Müzik Şehri Kırşehir Logo Tasarımı Yarışması

Kırşehir Belediyesi tarafından Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil edilen Kırşehir’in kültürel ve tarihi değerlerini yansıtan ve kentin müzik kültürünü yansıtan bir logo tasarlanması amaçlarıyla Müzik Şehri Kırşehir Logo Tasarımı Yarışması düzenleniyor. Ödüllü logo tasarım yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Müzik Şehri Kırşehir Logo Tasarımı Yarışması

  Düzenleyen: Kırşehir Belediyesi   
  Kategori: Logo Yarışması, Tasarım Yarışması, Kültür Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 16 NİSAN 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 30 NİSAN 2021
  Ödüller:
 
 
Birincilik Ödülü: 10.000
   

- Advertisement -

Yarışmanın Konusu ve Amacı

Yarışmanın amacı; Kırşehir Belediye Başkanlığı’nın 05.03.2020 tarihinde alınan 32 nolu Meclis Kararı ile birlikte, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Programının Müzik Şehri Kategorisine dahil edilen Kırşehir ilinin, kültürel ve tarihi değerlerini yansıtan yöresel müzik anlayışının, evrensel müzik anlayışı ile birleştirilerek, şehrimize özgü bir logo kazandırılması amacıyla ulusal çapta bir logo yarışması düzenlenmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Katılım İçin Gerekli Genel Koşullar

 • Yarışma, amatör ve profesyonel yerli/yabancı tüm sanatçılara/tasarımcılara açıktır.
 • Katılımcılar yarışmaya en fazla 3 eser ile katılabilir.
 • Yarışmaya katılacak olan tasarımların özgün olup başka bir yerde yayımlanmamış olmaları ve diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir.
 • Seçici Kurul tarafından, kopya olduğuna karar verilen tasarımlar yarışma dışı kalacaktır. Logo tasarımının kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecektir.
 • Yarışma, Kırşehir Belediyesi bünyesinde çalışanların birinci derece yakınları ile seçici kurul ve seçici kurulun birinci derecedeki yakınları dışındaki tüm tasarımcılara açıktır.
 • Seçici Kurulun veya Kırşehir Belediye Başkanlığı’nın görüşü doğrultusunda, kullanılacak eserin sahibinden teknik sorunların çözümüne yönelik değişiklikler yapması istenebilir. Bunun için, ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmayacaktır.
 • Yarışmada seçilen tasarımın tüm hakları, Kırşehir Belediyesi’ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz.
 • Yarışmaya katılan eserlerin, intihal (çalıntı) veya suç unsuru içermesi vb. durumlarda, hukuki ve cezai sorumluluk eser sahiplerine ait olacaktır.

Katılım İçin Teknik Koşullar

 • Tasarım dosya isimleri, rumuz olarak kaydedilecek ve eser rumuzu başvuru formuna da yazılacaktır.
 • Tasarımlar, A4 ebatında, standart logo sunumu şeklinde (üst ortada büyük, alt bölümde küçük uygulamaları – renkli ve siyah/beyaz yan yana) hazırlanacaktır.
 • Tasarıma ait çalışma 2. maddede belirtilen şekilde hem JPEG versiyon olarak hem de vektörel dosya formatı olarak gönderilecektir. Tasarımlar, CMYK renk modunda olacaktır. İstenilen şekillerde gönderilmeyen logolar seçici kurul tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır. Gönderiler aşağıda belirtilen e-posta adresine iletilecektir.
 • Tasarımcı, eserde kullandığı unsurların anlamını, (1) bir sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde yazıyla açıklayacak ve eserle birlikte belirtilen e-posta adresine gönderecektir.
 • Fotoğraf içeren tasarımlar ve elle yapılan çizimler yarışmaya kabul edilmeyecektir.
 • Tasarımların üzerinde katılımcıya ilişkin isim, logo, tarih vb. işaretler bulunmamalıdır.
 • Birden fazla eserle katılan tasarımcılar, her eser için ayrı rumuz kullanmalıdır. En az 4 (dört), en çok 8 (sekiz) karakterden (harften/rakamdan) oluşan rumuz yazılacaktır.
 • Başvurular tamamladıktan sonra “başvurunuz tarafımıza ulaşmıştır” şeklinde katılımcılara bilgilendirme mesajını içeren geri dönüş e-postası gönderilecektir.
 • Seçici kurul üyeleri, değerlendirme sırasında logo tasarım dosyasına verilen “rumuz” dışında kullanıcıya ait hiçbir bilgiye ulaşamayacaktır.
 • Logo tasarımlarının görselleri ile imzalı başvuru formu logoyarisma@kirsehir.bel.tr e-posta adresine birlikte gönderilmelidir.
 • Yarışma sonuçları, Kırşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden duyurulacaktır.

Yarışma İletişim

Adres:  Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi

Yenice Mah. Terme Cad.  326. Sok.  Kırşehir  

E-Posta: logoyarisma@kirsehir.bel.tr

Tel: 0 386 502 00 02

Müzik Şehri Kırşehir Logo Tasarımı Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 10.000

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 16 NİSAN 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 30 NİSAN 2021

Müzik Şehri Kırşehir Logo Tasarımı Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.kirsehir.bel.tr/haberler/kirsehir-belediyesi-tarafindan-unesco-yaratici-sehirler-agi-muzik-sehri-logo-tasarimi-yarismasi-duzenlenecek

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.244 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap