İstinye Üniversitesi TTO Patent Yarışması

İstinye Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından patentlenebilir iş fikirlerinin ve faydalı modellerin belirlenmesine katkı sunmak, fikir sahiplerini desteklemek ve bu alandaki gelişmelere katkı sunmak amaçlarıyla İstinye Üniversitesi TTO Patent Yarışması düzenleniyor. Düzenlenen ödüllü proje fikir yarışması başvuruları devam ediyor.

İstinye Üniversitesi TTO Patent Yarışması

  Düzenleyen: İstinye Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi
   Kategori: Patent Yarışması, Proje Yarışması, Fikir Yarışmaları, Tasarım Yarışması, Üniversite Yarışması, Girişimcilik Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir:

Patentlenebilir değerde fikri olan fikir sahipleri.

  Son Başvuru Tarihi: 31 MAYIS 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 2021
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺                                     İkincilik Ödülü: 7.500 ₺                                       Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺

   

Yarışma Hakkında

Yarışma kapsamında alınan patent ve faydalı model fikir başvuruları, İstinye Üniversitesi tarafından oluşturulacak jüri tarafından var olan problemlere çözüm sağlamasından, ticarileşme potansiyeline değin pek çok kriterin dahil olduğu puanlama kriterlerine göre değerlendirmeye tabi tutulacak ve yarışmada dereceye giren adaylara aşağıda yer alan ödüller verilecektir.

Yarışmaya, İstinye Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi resmî web sitesi üzerinden (tto.istinye.edu.tr) 31 Mayıs 2021 23:59’a kadar Patent/Faydalı Model Başvuru Formu doldurularak başvuru yapılmalıdır. Belirtilen tarihten sonra yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Patent/Faydalı Model Başvuru Desteği

Yarışma kapsamında alınan başvurulardan, jüri tarafından patentlenebilir değerde görülen fikirler için, fikir sahibinin İstinye Üniversitesi ile %50 hak sahipliği paylaşımında bulunması durumunda, resmi harçlar ve hizmet bedelleri dahil olmak üzere patent başvuru masraflarının tamamı İstinye Üniversitesi tarafından sağlanacaktır.   

Ticarileşme Desteği

Yarışma kapsamında alınan başvurulardan, jüri tarafından patentlenebilir ve/veya ticarileştirilebilir değerde görülen fikirler için, fikir sahibinin İstinye Üniversitesi ile %50 hak sahipliği paylaşımında bulunması durumunda, İstinye Üniversitesi, Teknopark İstanbul ve BTM (Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi) tarafından mentorluk desteği sağlanacak, lisanslanması ve/veya devredilmesi için potansiyel alıcı firmalar ve yatırımcılar ağı ile destek olunacaktır.

Yarışma İletişim

Web Sitesi: tto.istinye.edu.tr

Patent Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺                                    

İkincilik Ödülü: 7.500 ₺                                      

Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺

Ayrıca; patentlenebilir olarak değerlendirilen başvurular, “Patent/Faydalı Model Başvuru Desteği” ve “Ticarileşme Desteği” olanaklarından yararlanabilecek. 

Yarışma Takvimi

Son Katılım Tarihi: 31 Mayıs 2021

Sonuçların Açıklanması: Belirtilmemiştir.

İstinye Üniversitesi TTO Patent Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://tto.istinye.edu.tr/duyurular/patent-yarismasi

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.214 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap