Geleceği Eşitle Projesi Genç Girişimciler Fikir Maratonu

Habitat Derneği ve UNICEF ortaklığında yürütülen Geleceği Eşitle Projesi kapsamında, gençleri eğitim, girişimcilik, istihdam edilebilirlik ve genç katılım konularında yenilikçi çözüm önerileri geliştirmeleri konusunda teşvik etmek amaçlarıyla Geleceği Eşitle Projesi Genç Girişimciler Fikir Maratonu düzenleniyor. Ödüllü girişimcilik yarışması başvuruları devam ediyor.

Geleceği Eşitle Projesi Genç Girişimciler Fikir Maratonu

Düzenleyen:Habitat Derneği ve UNICEF ortaklığında.
Kategori:Proje Yarışmaları, Girişimcilik Yarışması, Fikir Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Türkiye’de yaşayan 15-24 yaş arası Türk gençler ve mülteci gençler.
Son Başvuru Tarihi:7 NİSAN 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:NİSAN 2022
Ödüller:Finalist 5 Fikre Toplam Ödül: 125.000 ₺ Ödül
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Habitat Derneği ve UNICEF ortaklığında yürütülen Geleceği Eşitle Projesi kapsamında Genç Girişimciler Fikir Maratonu düzenliyoruz.

Sen de “İklim Krizi,” “Sürdürülebilirlik,” “Dijitalleşme ve İnovasyon” konularında sosyal etki odaklı çözüm önerileri geliştirmek istiyorsan, ekibini oluşturup ya da bireysel olarak başvurunu yap!

Genç Girişimciler Fikir Maratonu, 2021-2022 yıllarında dünya çapında 43’ten fazla ülkede GenU Youth Challenge ismiyle düzenlenmektedir. Gençleri eğitim, girişimcilik, istihdam edilebilirlik ve genç katılım konularında yenilikçi çözüm önerileri geliştirmeleri için bir araya getirmeyi amaçlayan Genç Girişimciler Fikir Maratonu, Youth Challenge 3.0, Türkiye’de UNICEF ​​ve Habitat Derneği tarafından Geleceği Eşitle Projesi’nin parçası olarak uygulanan küresel bir etkinliktir.

Girişimcilik Yarışması Başvuru Koşulları

 • Genç Girişimciler Fikir Maratonu, Türkiye’de yaşayan 15-24 yaş arası Türk ve mülteci gençlerin katılımına açıktır.
 • Başvurular en az 3 en fazla 5 kişilik ekipler halinde veya bireysel olarak yapılabilir (ekibinizin her üyesi 15-24 yaş aralığında olmalıdır).
 • “İklim Krizi,” “Sürdürülebilirlik,” “Dijitalleşme ve İnovasyon” konularında yeni bir fikir veya proje üzerinde çalışmaya başlayan takımların başvuruları kabul edilecektir.
 • Cinsiyet, etnik köken, engellilik, çalışma ve eğitim durumu gözetilmeden Türkiye’nin 81 ilinden her gencin başvurusuna açıktır.

Aşağıdaki durumlarda başvurular kabul edilmeyecektir:

 • Halihazırda farklı bir kurumdan fon alan fikirler.
 • Halihazırda kayıtlı bir şirket veya kuruluşu olanlar.

Gençleri bir araya getirirken kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu bileşenlerini de sürece dahil ederek sosyal inovasyonu teşvik etmeyi hedefleyen Genç Girişimciler Fikir Maratonu kapsamında ülke çapında dereceye giren ilk iki takım, Global GenU Youth Challenge’a katılma şansı elde edecektir.

Genç Girişimciler Fikir Maratonu Süreci

 1. Aşama: Başvuru Süreci ve Eğitim Kampı
 2. Aşama: Ön Jüri Sunumu
 3. Aşama: Hızlandırıcı Program
 4. Aşama: Demo Günü
 5. Aşama: Global GenU Youth Challange 

Başvuru Süreci ve Eğitim Kampı

Başvuruları kabul edilen ekipler, Nisan 2022’de gerçekleştirilecek olan Eğitim Kampı‘na davet edilecektir. Ekipler eğitim kampında Temel Girişimcilik, Tasarım Odaklı Düşünme, Landing Page ve MVP, İş Modeli, Müşteri Doğrulama ve Müşterinin Yolculuğu ve Sunum Hazırlama ve Sunum Teknikleri konularında eğitim alacak ve mentorluk hizmetinden faydalanacaktır.

Bu eğitim kampının sonunda gerçekleştirilecek ön jüri sunumlarının ardından belirlenecek 8 takım Hızlandırıcı Program‘a katılmaya hak kazanacaktır.

Hızlandırıcı Program

Ön jüri tarafından belirlenen 8 takım Marka Yönetimi ve Pazarlama Stratejisi Geliştirme, Finansal Plan Oluşturma ve Fikir Sunumu eğitimlerine katılacaktır. Eğitimlerin yanı sıra mentorluk desteği sağlanacaktır.

Demo Günü

Hızlandırıcı Programın sonunda, yatırımcılar ve girişimcilik ekosistemi aktörlerinin katılımıyla, Demo Günü düzenlenecektir. Burada genç girişimciler networking şansı yakalayacak ve 8 yenilikçi fikir jüri karşısında sunum yapacaktır.

Diğer Hususlar

 • Ekipte yer alan her üyenin, atölye ve oryantasyon oturumunun tüm günlerine katılması zorunludur.
 • Seçilen takımlara ayrıntılı uygulama takvimi ve uygulama programı aktarılacaktır.
 • Global GenU Youth Challange’a katılmaya hak kazanan 2 ekibin yarışmanın sonuna kadar tüm süreçlere katılmayı taahhüt etmeleri beklenmektedir.
 • Etkinlikler çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.
 • Son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışma İletişim

Genç Girişimciler Fikir Maratonu’na dair her türlü sorunuzun cevabını almak için gelecegiesitle@habitatdernegi.org adresine e-posta atabilirsiniz.

Geleceği Eşitle Projesi Genç Girişimciler Fikir Maratonu Ödülleri

Finalist 5 Fikre Toplam Ödül: 125.000 ₺ Ödül

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 7 NİSAN 2022

Genç Girişimciler Fikir Maratonu Tarihi: 11 NİSAN 2022

Sonuç Açıklanma Tarihi: NİSAN 2022

Geleceği Eşitle Projesi Genç Girişimciler Fikir Maratonu Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://habitatdernegi.org/blog/gelecegi-esitle-projesi-genc-girisimciler-fikir-maratonu-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AB%D9%88%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%81%D9%83%D8%B1-%D9%84%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D9%84%D8%A3%D8%B9%D9%85/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.231 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap