Isparta Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

Isparta Belediyesi, kentin özelliklerini öne çıkaracak ve marka değerini yansıtacak yeni logosunu arıyor. İlgi duyan herkesin katılabileceği Isparta Belediyesi Logo Tasarım Yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Isparta Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

  Düzenleyen: Isparta Belediyesi
  Kategori: Tasarım, Proje
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 26 HAZİRAN 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi:
  Ödüller:

Birinci: 12.000 ₺

İkinci 5.000 ₺

Üçüncü 3.000 ₺

Yarışmanın Konusu ve Amacı

Isparta Belediyesi’nin kimliğini ve marka değerini ön plana çıkaracak, ulusal ve uluslararası alanda temsil edecek logonun özgün tasarımı yarışmasıdır.

Logo Yarışması Katılım Koşulları

 • Yarışma seçici kurul üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında amatör-profesyonel tüm sanatçıların, öğrencilerin, kamu kurumlarının ve özel kuruluşların katılımına açıktır.
 • Adaylar en fazla üç adet çalışma ile katılabilir. Birden fazla kişinin ortak bir çalışma ile yarışmaya katılması durumunda ise, tasarım sahiplerinden her birinin tüm hakları saklı olmak üzere, yalnızca birinin temsilci olarak belirlenmesi gerekmektedir.
 • Yarışmaya sunulan tasarımların özgün olması, daha önce başka yarışmalara katılmamış, başka hiçbir yerde ve hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olması, ayrıca diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir.
 • Yarışmaya katılan tasarımcılar, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Isparta Belediyesi katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Yarışma sırasında veya sonrasında 3. kişilerden gelebilecek olan telif taleplerinin sorumluluğu yarışmacıya aittir.
 • Kopya olduğu anlaşılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yarışmanın sonucunda seçici kurul herhangi bir eseri, herhangi bir ödüle layık görebileceği gibi eserin bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığını veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığını veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, verilen ödül iptal edilecek ve yarışma için yapılmış tüm giderler ilgiliden alınacaktır. Eğer kişiye ödülü verilmiş ise, ödülü derhal iade etmesi gerekecektir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından, hiçbir anlamda talep hakkı doğurmaz.

Eser Gönderim Koşulları

 • Katılım sadece elektronik ortamda olacaktır. Görsel yüksek çözünürlükte (en az 300 dpi CMYK jpeg ve vektörel çalışma dosyası ile birlikte) hazırlanmış olmalı.
 • Öz geçmiş bilgileriyle (adı-soyadı, mesleği, e- posta adresi, posta adresi, yaşadığı il, telefon numarası) birlikte 10 cümleyi geçmeyecek bir logo hikayesi gönderilmelidir.
 • Her bir logo tasarım çalışması, A4 kâğıt ölçülerinde çalışma alanın üst orta kısımda 15×15 cm alanda ve en uzun kenarı 15 cm’yi geçmeyecek şekilde renkli olarak yerleştirilecektir.
 • Ayrıca bu uygulamaların alt bölümünde logo tasarımının %20’ye küçültülmüş siyah beyaz örneği de bulunmalıdır.
 • Eserler sadece ispartalogoyarismasi@gmail.com adresine gönderilecektir.

Kullanım Koşulları ve Hakları

 • Katılımcı, dereceye giren ve/veya Isparta Belediyesi tarafından kullanılması kararlaştırılan eserinin, Isparta Belediyesi’ne süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuatlar gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için Belediyeye tam lisans/yetki verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Ödül kazanan eser; Isparta Belediyesi’ni temsil edecek her türlü basılı materyal ve sayısal ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kâğıt, faks, pankart ve benzeri ortam, reklam/tanıtım filmleri ve her türlü faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.
 • Katılım formunu imzalayan yarışmacılar, bu şartnamenin tüm koşullarını, yarışma şartlarını, Seçici Kurul ve Isparta Belediyesi kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.
 • Yarışmaya katılan eserlerin, intihal (çalıntı) veya suç unsuru içermesi vb. durumlarda hukuki ve cezai sorumluluk eser sahiplerine aittir.
 • Ödül kazanan tasarımı Isparta Belediyesi  kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir. Teknik koşullar nedeniyle gerekli gördüğü halde proje üzerinde değişiklik yapabilir ya da seçici kurul, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için Isparta Belediyesi  tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılamaz.

Değerlendirme ve Seçici Kurul

Değerlendirme iki aşamadan oluşmaktadır;

Birinci aşama: Seçici kurul ilk 3 logoyu Isparta Belediyesi’ni en iyi ifade eden, özgünlük, farklılık, yarışma amaçlarına uygunluk gibi kriterler dikkate alarak belirleyecektir.

İkinci aşama: Isparta Belediye Meclis toplantısında seçici kurulun seçtiği üç logo meclis oylamasına sunulacak, Isparta Belediye Meclisi 1. – 2. ve 3. olacak logoyu belirleyecektir.

Seçici Kurul

Isparta Belediyesi Meclis Üyesi

Isparta Belediyesi Meclis Üyesi

Isparta Belediyesi Meclis Üyesi

Süleyman Demirel Üniversitesi / Öğretim Üyesi

Süleyman Demirel Üniversitesi / Öğretim Üyesi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi  / Öğretim Üyesi

Isparta Güzel Sanatlar Lisesi  / Öğretmen

Değerlendirme İle İlgili Hususlar

 • Seçici Kurul değerlendirmesi başvuru süresinin bitimiyle birlikte, Isparta Belediyesi tarafından belirlenecek yer ve saatte yapılacaktır.
 • Seçici Kurul, birinci olmaya hak kazanan logoyu belirler. Eser, Kurumu ifade edecek, özgünlük, yaratıcılık, yarışma amaçlarına uygunluk kriterleri üzerinden değerlendirilecektir. Dereceye giren eseri “Isparta Belediyesi Logosu” olarak belirleme yetkisi, Isparta Belediyesi’ne aittir.
 • Seçici kurul yarışmaya katılan eserlerden kurumu ifade edecek, özgünlük, yaratıcılık, yarışma amaçlarına uygunluk kriterleri üzerinden hiçbirinin Isparta Belediyesi’nin ihtiyacını karşılamayacağına karar verirse logo, farklı koşullarda tasarlanmak üzere yarışma sonlandırılacaktır ve herhangi bir ödül verilmeyecektir.

İletişim ve Yarışma Sekreteryası

Adres: Isparta Belediyesi

Kutlubey Mah. Mimar Sinan Cad. No:1 ISPARTA

 Tel: 0246 211 60 00 – 01

Web sitesi: www.isparta.bel.tr

E-posta: ispartalogoyarismasi@gmail.com

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi : 26 HAZİRAN 2020

Sonuçlarının Açıklanması : 2020

Isparta Belediyesi Logo Tasarım Yarışması Ödülleri

Birinci: 12.000 ₺,

İkinci 5.000 ₺,

Üçüncü 3.000 ₺

Isparta Belediyesi Logo Tasarım Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.isparta.bel.tr/haber.aspx?hid=4649

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap