İstiklal Marşı ve İstikbal Resim Kompozisyon ve Deneme Yarışması

Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı kapsamında Mehmet Akif Ersoy’u anmak amacıyla İstiklal Marşı ve İstikbal Resim Kompozisyon ve Deneme Yarışması düzenleniyor. Ödüllü yarışma başvuruları devam ediyor.

 

İstiklal Marşı ve İstikbal Resim, Kompozisyon ve Deneme Yarışması

  Düzenleyen: Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  
  Kategori: Resim Yarışması, Kültür – Sanat Yarışmaları, Deneme Yarışması, Kompozisyon Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Sancaktepe İlçesi  
  Kimler Başvurabilir:

Sancaktepe ilçesindeki ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri.

  Son Başvuru Tarihi: 5 MART 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 12 MART 2021
  Ödüller:
 

Resim Yarışması Birincisi: Tablet Bilgisayar + Safahat + Sürpriz Hediye

Kompozisyon Yarışması Birincisi: Tablet Bilgisayar + Safahat +  Sürpriz Hediye

Deneme Yarışması Birincisi: Tablet Bilgisayar + Safahat +  Sürpriz Hediye

   

- Advertisement -

Yarışma Konusu

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Resim, Kompozisyon ve Deneme Yarışması

Yarışmanın Amacı

İstiklal Marşımızın ve Mehmet Akif Ersoy’un yeni nesiller tarafından daha iyi anlaşılmasına katkı sağlamak, vatan ve bayrak sevgisi ile bağımsızlık ve diğer öz değerlerimize duyarlı olma bilincini geliştirmek, öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini, güzel Türkçemizin ve güzel sanatların özelliklerinden yararlanarak anlatmalarına imkân tanımak.

Yarışma Kategorileri

RESİM: Resmi ve özel ilkokulların öğrencileri

KOMPOZİSYON: Resmi ve özel ortaokul öğrencileri

DENEME: Resmi ve özel liselerin öğrencileri

Katılım Şartları

Resim: İlçemizdeki resmi ve özel ilkokullarda öğrenim gören öğrenci olmak.

Kompozisyon: İlçemizdeki resmi ve özel ortaokullarda öğrenim gören öğrenci olmak.

Deneme: İlçemizdeki resmi ve özel liselerde öğrenim gören öğrenci olmak.

Kategorilere Göre Yarışma Şartları

Resim Yarışması

Resimler, 35×50 ebadında olmalıdır. Yağlıboya hariç her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir. Eserler, paspartulanarak ve sergilenmeye hazır bir şekilde teslim edilmelidir. (Eser sahibinin adı, soyadı, sınıfı ve okul bilgileri paspartunun dış yüzeyine yapıştırılmalıdır.)

Kompozisyon Yarışması

Kompozisyonlar, yarışma konusunun ruhuna uygun olarak dijital ortamda (Word olarak) yazılmalıdır. Herhangi bir alıntı olmayıp tamamen orijinal olmalıdır. Daha önce bir yarışmada derece almamış veya yayınlanmamış olması gerekmektedir. İki sayfayı geçmemelidir. Türkçe dilbilgisi ve yazım kurallarına uygun olmalıdır. (Eserlerin Word ortamında Times New Roman karakteriyle 12 punto büyüklüğünde, sayfa kenar boşlukları her yandan 2,5 cm boşluk, her satır arası 1,5 nk olarak hazırlanmalıdır.)

Deneme Yarışması

Denemeler, yarışma konusunun ruhuna uygun olarak dijital ortamda (Word olarak) yazılmalıdır. Herhangi bir alıntı olmayıp tamamen orijinal olmalıdır. Daha önce bir yarışmada derece almamış veya yayınlanmamış olması gerekmektedir. Üç sayfayı (A4) geçmemelidir. Türkçe dilbilgisi ve yazım kurallarına uygun olmalıdır. (Eserlerin Word ortamında Times New Roman karakteriyle 12 punto büyüklüğünde, sayfa kenar boşlukları her yandan 2,5 cm boşluk, her satır arası 1,5 nk olarak hazırlanmalıdır.)

Eserlerde; Irkçı söylemlere, argo veya küfür içerikli ifadelere, müstehcen bir söze, siyasi içerik ve siyasi eleştiriye (herhangi bir parti lehinde veya aleyhinde), herhangi bir kişi, makam ya da markayı övüp/eleştirmeye, reklama, ahlaki değerlere uygun olmayan, maddi ve manevi duygulara olumsuz bir biçimde atıfta bulunan ifadelere yer verilemez.

Yarışma Katılım Süreci

Resimlerde öğrencinin adı soyadı, okul adı, sınıfı ve öğrenci velisinin telefonu paspartunun dış yüzeyine yapıştırılmalıdır.

Kompozisyon ve Deneme eserlerinde öğrencinin adı soyadı, okul adı, sınıfı ve öğrenci velisinin telefonu bilgileri son sayfanın sağ alt kısmına yazılmalıdır.

Diğer Hususlar

5846 Sayılı Yasa gereği, ödül alsın veya almasın yarışmaya gönderilen tüm eserlerin her türlü kullanım hakları -bedelsiz olarak yarışmayı düzenleyen Sancaktepe Belediyesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait olacaktır. Eserlerin başkasına ait, alıntı veya kopya olmaması gerekir. Bu konuda sorumluluk; katılımcı, velisi ve ilgili okul yetkililerine aittir. Yarışmaya katılan her öğrenci ve velisi bu şartları kabul etmiş sayılır.

İstiklal Marşı ve İstikbal Resim, Kompozisyon ve Deneme Yarışması Ödülleri

Resim Yarışması Birincisi: Tablet Bilgisayar + Safahat + Sürpriz Hediye

Kompozisyon Yarışması Birincisi: Tablet Bilgisayar + Safahat +  Sürpriz Hediye

Deneme Yarışması Birincisi: Tablet Bilgisayar + Safahat +  Sürpriz Hediye

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 5 MART 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 12 MART 2021

İstiklal Marşı ve İstikbal Resim, Kompozisyon ve Deneme Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.sancaktepekultursanat.com/tr/haberler/resim-kompozisyon-ve-deneme-yarismasi-sartnamesi

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap