Muğla Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilgi duyan herkesin katılım sağlayabileceği Muğla Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması düzenleniyor. Ödüllü karikatür yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

  Düzenleyen:

Muğla Büyükşehir Belediyesi

   Kategori: Karikatür Yarışmaları, Kültür-Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye ve Yurtdışı
  Kimler Başvurabilir:

Amatör, profesyonel tüm dünya karikatürcüleri.

  Son Başvuru Tarihi: 17 MAYIS 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 14 HAZİRAN 2021
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 7.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺                              Mansiyon Ödülü (3 adet): 2.000 ₺                          18 Yaş Altı (10-18) Başarı Ödülü (2 adet): 1.000 ₺    Turan Özdemir Özel Ödülü:1.500 ₺      

   

- Advertisement -

Yarışmanın Organizasyonu

Bu sanat yarışması, Muğla Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Koşulları

 • Yarışma ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenmiş olup amatör, profesyonel tüm dünya karikatürcülerine açıktır.
 • Genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren, siyasi amaca hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren karikatürler yarışma dışı kalacaktır.
 • Seçici kurul üyeleri yakınları yarışmaya katılamazlar.
 • Çizim tekniği serbesttir. Yarışmacıların katılım formunu doldurması zorunludur.
 • Yarışmaya katılım sadece mail yoluyladır. Karikatür boyutları en az A4 ( 21 x 29.7 cm ) en fazla A3 ( 29.7 x 42 cm ) ve 300 dpi çözünürlükte ve jpg formatında olmalıdır.
 • Gönderilecek karikatürler daha önce hiçbir ulusal ve uluslararası yarışmada ödül almamış olmalıdır. Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu belirlediği karikatürler değerlendirilmeyecektir.
 • Yarışmacılar karikatürleriyle birlikte kısa özgeçmişlerini karikatürlerine eklemelidir.
 • Yarışmacılar en fazla 5 (beş) adet karikatür gönderebilirler.
 •  18 yaş altı katılımcıların başvurularına nüfus cüzdanı fotokopisi eklemeleri gerekmektedir.
 • Karikatürler en geç 21 Mayıs 2021 Pazartesi Günü mesai bitimine kadar “Muğla Büyükşehir Belediyesi 2. Uluslararası Karikatür Yarışması’’ başlığı ile sanatçının adı, soyadı, Şehir ve Ülkesi yazılarak, karikatur.yarisma@mugla.bel.tr  adresine gönderilmelidir.
 • Yarışmada sadece dereceye giren ve 18 yaş altı kategorisinde ödül kazanan yarışmacıların şahsına ait ulaşım (otobüs veya uçak), konaklama ve ağırlama masrafları Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır. (Yarışmacıların beraberinde getirecekleri misafirlerin masrafları kendilerine ait olacaktır.) 18 yaş altı ödül kazanan katılımcılarımızın ve velisi olan bir kişinin konaklama ve ulaşım masrafları karşılanacaktır.
 •  Para ödülü kazanan yarışmacıların ödüllerini almaya gelmedikleri takdirde tarafımıza ulaştırdıkları banka IBAN numarasına havale yapılacaktır. Hak sahibi, IBAN numarası ile birlikte istenen evrakları eksiksiz doldurmak ve imzalamak zorundadır. Hak sahibi IBAN numarasını bildirmemesi durumunda ödül bedeli, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 1 yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb herhangi bir talebi olamaz.
 •  Yarışmaya gönderilen karikatürler geri gönderilmeyecektir. Dereceye giren veya girmeyen karikatürler Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kültürel amaçlı kullanılabilecek veya yayınlanabilecektir. Yarışmaya gönderilen karikatürler içerisinden, jüri tarafından seçilen ve sergilenmeye değer görülen eserler Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenecek olan bir albümde toplanacaktır. Bu albümler yalnızca yarışmada dereceye giren ve düzenlenen albümde eseri yayınlanan katılımcılara gönderilecektir.
 • Yarışma sonunda ödül, mansiyon kazanan, sergilenme ve albüme girmeye hak kazanan eserler üzerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21’inci maddesinde tanımlanan işleme, 22’nci maddesinde tanımlanan çoğaltma, 23’üncü maddesinde tanımlanan yayma, 24’üncü maddesinde tanımlanan temsil ve 25’inci maddesinde tanımlanan işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim mali hakları eser sahibi ile birlikte süresiz olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacaktır. Muğla Büyükşehir Belediyesi bu haklar çerçevesinde eseri, süresiz olarak, Türkiye içinde veya dışında, Türkçe veya diğer tüm dünya dillerinde, her türlü ortam ve her türlü materyal içeriğinde eser sahibinin ismini belirterek kullanabilecek ve kullandırabilecektir. Muğla Büyükşehir Belediyesi, karikatürlerin başka amaçlar için kullanılmasına, hiçbir koşul altında, izin vermez. Sergilemeye ve albüme seçilen eserlere ayrıca ücret ödenmez. Çalışmalarını yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

Seçici Kurul

Gürbüz DOĞAN EKŞİOĞLU (Dr. – Yeditepe Ün. Öğrt. Gör. – Karikatürcü)

Savaş ÜNLÜ (Mizah Yazarı)

Şevket YALAZ (Karikatürcü)

Abdülkadir USLU (Karikatürcü)

Mehmet SELÇUK (Karikatürcü, Genel Koordinatör)

Sait MUNZUR (Karikatürcü)

Ahsen Günay (Muğla Büyükşehir Belediyesi)

Yarışma Sekreteryası

Yarışma Koordinatör:  Serdal YILDIRIM – Ceyda Ceren ZABİR

Telefon : 0(536) 862 67 91 – 0(542) 380 52 00

Santral: 444 48 01 Dahili:1123

Adres: Muğla Büyükşehir Belediyesi Müştakbey Mahallesi Belediye Sokak No:6 Menteşe/Muğla

E-Posta: serdalyildirim@mugla.bel.tr – ceydasanli@mugla.bel.tr

Web Sitesi: www.mugla.bel.tr

Muğla Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 10.000 TL

İkincilik Ödülü: 7.000 TL

Üçüncülük Ödülü: 5.000 TL

Mansiyon Ödülü(3 Adet): 2.000 TL

18 Yaş Altı (10-18) iki kişiye: 1.000 TL

Turan Özdemir Özel Ödülü: 1.500 TL

Yarışma Takvimi

Son başvuru Tarihi: 21 Mayıs 2021 Cuma   Jüri değerlendirme toplantısı: 29 Mayıs 2021 Cumartesi Yarışma sonuçları: 14 Haziran 2021 Pazartesi

Ödül töreni Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin belirleyeceği bir tarihte yapılacaktır. Yarışma jürisinin sergilenmeye değer bulduğu karikatürler, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin belirleyeceği tarih, saat ve yerde sergilenecektir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.mugla.bel.tr/duyuru/2-uluslararasi-karikatur-yarismasi-duyuru

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap