Sessiz Çığlık Mektup Yarışması 2021

Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği tarafından, yaşlıların ve ruh sağlığı sorunu yaşayanların ihtiyaçlarına dikkat çekmek, bu kişilerin yaşadığı sorunlar hakkında farkındalık oluşturmak amaçlarıyla Sessiz Çığlık Mektup Yarışması 2021 düzenleniyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen mektup yarışması başvuruları devam ediyor.

Sessiz Çığlık Mektup Yarışması 2021

Düzenleyen:Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği  
Kategori:Mektup Yarışması, Edebiyat Yarışmaları, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 
Kimler Başvurabilir:İlgi duyan herkes. 
Son Başvuru Tarihi:30 HAZİRAN 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:30 TEMMUZ 2021
Ödüller:Birincilik Ödülü: 2.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 1.500 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺ 

Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Sessiz Çığlık Mektup Yarışması’nın amacı, yaşlılarımızın ve ruh sağlığı sorunu yaşayan hastalarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, bu kişilerin toplumdaki görünürlüklerini artırmak ve haklarını savunmaktır.

Yarışma Temaları

Yarışmaya gönderilecek mektup, yaşlılarımızın ve ruh sağlığı sorunu yaşayan hasta ve hasta yakınlarının gerçek hayat hikayelerinden kesitler olmalıdır. Hayali veya olmamış olayları gerçek gibi anlatan mektuplar yarışma dışı bırakılacaktır. Mektubun uzunluğu en az 250 kelime olması önemlidir. Yarışmaya aşağıda belirtilen şekilde ruh sağlığı veya yaşlılar ile ilgili bir mektupla katılabilirsiniz.

Ruh Sağlığı: Ruh sağlığı sorunu yaşayan  bir bireyin yaşadıklarını, hayatından kesitler olarak anlatan, hasta olmalarından dolayı toplumun onlara karşı gösterdiği tepkiler, varsa dışlanma ve istismar gibi  hayat kalitelerini etkileyen konular  anlatıyor olmalıdır. Mektubu hasta veya hasta yakınları yazabilir.

Yaşlı Hakları: Yaşlı bireylerin maruz kaldıkları haksız davranışlar, yaşlı olmaktan dolayı yaşadıkları dışlanma, ihmal ve istismar edilme, bakım sıkıntısı ve çaresizlik gibi konularda kendilerinin veya yakınlarının yazdıkları mektuplar olmalıdır.

Yarışma Başvuru Koşulları

  1. Mektup yarışmasına sadece Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan bireyler katılabilir.
  2. Dernek yönetim kurulu üyeleri, mektup  yarışması seçici kurul üyeleri ve her iki kurul üyelerinin birinci dereceden akrabaları yarışmaya katılamazlar.
  3. Daha önce başka herhangi bir yarışmada ödül almış mektuplar yarışmaya gönderilemez.

Katılım Şekli

Mektubunuzu e-mail ile lütfen aşağıdaki email adresine  gönderiniz. Sorularınız için 0542-8533188 veya 0533-8574392 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

E-mail ile:  info@yaslihaklariveruhsagligi.org

Katılımcılar mektubun sonuna isim- soyisim ve ulaşabileceğimiz bir numara yazmalıdırlar. İsim-soyisim vermek istemeyen katılımcılar telefon numaralarını ve rumuzlarını yazabilirler.

Gizlilik ve Etik

Hiçbir katılımcının mektubu yazılı ve sözlü onay alınmadan kimseyle paylaşılmayacaktır. Ödül kazanan mektuplar da mektup sahiplerinden izin alınarak paylaşılabilecektir.

Seçici Kurul

Seçici Kurul Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği üyelerinden oluşacak, ilgili alanda bilgi ve tecrübesi  olan en az üç kişiden oluşacaktır.

Değerlendirme ve Ödül

a) Etkinliğe gönderilecek tüm mektuplar Seçici Kurul tarafından yapılacak puanlama yöntemi ile değerlendirecektir.

b) Mektuplar aldıkları puana göre en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanıp yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü gelen yarışmacılar belirlenecektir.

c) Mektup yarışmasına katılan tüm katılımcılara, ödül alıp almamasına bakılmaksızın katılım plaketi verilecektir.

Yarışma Sonuçları

Yarışmayı kazananlara yazılı ve sözlü olarak yarışma sonucu bildirilir ve ödül töreni yapılarak kazandıkları ödüller kendilerine şahsen takdim edilir. Yarışma sonuçları e-mail, basın, sosyal medya ve dernek web sayfası vasıtasıyla duyurulacaktır. Ödül töreninin yeri ve tarihi  pandemi koşullarına göre belirlenecek ve  kamuoyuna duyurulacaktır.

Yarışma İletişim

Telefon : +90 533 857 43 92

Telefon : +90 548 855 55 55

Eposta: info@yaslihaklariveruhsagligi.org

Adres: Cemal Togan Sokak, Blok 7 Daire 3, Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs, via Mersin 10 Turkey

Sessiz Çığlık Mektup Yarışması 2021 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 2.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 1.500 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺ 

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 HAZİRAN 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 30 TEMMUZ 2021

Sessiz Çığlık Mektup Yarışması 2021 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://yaslihaklariveruhsagligi.org/tr/silent-scream-letter-competition-2021/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.214 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap