İklim Değişikliği ve Su Temalı Resim Yarışması

İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’un sahip olduğu su kaynaklarının korunması konusunda farkındalık oluşturmak ve gençlerde su tasarrufu bilincini yaygınlaştırmak amaçlarıyla İklim Değişikliği ve Su Temalı Resim Yarışması düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

 

İklim Değişikliği ve Su Temalı Resim Yarışması

  Düzenleyen: İSKİ Genel Müdürlüğü  
  Kategori: Resim Yarışması, Ortaokul – Lise Yarışmaları, Kültür -Sanat Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: İstanbul
  Kimler Başvurabilir:

İstanbul’daki tüm resmi /özel lise ve resmi /özel ortaokul öğrencileri.  

  Son Başvuru Tarihi: 5 MART 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: MART 2021
  Ödüller:
Ortaokul Kategorisi
Birincilik Ödülü: 2.000 ₺
 
İkincilik Ödülü: 1.500 ₺
 
Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺
 
Lise Kategorisi
Birincilik Ödülü: 3.000 ₺
 
İkincilik Ödülü: 2.000 ₺
 
Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺
   

- Advertisement -

Yarışma Amacı

Bu yarışmayla Asya ile Avrupa’yı birleştiren ve kuruluşundan bu güne her zaman cazibe merkezi olmuş İstanbul’un sanayi ve teknoloji alanında yaşanan gelişmeler, hızlı nüfus artışı, çevre kirliliği ve iklim değişikliği gibi sebeplerden dolayı tüm dünyada olduğu gibi zamanla azalan veya kirlenen su kaynaklarının korunması için su tasarrufuna dikkat çekilmesi ve öğrenciler arasında su kullanma bilinci konusunda farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.

Yarışma Koşulları

 • Yarışma İstanbul’daki tüm resmi /özel lise ve resmi /özel ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olacaktır.
 • Resimler 35×50 cm resim kâğıdına, fon kâğıdı veya tuval üzerine kara kalem, kuru boya, akrilik, yağlı boya, sulu boya veya pastel boya kullanarak yapılabilir.
 • Resimlerin arka yüzüne, öğrenci ve resim öğretmeninin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, okul adresi ve telefonu, velinin veya danışman öğretmenin (kendi açık rızasıyla) cep telefonları mutlaka yazılacaktır.
 • Yarışmaya katılacak eserler 05 Mart 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar; ekte gönderilen yarışma bilgi formunun doldurularak, Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi No:7 PK: 34060 Eyüpsultan/İSTANBUL adresine şahsen ya da ücretleri yarışmacı tarafından ödenmesi kaydıyla posta ve kargo yoluyla gönderilecektir. Postada veya kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden İSKİ sorumlu değildir.
 • Resim üzerinde herhangi bir yazı ve bilgi olmamalıdır.
 • Her öğrenci yarışmaya en fazla bir eserle katılabilir.

Değerlendirme

 • Değerlendirme ön eleme ve kazananları belirleme olarak iki aşamada yapılacaktır.
 • Aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılacaktır.
 KRİTERLERPUAN
 Resmin konu uygunluğu25
 Yaratıcılık ve özgünlük25
 Duygu düşünceyi resme aktarma ve ifade gücü25
 Kullanılan teknik25
 Toplam100
 • Yarışmaya gönderilen eserlerin daha önceden başka bir yarışmaya gönderilmemiş ve herhangi bir süreli yayında yayımlanmamış olması şarttır.
 • Yarışmaya gönderilen eserlerden kısmen veya tamamen alıntılanmış olanlar değerlendirme dışında tutulacaktır. Bahsedilen eser ödül alınmışsa iptal edilir. Yarışmaya gönderilen eserlerin özgün olmamasından kaynaklı her türlü hukuki sorumluluk eser sahibi ve velisine aittir. Eseri gönderen yarışmacının ve velisinin bu şartı kabul ettiği varsayılacaktır.
 • Belirtilen sürede teslim edilmeyen eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.
 • Yarışmaya katılan eserin benzerinin başka yarışmacılar tarafından sunulabileceği kabul edilmeli. İSKİ’nin bu durumu açıklama veya bilgilendirme yükümlülüğü yoktur.
 • Millî Eğitim Temel Kanununa aykırı siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve ne amaçla olursa olsun firma adı kullanılan eserler yarışma dışı kalacaktır.
 • Ödül Töreni 22 Mart 2021 tarihinde İSKİ Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılacaktır. Mücbir sebeplerden dolayı etkinliklerin ertelenmesi durumunda Ödül töreninin yer ve saati www.iski.istanbul adresinden duyurulacaktır.
 • Yarışma sonuçları, ödül töreni günü www.iski.istanbul adresinden duyurulacaktır.

Telif Hakkı

 • Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen resimler iade edilmeyecek, baskı ve kopyaları, bütün telif haklarıyla İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından satın alınmış gibi işlem görecektir.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
 • İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, ödüle ya da sergilenmeye değer bulunan resimlerin orijinalini ve üzerinde değişiklik yapılmış halini; seminer, sempozyum, fuar vb. eğitim ve tanıtım faaliyetlerinde ayrıca afiş, katalog, broşür, ilan panoları, billboard vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve sergileme, yazılı ve görsel medyada yayınlama hakkı da dahil olmak üzere, resim sahibinin ismi ile birlikte 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndan doğan tüm telif haklarına sahip olacaktır.

Seçici Kurul Üyeleri

1-  Dr. Şafak BAŞA – İSKİ Genel Müdür Yardımcısı

2-  Meral OLGUN – İSKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı

3-  Özlem KARACA – İSKİ Eğitim Şube Müdürü

4-  Musa GÜNEY – İSKİ Hukuk Müşavirliği

Yarışma İletişim

İSKİ Eğitim Şube Müdürlüğü

Adres   : İSKİ Genel Müdürlüğü A Blok Kat:7 No:702 Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi

No:7 PK: 34060 Eyüpsultan/İSTANBUL

İletişim : 0212 301 17 53-55-63

İklim Değişikliği ve Su Temalı Resim Yarışması Ödülleri

Ortaokul Kategorisi

Birincilik Ödülü: 2.000 ₺  

İkincilik Ödülü: 1.500 ₺  

Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺

Lise Kategorisi

Birincilik Ödülü: 3.000 ₺  

İkincilik Ödülü: 2.000 ₺  

Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 5 MART 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: MART 2021

Ödül Töreni: 22 MART 2021

İklim Değişikliği ve Su Temalı Resim Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.iski.istanbul/web/tr-TR/kurumsal/haberler1/haberler-detay/i-klim-deg-is-iklig-i-ve-su-temali-resim-yaris-masi

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap