Solve for Tomorrow Yarışması

Habitat Derneği ve Samsung iş birliğinde, öğrencilerin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarına olan ilgisini artırmak ve öğrencilerin toplum ve çevre faydası için teknolojik çözümler tasarlamaları amaçlarıyla Solve for Tomorrow Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fikir yarışması başvuruları devam ediyor.

Solve for Tomorrow Yarışması

Düzenleyen:Habitat Derneği ve Samsung
Kategori:Proje Yarışmaları, Girişimcilik Yarışması, Fikir Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Ülkemizdeki 8, 9, 10, 11 ve 12. Sınıf öğrencileri.
Son Başvuru Tarihi:31 OCAK 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 10.000 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki
İkincilik Ödülü: 7.500 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Solve for Tomorrow; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarına olan ilgiyi ve yeterliliği artırmak için hazırlanmış olup, 8-12. sınıftaki öğrencilerin tasarladığı teknolojik çözümlerin toplumun ve çevrenin gelişimine nasıl pozitif etki sağladığını gösteren bir yarışmadır. 

Solve for Tomorrow yarışması 3 aşamadan oluşuyor. İkinci tura kalan ekipler Tasarım Odaklı Düşünme Atölyesi’ne katılma hakkı kazanacaktır. ‘Tasarım Odaklı Düşünme’ yaratıcı ve uygulanabilir fikirler geliştirmenizi sağlayan 5 adımdan oluşuyor. Bu adımlar; empati kurma, problemi tanımlama, fikir geliştirme, prototip oluşturma ve test etme.

Finale kalan ekiplere ise projelerine destek olmak amacı ile mentor desteği sunulacaktır.

Yarışma Amacı

Türkiye’nin bazı illerinde gerçekleştirilecek olan Habitat’ın Solve For Tomorrow Projesi çerçevesinde 14-18 yaş arasındaki çocuklara, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitimine olan ilgiyi ve bu alandaki yeterliliği artırmak için tasarlanmıştır. Bu program yaratıcı çözümler bulmak ve toplumda yaşanan zorlukları ve riskleri ortadan kaldırmak için gençleri STEM’i uygulamaya teşvik eder. Genç beyinler toplumda olumlu bir değişim yaratma gücüne sahiptir. Bu program katılımcıları, içinde yaşadıkları ortam hakkında derinlemesine bir kavrayış geliştirmelerinin yanı sıra işgücünün ve toplumun geleceğini belirleyecek yetenekler olan eleştirel ve yaratıcı düşünme, iletişim kurma ve iş birliği yapma becerilerini geliştirme amaçları için işlenmektedir.

Yarışma Kapsamı

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanında projeler üreterek, toplumun gelişimine fayda sağlamak isteyen 8-12. sınıflardaki tüm öğrenciler yarışmaya katılabilir.

Yarışma İletişim

Her türlü sorunuz için dijitaldonusum@habitatdernegi.org mail adresinden iletişim kurabilirsiniz.

Solve for Tomorrow Yarışması

Birincilik Ödülü: 10.000 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki
İkincilik Ödülü: 7.500 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺ Samsung Online Mağaza Hediye Çeki

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 31 OCAK 2022

Sonuç Açıklanma Tarihi: 2022

Solve for Tomorrow Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://form.jotform.com/212902614472047

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.236 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap