayi iş birliğinin güçlenmesi, Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarında yeni ortaklıkların başlatılması, Ar-Ge ve İnovasyon fikirlerinin sunulup hayata geçirilebileceği bir platform sağlanması amacıyla “AOSB Sanayi Odaklı Ar-Ge ve İnovasyon Proje Yarışması” gerçekleştirilecektir.

Yarışma Kapsamı

AOSB Sanayi Odaklı Proje Yarışması Ar-Ge ve İnovasyon Proje Yarışması Etkinliğine, akademisyenler, MYO, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri (MYO, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri danışman öğretim üyeleri ile birlikte katılım gerçekleştirebileceklerdir)katılım sağlayabilir.

Tematik Alanlar 1

Kimya

Anorganik Kimya , Fizikokimya , Endüstriyel kimya, Organik Kimya, Biyokimya, Malzeme, Yapi Kimyasalları.

Tarım

Ürün İşleme Tekniği, Tarım Ürünlerinin Kurutulması ve Depolanması, Tarımda Enerji Kullanımı, Tarımda Enerji Kullanımı, Sera Tekniği, Ekim Dikim ve Gübreleme Mekanizasyonu, Toprak İşleme, Biyolojik Malzeme Bilgisi, Hasarsız Ürün Kalite Değerlendirmesi, Yaş Meyve-Sebze Paketleme ve Sınıflandırma Teknolojisi.

Tekstil

Tekstil makinası, İplik Teknolojisi, Kumaş Teknolojisi, Konfeksiyon Teknolojisi, Terbiye Teknolojisi, Tekstil Kalite Kontrol, Tekstil Tasarımı, Tekstil İşletmeciliği.

Biyoloji

Biyomalzeme, biyomekanik, biyoenstrümentasyon, biyosensörler, hücresel ve moleküler mühendislik, ilaç teknolojileri, biyoinformatik ve sentetik biyoloji.

Tematik Alanlar 2

 Enerji

Nükleer, yenilenebilir enerji sistemleri, ısı tekniği, konvansiyonel enerji sistemleri, enerji planlaması ve yönetim

Makine

Mekanik, makina teorisi ve dinamiği, tasarım ve imalat, termodinamik

Tıp Teknolojileri

Mikro elektronik, medikal robotik ve rehabilitasyon, mikroakışkanlar, sinyal işleme, biyomalzeme ve doku müh.

Elektrik – Elektronik

Elektronik, haberleşme, devre ve sistem analizi, elektromanyetik alanlar, işaret işleme, mikrodalga, gömülü sistemler, antenler

Bilgisayar Teknolojileri

Akıllı Etkileşim ve Makine Zekası Teknolojileri, Bilgisayar Ağları, Bilgisayarla Görme, Bulut Bilişim, Dil Teknolojileri ve Sosyal Robotik, Güvenlik, Mahremiyet ve Finansal Sistemler, Kullanışlılık Ölçme, Paralel Dağıtılmış Bilgi Sistemleri, Veriden Öğrenme, Yapay Zeka ve Robotik, Yazılım Modelleme ve Analizi.

Yarışma Başvuru Koşulları

 • Ar-Ge İnovasyon Proje Yarışması’na katılım ücretsizdir.
 • Proje önerilerinde sayı sınırlaması bulunmamaktadır.
 • Proje önerileri, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından belirlenen kategoriler kapsamında değerlendirilecektir. Etkinlik kapsamında belirlenen kategoriler;
 • *Tarım, Kimya, Gıda, Sağlık, Tekstil
 • *Enerji, Makine, Elektrik- Elektronik, Bilgisayar Teknolojileri, Tıp Teknolojileri
 • Proje önerisinin yanlış kategoriye kaydedilmesi halinde, proje değerlendirme dışı kalacaktır. Kayıt esnasında yapılan hatalardan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • AOSB Sanayi Odaklı Proje Yarışması Ar-Ge ve İnovasyon Proje Yarışması Etkinliğine, akademisyenler, MYO, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri (MYO, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri danışman öğretim üyeleri ile birlikte katılım gerçekleştirebileceklerdir)katılım sağlayabilir.
 • AOSB Sanayi Odaklı Ar-Ge İnovasyon Proje Yarışması Etkinliğini düzenleyen ve finanse eden Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüdür. Bölge Müdürlüğü Adana OSB Ar-Ge ve İnovasyon Proje Yarışması Etkinliğinde sergilenen tüm proje önerilerini yayımlamak, arşivlemek, yurtiçi ve yurtdışında sergileme haklarına süresiz sahip olacaktır.
 • Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, ödül alan ve sergilenmeye değer görülen tüm proje önerilerini kurumsal kimlik çalışmalarında, Adana OSB’yi temsil edecek her türlü basılı materyal ve dijital ortamlarda, medya, reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri gibi benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.
 • AOSB Sanayi Odaklı Ar-Ge İnovasyon Proje Yarışması Etkinliği ’ne daha önce farklı proje pazarlarında sergilenmiş projeler katılabilir fakat ödül almış projelere tekrar ödül verilmez. Etkinliğe katılan proje önerilerinin özgün olmaması, daha önce piyasaya sunulmuş veya benzer yarışmaya katılmış olmasından doğacak yasal sorumluluklar katılımcıya aittir. Bu gibi durumların tespiti halinde proje sahibi yarışmadan diskalifiye edilir, diskalifiye edilenlerden ödül kazananların ödülü geri alınır.
 • Ürün, prototip, proje vb. ile başvuran katılımcıların ürün, prototip, proje vb. çalışmalarının telif haklarının başkasına ait olması, sergileme izinlerinin tamamlanmaması, patentinin katılımcı/katılımcılara ait olmaması vb. durumlardan doğacak yasal sorumluluklar katılımcıya aittir. Yaşanabilecek ihmallerden Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Sanayi Odaklı Ar-Ge ve İnovasyon Proje Yarışması Etkinliğine katılanlar, yukarıda belirtilen tüm koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma İletişim

AOSB Kamu Kampüsü

 Acıdere OSB Mah. Celal Bayar Bulv. No: 7 No:4 Türkiye / ADANA

projepazari@adanaorganize.com.tr

+90 322 550 07 81/117

AOSB Sanayi Odaklı AR-GE ve İnovasyon Proje Yarışması Ödülleri

Meslek Yüksek Okulu

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺

İkincilik Ödülü: 7.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺

Lisans/Lisansüstü Öğrenci  

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺

İkincilik Ödülü: 7.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺

Akademisyen  

Birincilik Ödülü: 15.000 ₺

İkincilik Ödülü: 10.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 7.000 ₺

Akademisyen  

Birincilik Ödülü: 25.000 ₺

İkincilik Ödülü: 20.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 15.000 ₺

İlk 5 Yarışmacıya: Proje Destek Ofisi Mentörlük Desteği ve 6 aylık AOSB Kuluçka Merkezi’nde yer tahsisi.

İlk 10 Yarışmacıya: Proje Destek Ofisi Mentörlük Desteği

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 NİSAN 2021

Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanması: 14 MAYIS 2021

Revizyonların Sisteme Yüklenmesi: 15 MAYIS – 25 MAYIS 2021

Nihai Sonuçların Açıklanması: 30 MAYIS 2021

Ödül Töreni: 15 HAZİRAN 2021

AOSB Sanayi Odaklı AR-GE ve İnovasyon Proje Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.aosbprojepazari.org/index.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap