Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından tükenen kaynaklar, kirlenen doğa ve iklim değişikliği konusunda farkındalık oluşturup bu konuya dikkatleri çekmek amaçlarıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması düzenleniyor. “İklim Değişikliği ve Organik Tarım” temasıyla düzenlenen ödüllü karikatür yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

  Düzenleyen: Denizli Büyükşehir Belediyesi 
  Kategori: Karikatür Yarışması, Tasarım Yarışmaları, Kültür -Sanat Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye ve Yurt Dışı
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.  

  Son Başvuru Tarihi: 7 MART 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 17 MART 2021
  Ödüller:
Birincilik Ödülü: 7.500 ₺
 
İkincilik Ödülü: 5.000 ₺
 
Üçüncülük Ödülü: 3.500 ₺
 
Mansiyon Ödülü: 1.500 ₺ (3 Adet)
 
Genç Ödülü (18 yaş altı): 750 ₺ (2 Adet)
   

- Advertisement -

Yarışmanın Konusu

İklim Değişikliği ve Organik Tarım

Karikatür Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışma amatör ve profesyonel bütün dünya karikatürcülerine açıktır.
 • Yarışmaya gönderilecek karikatürlerin daha önce yayınlanmış ya da yayınlanmamış olmaları aranmayacaktır. Ancak daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu belirlediği karikatürler değerlendirilmeyecektir.
 • Yarışmaya en fazla üç adet karikatür ile katılım sağlanabilir.
 • Karikatürcüler yarışmamıza dijital olarak karikatürlerini göndereceklerdir. Her karikatür;  A4 boyutunda, 150-300 dpi arasında,  JPEG formatında ve en az 1 MB en fazla 10 MB olmalıdır.
 • Yarışmaya gönderilen karikatürler arasından jüri tarafından seçilen bazı karikatürler bir karikatür albümünde toplanacaktır.  Sergilenmeye değer görülen eserler de Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin uygun gördüğü yerde ve zamanda sergilenecektir. Jüri tarafından sergilemeye ve albüme seçilen eserlere ücret ödenmeyecektir.
 • Yarışmada ödül kazananların bir gecelik konaklaması ve yemek giderleri Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacaktır.
 • Ödül töreni: Covid-19 salgını nedeniyle, ödül töreninin nasıl yapılacağı ve ne zaman gerçekleşeceği Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır.
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi, yarışmada ödül alan ve almayan tüm çalışmaları, katılımcının ismi açık olarak belirtilerek 5846 sayılı yasa kapsamında kullanma hakkına sahip olacaktır.
 • Katılımcılar, Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bedelsiz olarak devretmiş sayılacakları kullanım hakkıyla eserlerinin Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tüm çalışmalarında, tanıtımlarında, etkinliklerinde ve eğitimlerinde kullanılmasını kabul ederler. İlaveten, Denizli Büyükşehir Belediyesi afiş, katalog, broşür, hediye kitap ve bunun gibi her türlü tanıtım malzemelerinin tedarik etme ve medyada yayınlama için eserlerin kullanım hakkına sahiptir. Ek olarak, Denizli Büyükşehir Belediyesi çoğaltma, yayma, dağıtım ve sergilemede eserlerin kullanım hakkına da sahiptir.
 • Ödül alan veya almayan katılımcının eserleri, teslim edildiği andan itibaren, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin amaçları doğrultusunda yazılı basın, radyo ve televizyon ve diğer kitle iletişim araçlarında kullanılabilir. Bunun yanı sıra katılımcılar, internet ortamındaki yayınlar, afişler, broşürler, kataloglar, ajandalar, posterler, CD’ler, DVD’ler ve tüm dijital ortamlarda ya da takvimler yoluyla eserlerinin kullanım hakkını Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin devraldığını kabul ve taahhüt eder. 
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu beyan eder.  Bu yapıt nedeniyle, katılımcı 3. kişilerin 5846 sayılı FSEK ve diğer yasalardan kaynaklanabilecek isteklerinin tek ve mutlak muhatabının kendisi olduğunu taahhüt eder. İlaveten, katılımcı esere ilişkin hukuki ve cezai sorumluluğun da tümüyle kendisine ait olduğunu kabul eder. Sayılan hususlara ilişkin olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin herhangi bir hukuki ve cezai sorumluluğunun bulunmadığını (eser sahibine rücu hakkının saklı tutulduğunu) taahhüt eder.
 • Kullanım hakkı eser sahibine ve yarışmayı düzenleyici kurum olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne aittir.
 • Yarışmaya katılan kişiler yarışma şartlarını ve seçici kurul kararlarını peşinen kabul etmiş sayılacaklardır. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde katılımcı ile Denizli Büyükşehir Belediyesi arasında çıkabilecek anlaşmazlıklarda, Seçici Kurul hakemlik yapacaktır. Anlaşmazlık halinde Seçici Kurul yetkilidir.

Yarışma Seçici kurul

 • Serhat Akbulut (Genel Sekreter Yardımcısı)
 • Hüdaverdi Otaklı (Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı) – Yarışma Koordinatörü.
 • Arif Duru (Kültür ve Sanat Şube Müdürü)
 • Şevket Yalaz (Karikatürist)
 • Savaş Ünlü (Mizah Yazarı)
 • Mehmet Selçuk (Karikatürist)
 • Abdülkadir Uslu (Karikatürist)    
 • Altan Özeskici (Karikatürist)
 • Ali Şur (Karikatürist)   
 • Kübra Deligöz (Karikatürist)

Yarışma İletişim

Arif Duru (Kültür ve Sanat Şube Müdürü) : 0 (258) 280 25 68

Santral : 0 (258) 280 20 20

E-Posta: denizli@denizli.bel.tr

Web: http://www.denizli.bel.tr/

Adres: Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2  20100/Denizli

Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması Ödülleri

  Birincilik Ödülü: 7.500 ₺  

İkincilik Ödülü: 5.000 ₺  

Üçüncülük Ödülü: 3.500 ₺  

Mansiyon Ödülü: 1.500 ₺ (3 Adet)  

Genç Ödülü (18 yaş altı): 750 ₺ (2 Adet)

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 7 MART 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 17 MART 2021

Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.denizli.bel.tr/karikaturyarismasi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap